Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Bankalar kokuyu aldı, dolar yeni rekor kırdı

Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, Merkez Bankası’nın 23 Eylül’de politika faizini 75/125 baz puan indirebileceğine vurgu yaparak, Merkez Bankası’nın faiz indirimi ihtimalinin artması sonrasında bankalardaki toplam döviz mevduat hesaplarının 1,9 milyar dolar artarak 238,2 milyar dolara çıktığına dikkat çekti. 

BOLD – Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, kişisel Youtube kanalında Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz indiriminden önce döviz kurlarında kontrollü patlatma denemesinde ne ölçüde başarılı olacağının cevabını aradı. Dolar için geri çekilmede güvenli bölgesinin neresi olduğunu da yorumlayan Bozkurt, faiz indirimine karar verileceği 23 Eylül’e kadar neler olabileceğinin analizini yaptı.

KOLAY BİR ÇÖZÜM YOK

Bozkurt, videosunda şu açıklamalarda bulundu: “Olup bitenlerin özeti: 23 Eylül’de Merkez Bankası politika faizini 75/125 baz puan bile indirebilir. Fed’in 22 Eylül kararı sarsıcı olursa Para Politikası Kurulu ancak o vakit pas geçmeyi düşünebilir. “Faiz indir” baskısı sır değil. Yıl bitiyor ve indirim için 4 toplantı kaldı. Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu piyasaları makas değişikliğinden haberdar ederek, kur şokunu zamana yaymaya çalışacak. “Çekirdek operasyonu” kurları yükseltecek yükseltmesine de TCMB kontrollü bir patlatma peşinde. Kâğıt üstünde göründüğü kadar kolay bir çözüm yok.”

BANKALARDAKİ DÖVİZ MEVDUATLARI ARTTI

Bankalardaki döviz mevduatlarında yaşanan artışa da dikkat çeken Bozkurt, “Yerli şahıs ve şirketlerin toplam döviz mevduat hesapları 1,9 milyar dolar artarak 238,2 milyar dolara çıktı. Hane halkının payı: 1,4 milyar dolar. Hane halkının döviz mevduatı: 147,7 milyar dolar. Tüzel kişilerin döviz mevduatı: 90 milyar dolar” dedi. Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) politika faizini yüzde 0,25’te sabit tuttuğunu hatırlatan Bozkurt, “1,8 trilyon euro tutarındaki tahvil alımı ılımlı ve yavaş bir patikada azaltılacak. Altın ve gümüş için yukarı yönlü hareketleri destekleyecek bir karar. Sırada Amerikan Merkez Bankası (Fed) var” dedi.

 

 

AKP’liler de Erdoğan sonrasına hazırlanıyor: AKP’den kaç Erdoğan Bayraktar çıkacak?

Videohaber

Erdoğan kanlı planların yapıldığı ‘Mahrem Odalar’ın neresinde

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, SADAT’ın başını çektiği kirli ittifakların mahrem odalarda kanlı eylem planları yaptığını anlatan Peker’e, Erdoğan’ın bu kanlı planların neresinde olduğunu sordu.

BOLD – Gazeteci Adem Yavuz Arslan, son günlerde SADAT’çıların ‘Mahrem odalar’daki kirli planlarını anlatan Sedat Peker’in sözlerine mercek tuttu.

Kanlı planların yapıldığı bu odalarda kimlerin olduğunu açıklamayan Peker, sadece SADAT’ın kurucularından Adnan Tanrıverdi’nin adını vermişti.

Konuyu gündeme taşıyan Peker’in, bu odalarda ittifakta olan yapı ve kişileri açıklama yükümlüğü olduğunu söyleyen Adem Yavuz Arslan, Peker’e yanıtlaması için bir dizi soru yöneltti.

Bu mahrem odaların temel amacının Erdoğan rejimini korumak olduğunu hatırlatan Adem Yavuz Arslan, Tayyip Erdoğan’ın bu mahrem odaların neresinde olduğunu sordu.

Çöpçüler Kralı Erdoğan: Çöpteki ranta kadar düştü!

 

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun ‘tehdit’ kavgası

Bürokratlara devletin memuru olduğunu hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP liderinin devlet adamlarını tehdit ettiğini söyleyen Erdoğan arasında yeni bir kavga başladı.

BOLD – Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yayınladığı video ile bürokratları uyardı. Bürokratlara AKP’nin değil, devletin memurları olduklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, 18 Ekim’den itibaren “Emir aldım yaptım” açıklamasının geçerli olmayacağını ve memurların eylemlerinden sorumlu tutulacağını kaydetti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu uyarını tehdit olarak gören Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında bürokrat tartışması başladı. Bold Plus, son videosunda liderlerin bürokrat tartışmasını takipçileri için derledi.

Kılıçdaroğlu’ndan bürokratlara “mafyatik düzene hizmet etmeyin, hesap verirsiniz” uyarısı

 

Okumaya devam et

Videohaber

Çöpçüler Kralı Erdoğan: Çöpteki ranta kadar düştü!

Katı atık toplayanlara yönelik operasyonların arkasındaki rant planını ele alan gazeteci Cevheri Güven, büyük projeleri unutan Erdoğan’ın çöpteki ranta kadar düştüğünü anlattı.

BOLD – Katı atık toplayanlara yönelik polis operasyonları arttı. Depolara ve sokaklarda katı atık toplayanların barınaklarına yapılan polis operasyonları basına yansıyor.

Operasyonların neden arttığı kamuoyu tarafından merak konusuydu. Son videosunda bu konuyu masaya yatıran gazeteci Cevheri Güven, katı atık toplayanlara yönelik operasyonların perde arkasını anlattı.

Emine Erdoğan’ın “sıfır atık projesi”nin arkasından rant tezgahı çıktığını söyleyen Güven, “Çevre Bakanlığına paralel olarak kurulan Türkiye Çevre Ajansı adlı kuruluştan, bir özel sektör firması yıllık 20 milyar TL rant elde edecek” dedi.

Yeni videoda Güven, atık işinde Erdoğan’a işbirliği yapan Atatürkçü iş insanı ve servetini Türklerin çöplüğünden kazandığını söyleyen İsviçreli iş insanını da anlattı.

“Oğlum annesinin yanından ayrılınca bir hafta konuşmadı”

 

Okumaya devam et

Popular

Shares