Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Youtube’da kanal açan Bağış kime mesaj verdi?

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında adı geçen dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın dosyadaki bilgi ve belgelerin doğru olduğu itirafının ardından dönemin AB Bakanı Egemen Bağış’tan ilginç bir adım geldi. Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçiliği görevini yürüten Egemen Bağış, Youtube kanalı açtı. Bağış’ın bu adımı organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in çektiği videoları akıllara getirdi.  

BOLD – 17-25 aralık soruşturması sanıklarından, dönemin AB Bakanı ve şu an Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, Youtube’da kişisel kanal açtı. Kanal açılışının eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın 17-25 Aralık dosyasında yer alan bilgi ve belgelerin doğruluğunu itiraf etmesinin ardından yapılması ve elçilik icraatlarını kurumsal bir kanal açarak anlatmak yerine kendi adına yeni bir hesap açıp duyurması dikkat çekti.

GOLF SAHASINDAN SESLENDİ

Elçiliğin icraatlarını anlatmak için Youtube kanalı kurduğunu duyuran Egemen Bağış, kanalında ilk videosu olarak 1. Türk Kahvesi Festivali’ni paylaştı. Haftanın videosunda Prag’da golf sahasından seslenen ve yoğun geçen haftayı bir golf turnuvası ile kapattıklarını belirten Bağış, Türkiye’ye en çok turist götüren turizm şirketi sahibi ile görüştüklerini söyledi. Çek bilimler akademisi ile görüştüklerini açıklayan Bağış, ayrıca Çekya’da faaliyet gösteren tüm Türk dernekleri ile görüştüklerini ve işbirliği, dayanışma için neler yapılabileceğini konuştuklarını da açıkladı.

EŞİ DE SOSYAL MEDYADAN TEHDİT ETMİŞTİ

Eski AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, 17 -25 Aralık yolsuzluk dosyasında adı geçen dönemin Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın Yüce Divan oylaması öncesi Saray’da AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la yaptıkları görüşme sonrasında Yüce Divan’a gitmekten kurtulduklarına dikkat çekti. Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Bağış da sosyal medya hesabından yaptığı “Söyleyecek çok söz var ama bir kerede söylersem yer yerinden oynar” paylaşımı ile gündeme gelmişti. Bağış, Reza Zarrap’ın ABD’deki yargılamada Bağış’la ilgili itiraflarına karşın Çekya’nın başkente Prag’a büyükelçi olarak atandı.

DOSYAMDA NE VARSA A’DAN Z’YE KADAR DOĞRU

Geçtiğimiz haftalarda Diken’den Altan Sancar’a açıklamalarda bulunan Erdoğan Bayraktar, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini hırsız çuvalının içine koyarak bakanlıktan attığını söyleyerek, “Bende bir para yakalanmadı, öyle bir şey yok. Benim dosyamda ne varsa, hepsi doğrudur. Benim dosyamda ne varsa, hem tapeler doğrudur, hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” demişti.

Gazeteci Fikret Bila ya da konuşan Bayraktar “Ben rüşvet almadım. Para almadım. Aynı kefede bir insan değilim. Bu dosya incelensin, eğer gerek görürlerse Yüce Divan’a gitmekten de korkmam” demişti.

 

Kaçırılan Hüseyin Galip Küçüközyiğit bulundu: Kızını arayıp Sincan’da olduğunu söylediler

Videohaber

17/25 Aralık yolsuzluk operasyonu ve TÜGVA’nın doğuşu

Erdoğan ailesinin, bağış adı altında alınan rüşvetler için 17/25’te deşifre olan TÜRGEV’in yerine kurduğu TÜGVA, Bold Medya’nın son videosunun konusu oldu.

BOLD – Erdoğan ailesinin 17-25 Aralık’ta deşifre olan TÜRGEV yerine kurduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üzerinden yeni bir yolsuzluk, rüşvet, kadrolaşma ve torpil skandalı patladı.

TÜGVA üzerinden yapılan kadrolaşmaya da kamu kaynakları harcandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından TÜGVA’nın yıllarca İBB’den maddi destek alarak devlete torpille polis, asker, hakim, savcı yerleştirdiği belgeleriyle ortaya çıktı.

Erdoğan ailesinin yönettiği AKP’nin gençlik yapılanması TÜGVA hakkında bilinmeyen gerçekleri Bold Medya takipçileri için araştırdı.

Saraylıların masalsı düğünleri ve kaderine terk edilmiş halk

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan kanlı planların yapıldığı ‘Mahrem Odalar’ın neresinde

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, SADAT’ın başını çektiği kirli ittifakların mahrem odalarda kanlı eylem planları yaptığını anlatan Peker’e, Erdoğan’ın bu kanlı planların neresinde olduğunu sordu.

BOLD – Gazeteci Adem Yavuz Arslan, son günlerde SADAT’çıların ‘Mahrem odalar’daki kirli planlarını anlatan Sedat Peker’in sözlerine mercek tuttu.

Kanlı planların yapıldığı bu odalarda kimlerin olduğunu açıklamayan Peker, sadece SADAT’ın kurucularından Adnan Tanrıverdi’nin adını vermişti.

Konuyu gündeme taşıyan Peker’in, bu odalarda ittifakta olan yapı ve kişileri açıklama yükümlüğü olduğunu söyleyen Adem Yavuz Arslan, Peker’e yanıtlaması için bir dizi soru yöneltti.

Bu mahrem odaların temel amacının Erdoğan rejimini korumak olduğunu hatırlatan Adem Yavuz Arslan, Tayyip Erdoğan’ın bu mahrem odaların neresinde olduğunu sordu.

Çöpçüler Kralı Erdoğan: Çöpteki ranta kadar düştü!

 

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun ‘tehdit’ kavgası

Bürokratlara devletin memuru olduğunu hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP liderinin devlet adamlarını tehdit ettiğini söyleyen Erdoğan arasında yeni bir kavga başladı.

BOLD – Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yayınladığı video ile bürokratları uyardı. Bürokratlara AKP’nin değil, devletin memurları olduklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, 18 Ekim’den itibaren “Emir aldım yaptım” açıklamasının geçerli olmayacağını ve memurların eylemlerinden sorumlu tutulacağını kaydetti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu uyarını tehdit olarak gören Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında bürokrat tartışması başladı. Bold Plus, son videosunda liderlerin bürokrat tartışmasını takipçileri için derledi.

Kılıçdaroğlu’ndan bürokratlara “mafyatik düzene hizmet etmeyin, hesap verirsiniz” uyarısı

 

Okumaya devam et

Popular

Shares