Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Neler oluyor? Önce Alev Şahin, şimdi de Cemal Yıldırım

KHK’lı Alev Şahin, geçen hafta evinin önünden kendilerini polis olarak tanıtan kişilerce panelvan bir araca bindirilip kaçırılmak istendi. Dün de 15 Temmuz’dan sonra Maliye’den KHK ile ihraç edilen Cemal Yıldırım, bir MİT mensubu tarafından ölümle tehdit edildi, ardından da polis tarafından gözaltına alındı.

BOLD – KHK ile ihraç edildikten sonra yaptığı hak arama eylemleriyle tanınan KHK’lı Cemal Yıldırım, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda evine dönerken bir MİT görevlisi tarafından ölümle tehdit edildiğini açıkladı. Yıldırım daha sonra polisler tarafından gözaltına alındığını, kendisine yapılan ölüm tehdidi ile ilgili şahit olmak isteyenlerin de karakolda ifade vermekten vazgeçtiklerini duyurdu.

POLİS TEHDİT EDEN MİTÇİYİ KAÇIRDI

Cemal Yıldırım Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Evime dönerken bir mitci beni ölümle tehdit etti şu an Eryaman karakolunda gözaltındayım” ifadelerini kullandı. Cemal Yıldırım kendisini metroda ölümle tehdit MİT görevlisinin kaçıp gittiğini polislerin ise kendisini gözaltına aldığını belirtti. Olaya şahit olan kişilerin ve polislerin karakolda şahitlikten vazgeçtiğini kaydeden Cemal Yıldırım metrove etrafındaki tüm kamera kayıtlarını talep ettiğini söyledi.

ALEV ŞAHİN DE KAÇIRILMAK İSTENMİŞTİ

Düzce’de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden KHK ile ihraç edilen mimar Alev Şahin, evinin önünden geçen cuma günü kaçırılmak istendi. Kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, Şahin’in avukatını araması sonrası geldikleri siyah panelvana binip hızla uzaklaştı. Alev Şahin avukatı ve HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu ile birlikte Ankara Adliyesine giderek şikayette bulundu. Kendisine işbirliği yapma konusunda baskı yapıldığını belirten Şahin, “Biz mücadelemize devam edeceğiz, korkmuyoruz. Biz hukuksuzluklara karşı mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

KAÇIRILMA İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ VERİLECEK

HDP Milletvekili Gergerlioğlu da “Değerli kamuoyu devlet görevlisi olduğu belirtilen kimse bu şekilde bir uygulama yapamaz. Geldiğimiz noktada sokakta yürüyen kimse can güvenliğinden emin olamamıştır. Biz defalarca kaçırılma girişimi ile ilgili çalışmalar yapmamıza bunları bakanlıklara iletmemize rağmen halen bir cevap alamıyoruz. Bugün bir vatandaşımız olan Alev Şahin’in yanında duruyoruz. Biz bütün sorun yaşayan vatandaşlarımızlayız. Bu yaşanan kaçırılma girişimini de biz soru önergesi ile İçişleri Bakanlığına ileteceğiz” dedi.

Zafer Partisi’ni kuran Ümit Özdağ kimdir?

BOLD ÖZEL

84 yaşındaki Nusret Muğla’ya soğuk eziyeti: ‘Kaloriferler yanmıyor, battaniyeyle oturuyoruz’

25 gündür karantina hücresinde kalan 84 yaşındaki Nusret Muğla, bu sabah ailesine telefonda “Kaloriferler yanmıyor. Battaniyeye sarılıp oturuyoruz. Kahvaltıda çay bile vermediler.” dedi.

SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL

Kalp, tansiyon, romatizma, prostat, böbrek sorunları, beyinde denge bozukluğu olmasına ve günde 14 ilaç kullanmasına rağmen 11 ay önce tutuklanıp Manisa T Tipi Cezaevine gönderilen 84 yaşındaki hasta ve yaşlı mahpus Nusret Muğla, cezaevinde zor günler geçiriyor.

Ayakları ve karnı şiştiği için doktora götürülen ve 25 gündür karantinadan çıkamayan Muğla’ya doktor böbreklerinin yüzde 40 çalıştığını ve şişliklerinin de kalp yetmezliğinden kaynaklandığını söyledi.

Bu sabah ailesiyle haftalık telefon görüşmesi yapan Muğla, kaloriferlerin yanmadığını, battaniyeyle oturduklarını, çay verilmediği için sıcak bir şey bile içemediklerini ifade etti.

ÇAY BİLE VERMEDİLER

Nusret Muğla’nın oğlu Mustafa Said Muğla babasının söylediklerini Bold Medya’ya şöyle aktardı: “Babam 25 gündür karantinada. İki kişiler. Kış gelmesine rağmen koğuş içi sıcaklığının yeterli olmadığından bahsetti. Kaloriferler yanmıyormuş, battaniyeye sarılarak oturuyorlarmış. Kahvaltıda çay bile vermemişler. Karantinada hep bu sorun var.”

BÜLENT ARINÇ’IN LİSE ARKADAŞI

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan 84 yaşındaki Nusret Muğla, cezası Yargıtay tarafından onaylandığı için 6 Ocak 2021’de tutuklanıp Manisa T Tipi Cezaevine konuldu. Muğla daha önce de aynı cezaevinde 7 ay kalmıştı. Eylül 2016’da Manisa Emniyet Müdürlüğü’nde 31 gün gözaltına kaldıktan sonra tutuklanan Muğla, o dönemde kalp rahatsızlığı geçirmiş ve İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesinde anjiyo olmuştu.

Uzun yıllar Manisa’da ayakkabıcılık yapan Nusret Muğla, Bank Asya’ya para yatırdığı, Manisa’daki Feza Derneği’ne üye olduğu ve Nevbahar adlı grup kurdukları için 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Hapse girmeden önce Bold Medya’ya konuşan Nusret Muğla, “Bülent Arınç’ı liseden beri tanırım. Yakın ilişkilerimiz vardı. Ailece tanışıyorduk. Ben siyasete girmedim, çok teklif ettiler, düşünmedim. Çok bahsetmek istemiyorum aslında. Kimseyi incitmek istemiyorum. Rabbim hayırlısını versin kızım. Dua edin. Allah’tan gelen her şeye razıyım. Mühim değil benim için.” demişti.

2016’da gözaltına alınan ve 31 gün nezarette kalan Nusret Muğla, emniyete böyle götürülmüştü.

Bülent Arınç’ın 84 yaşındaki arkadaşı Nusret Muğla tutuklandı

Okumaya devam et

Gündem

Eski Bakan Güldal Akşit, koronavirüsten hayatını kaybetti

Eski Turizm ve Devlet Bakanı Güldal Akşit, koronavirüsten hayatını kaybetti. Akşit, bir süredir AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlığını yürütüyordu.

BOLD – Eski Turizm ve Devlet Bakanı, Güldal Akşit koronavirüs nedeniyle 61 yaşında hayatını kaybetti. Akşit, bir süredir koronavirüs tedavisi görüyordu.

Akşit’in vefat haberini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu paylaştı. Soylu, “Bakanımız, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız; yol arkadaşımız, dava ve çalışma arkadaşımız, Güldal Akşit Ablamızın Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu öğrendik. Güldal Ablamıza Allah’tan rahmet; ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

GÜLDAL AKŞİT

Güldal Akşit 23 Ocak 1960’da Malatya’da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Serbest avukat olarak çalışma hayatına başladı. Polisan Holding AŞ’de Başhukuk Müşavirliği görevini yürüttü. Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet ve Malatya Platformu üyeliklerinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

22. Dönem İstanbul Milletvekilliği, 58. Hükümet’te Turizm Bakanı, 59. Hükümet’te Turizm Bakanı ve Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

Bir süredir AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlığını yürüten Akşit, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığı da yapmıştı.

Erdoğan’a bakan olacağına simit sat onurunla yaşa!

Okumaya devam et

Gündem

5 yaşındaki Mahir annesiyle birlikte hapse girdi

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında üç yıldır tutuklu olan Züfer Kul’un eşi Emine Kul da tutuklandı. Üç çocuğu bulunan Emine Kul, 5 yaşındaki oğlu Mahir ile birlikte Şakran Cezaevine gönderildi.

BOLD – Anne-baba tutukluluklar devam ediyor. 5, 11 ve 14 yaşında üç çocuğu bulunan Emine Kul, 24 Kasım 2021’de tutuklanıp İzmir Şakran Cezaevine gönderildi. En küçük oğlu ile birlikte hapse gönderilen Emine Kul’un eşi Züfer Kul’un da 2018 yılından bu yana hapiste olduğu öğrenildi.

“TUTUKSUZ YARGILANMALI”

İzmir 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Emine Kul’un tutuklandığını Twitter hesabından duyuran HDP milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Üç çocuklu bir anne daha cezaevine girdi. Geride çocukları Mahir, Esma ve Zehra kaldı. Emine hanım tutuksuz yargılanmalı.” dedi.

Babası tutuklu olan kalp hastası, otizmli Ömer Faruk hayatını kaybetti

Okumaya devam et

Popular

Shares