Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Çöküşün ayak sesleri, dolar o eşiği de geçti

Doların kritik eşiği geçtiğine dikkat çeken ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, “8,80 TL duvarı yıkılmasın” savaşı TCMB’ye birkaç ay kazandırdı. Bir noktadan sonra kur serbest bırakılacak. Aksi hâlde küçük bir bahaneyle bile kur patlar” dedi.  

BOLD – Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, dolar ve euro kritik eşikleri birer birer geçtiğine dikkat çekti. Bozkurt, “Bugün 8,65 TL’ye kadar yükselen dolar 8,71 TL ve 8,80 zirvelerine göz dikti. Merkez Bankası’nın 23 Eylül’de faiz kararı dolar/TL paritesinin seyrinde belirleyici olacak” dedi.

KÜÇÜK BİR BAHANEYLE KUR PATLAR

“8,80 TL duvarı yıkılmasın” savaşının TCMB’ye birkaç ay kazandırdığını belirten Bozkurt, “Bir noktadan sonra kur serbest bırakılacak. Aksi hâlde küçük bir bahaneyle bile kur patlar. Dolar 8,50 TL’ye nasıl gelindiyse 9 TL üzerine de “yarı kontrollü patlatma (faiz indirimine paralel polisiye tedbirler)” ile gidilecek. Aksi hâlde birkaç ayda 10 TL geçilebilir. Altın ons 1.750 dolar altında 1.735, 1.719, 1.708 desteklerinde tutunamazsa 1.667’ye kadar inebilir. Haftalık kapanışta 1.780 dolar üzerine dönerse tansiyon düşer. 1.650 altına inmedikçe 1.830 rotasına geri döner. Dünkü düşüş başka fırtınaların habercisi olabilir. Gümüş için 22,90 dolar eşiğinin altı riskli ve dip 19 dolar” dedi.

TSUNAMİNİN GELİŞİNİ SEYREDİYORUZ

Çöküşün hızlandığını belirten Bozkurt, “Borsa İstanbul (BİST) 100’de geçen hafta acil inişte işaret ettiğim 1.410 pistinin ışıkları artık daha yakın. 1.435 üzerine çıkamadığı her gün 1.398, 1.385 ve 1.357 destekleri işaretlenecek. Çinli batık şirket Evergrande sarsıntısı diğer borsaları da vurursa BİST 100’de mevcut seviyelerden yüzde 10 daha aşağı iniş olabilir. Hep birlikte tsunaminin gelişini seyrediyoruz. Müzik çoktan durdu, parti devam ediyor. Emlak sektörü başta olmak üzere varlık balonu ekonomik krize davetiye çıkarıyor” dedi.

 

 

 

 

Erdoğan polislere güvenmiyor mu? Katıldığı törendeki polislerin şarjörleri toplandı

Videohaber

Erdoğan kanlı planların yapıldığı ‘Mahrem Odalar’ın neresinde

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, SADAT’ın başını çektiği kirli ittifakların mahrem odalarda kanlı eylem planları yaptığını anlatan Peker’e, Erdoğan’ın bu kanlı planların neresinde olduğunu sordu.

BOLD – Gazeteci Adem Yavuz Arslan, son günlerde SADAT’çıların ‘Mahrem odalar’daki kirli planlarını anlatan Sedat Peker’in sözlerine mercek tuttu.

Kanlı planların yapıldığı bu odalarda kimlerin olduğunu açıklamayan Peker, sadece SADAT’ın kurucularından Adnan Tanrıverdi’nin adını vermişti.

Konuyu gündeme taşıyan Peker’in, bu odalarda ittifakta olan yapı ve kişileri açıklama yükümlüğü olduğunu söyleyen Adem Yavuz Arslan, Peker’e yanıtlaması için bir dizi soru yöneltti.

Bu mahrem odaların temel amacının Erdoğan rejimini korumak olduğunu hatırlatan Adem Yavuz Arslan, Tayyip Erdoğan’ın bu mahrem odaların neresinde olduğunu sordu.

Çöpçüler Kralı Erdoğan: Çöpteki ranta kadar düştü!

 

Okumaya devam et

Videohaber

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun ‘tehdit’ kavgası

Bürokratlara devletin memuru olduğunu hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP liderinin devlet adamlarını tehdit ettiğini söyleyen Erdoğan arasında yeni bir kavga başladı.

BOLD – Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yayınladığı video ile bürokratları uyardı. Bürokratlara AKP’nin değil, devletin memurları olduklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, 18 Ekim’den itibaren “Emir aldım yaptım” açıklamasının geçerli olmayacağını ve memurların eylemlerinden sorumlu tutulacağını kaydetti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu uyarını tehdit olarak gören Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında bürokrat tartışması başladı. Bold Plus, son videosunda liderlerin bürokrat tartışmasını takipçileri için derledi.

Kılıçdaroğlu’ndan bürokratlara “mafyatik düzene hizmet etmeyin, hesap verirsiniz” uyarısı

 

Okumaya devam et

Videohaber

Çöpçüler Kralı Erdoğan: Çöpteki ranta kadar düştü!

Katı atık toplayanlara yönelik operasyonların arkasındaki rant planını ele alan gazeteci Cevheri Güven, büyük projeleri unutan Erdoğan’ın çöpteki ranta kadar düştüğünü anlattı.

BOLD – Katı atık toplayanlara yönelik polis operasyonları arttı. Depolara ve sokaklarda katı atık toplayanların barınaklarına yapılan polis operasyonları basına yansıyor.

Operasyonların neden arttığı kamuoyu tarafından merak konusuydu. Son videosunda bu konuyu masaya yatıran gazeteci Cevheri Güven, katı atık toplayanlara yönelik operasyonların perde arkasını anlattı.

Emine Erdoğan’ın “sıfır atık projesi”nin arkasından rant tezgahı çıktığını söyleyen Güven, “Çevre Bakanlığına paralel olarak kurulan Türkiye Çevre Ajansı adlı kuruluştan, bir özel sektör firması yıllık 20 milyar TL rant elde edecek” dedi.

Yeni videoda Güven, atık işinde Erdoğan’a işbirliği yapan Atatürkçü iş insanı ve servetini Türklerin çöplüğünden kazandığını söyleyen İsviçreli iş insanını da anlattı.

“Oğlum annesinin yanından ayrılınca bir hafta konuşmadı”

 

Okumaya devam et

Popular

Shares