Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

CHP’li Gülizar Karaca’dan Ayşe Özdoğan için çağrı: Bir an önce infazı durdurulmalı

12 gündür hapiste bulunan 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın maruz kaldığı hak ihlallerine her kesimden tepkiler gelemeye devam ediyor. CHP Denizli milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Özdoğan’ın bir an önce infazının durdurulması gerektiğini, cezaevinde yaşamasının mümkün olmadığı söyledi.

BOLD – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı avukat Gülizar Biçer Karaca, 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan için Adalet Bakanlığı’na ve İstanbul Adli Tıp Kurumu’na çağrı yaptı.

Deutsche Welle’ye konuşan Karaca, “Cezaevinde kalması mümkün değildir. Bir an önce infazının durdurulması gerekiyor. Hukuki ve siyasi girişimlerimizi sürdüreceğiz. Türk Tabipler Birliği ile de görüştük. Bağımsız bir kurumdan rapor alınmasını da sağlayacağız.” dedi.

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 9 yıl 4 ay ceza verilen ve cezası Yargıtay tarafından onaylanan Özdoğan, 2 Ekim 2021’de tutuklanıp Denizli T Tipi Cezaevine  gönderildi. İki gün önce tedavi amaçlı Antalya L Tipi Cezaevine sevk edilen Özdoğan şu anda karantina hücresinde bulunuyor.

CEZAEVİNDE KARACA’YA YANLIŞ BİLGİ VERİLDİ

Gülizar Biçer Karaca, geçen hafta cumartesi günü Denizli T Tipi Cezaevinde tutuklu olan 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’ı dün ziyaret etmek istedi. Ancak Özdoğan Antalya’daki hastaneye sevk edilmek üzere yola çıkma hazırlığı yaptığı için görüşme gerçekleştirilmedi.

Biçer’e ayrıca Ayşe Özdoğan’ın tedaviyi reddettiğine dair yanlış bilgi verildi. Olayın doğrusunu Ayşe Özdoğan’ın ablası Emine Erdem anlattı: “Bu tabi ki doğru değil. Cumartesi sabahı erkende 08.30’da kardeşimle kapalı görüş yaptık. Gözünden akan yaraya revirdeki görevliler pansuman yapmak istemişler. Oysa ameliyatı yapan doktor Prof. Ömer Özkan, oraya kesinlikle müdahale edilmemesini söylemişti. Kardeşim de görevlilere bunu söylemiş. Zorla yapmaya çalışmışlar, en sonunda kardeşim ağlamaya başlayınca yapmaktan vazgeçmişler.”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, hamile tutuklu Arzu Nur Özkan‘ı Kayseri Bünyan Cezaevinde ziyaret etmişti. Özkan ziyaretten üç gün sonra 4 Eylül 2021’de tahliye edilmişti.

“KARDEŞİM ÇOK KÜSKÜN VE KIRGINDI”

Emine Erdem, kardeşinin son sağlık durumuna dair ise HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na açıklamalarda bulundu:

“Kardeşim normal zamanlarda da üşüyen bir insan, şimdi soğuk bir mekanda kalıyor. Sık aralıkla yemek yemesi gerekiyor ama sadece 3 öğün yiyebilmiş. Yemekler çok baharatlı. Bir defasında dayanamayıp yediğini baharatın yaralarını yaktığını anlattı. Soğuktan yüzünün şiştiğini gördüm. İdrar yollarında iltihaplanma olduğunu söyledi. Kanserdi şimdi başka sıkıntılar çıktı. Biz hep söyledik evde bile kendine bakamayan cezaevinde ne yapsın? Cezaevinde kalamaz raporu olan birini tekrar cezaevine gönderilmesi kabul edilecek gibi değil.

Çok kırgın ve küskündü. ‘Benim bu halime görmeye gelecek bir siyasetçi bile yok mu?’ diyordu. Tuvalete bile tek başına gidemeyen birinden bahsediyoruz. Kelepçeli olarak sevki söz konusu. Devletin inadı ile başı göğe mi erecek bilemiyorum. Bu şartlarda Antalya Cezaevine sevki gerçekleşiyor. Kedi köpek kadar değerim olmadı diyen bir insan var karşımızda.

“BİR HAFTADIR REVİRDE YATIYOR”

Akdeniz Üniversitesi’nin verdiği raporda ‘Bu hasta tek başına cezaevinde yaşamını devam ettiremez’ deniyor. Üniversite hastanesi kalamaz diyor, İstanbul Adli Tıp kalabilir diyor. Yani 1 haftadır cezaevi revirinden çıkamayan biri durumunda kardeşim.

Kendi doktoru ‘Göz ile beyin arasında çok riskli bir yerde hastalık. Buraya cerrah burundan girecek. Bakanlık diyor ki ‘Biz seni burada tutacağız. Ölümüne birkaç gün kala da çıkaracağız.’ Böyle olunca cezaevinde ölmemiş olacak ama bu süreç kardeşimi hızla ölüme götürüyor. Söylemek istemiyorum ama adım adım ölüme gidiyor. Bu şekilde sadece bir kadını değil onun küçük evladını da cezalandırıyorsunuz. Kardeşim ölmesin diyorum.” 

Gülen Hareketi’nin yurtlarına çöktüler: Tügva, Ensar, Kadem, Önder, İlim Yayma Cemiyeti ganimet gibi paylaşmış

Gündem

TÜGVA haberine erişim engeli TÜGVA’lı hakimden

TÜGVA ile ilgili habere erişim engeli kararı veren Osmaniye 2. Sulh Ceza Mahkemesini hakimi Muhsin Kadir Yılmaz’ın da TÜGVA listelerinde adı olduğu ve torpille hakim olarak atandığı iddia ediliyor.

BOLD – Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Türkiye Gençlik Vakfı‘nın (TÜGVA) devlet içinde kadrolaştığına dair haberlere mahkeme kararıyla erişim engeli gelmeye başladı.

Metin Cihan’ın sosyal medyadan yayınladığı ve TÜGVA’nın kamudaki atamalarda torpil yaptığını iddia ettiği belgelerle ilgili haberlere getirilen ilk engel kararını İfade Özgürlüğü Derneği paylaştı.

İLK ERİŞİM YASAĞI KARARI OSMANİYE’DEN

Derneğin web sitesinde yer alan bilgiye göre, İlerihaber.org’da yer alan TÜGVA ile ilgili bir haber “kişilik hakları ihlali” gerekçesiyle, Osmaniye 1. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 15 Ekim 2021 tarih ve 2021/4983 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Öte yandan, akademisyen Ayşe Aydoğdu ve gazeteci Canan Kaya sosyal medyadan kararı alan mahkeme ile ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı. Erişim engeli kararı alan 2. Sulh ceza hakimi Muhsin Kadir Yılmaz’ın da TÜGVA listelerinde adı olduğu iddia edildi.

Söz konusu habere erişim engeli kararı ile ilgili Aydoğdu paylaşımında, “TÜGVA’nın listelerinde adı olan ve torpille hakim olarak atanan, 2. Sulh ceza hakimi Muhsin Kadir Yılmaz’ın talebi üzerine getirildi” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Canan Kaya da: “TÜGVA haberlerine erişim engeli getiren Osmaniye Sulh Hukuk Hakimi de TÜGVA kadrosundan hakim olmuş” dedi.

17/25 Aralık yolsuzluk operasyonu ve TÜGVA’nın doğuşu

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ın haşhaşileri: TÜGVA yöneticisinin kanında 3 ayrı uyuşturucu

Erdoğanların kurup kontrol ettiği TÜGVA’nın ifşa olan skandal belgeleri arasından Yozgat il yöneticisine yapılan uyuşturucu operasyonunun polis tutanakları da çıktı.

BOLD – Devlette kadrolaşma iddialarının göbeğindeki, Erdoğanların kurduğu, AKP gençlik yapılanması olarak da bilinen  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) hakkında bir skandal daha ortaya çıktı.

Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu TÜGVA’nın Yozgat’taki yöneticilerine narkotik polisi tarafından 2018 yılında operasyon düzenlendi.

Polisin durdurduğu araçtan inen TÜGVA il yöneticisi Muhammed Recai Büyüksoy’un, hassas terazi ve yüklü miktarda uyuşturucu ile yakalandığı öğrenildi.

POLİSTEN KAÇIYOR

Gazeteci Metin Cihan’ın paylaştığı polis tutanaklarına göre, Büyüksoy’un kullandığı 66 AS 566 plakalı aracın şehre büyük miktarda uyuşturucu sokacağı ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, mahkeme kararıyla aracı uygulama noktasında durduruyor. Saat 22.30 sıralarında uygulama noktasına gelen Büyüksoy yönetimindeki otomobil, tam durmak üzereyken aniden hızlanarak kaçmaya başlıyor. Bunun üzerine polis ekipler aracı takibe alıyor.

BAZI MADDELERİ CAMDAN ATIYOR

Bu arada söz konusu araca defalarca durması yönünde sesli ikazda bulunuluyor. Ancak Büyüksoy durmuyor. Araç Topçu köyün giriş yaptıktan sonra otomobilin camlarından bazı maddelerin atıldığı tespit ediliyor. Bu arada bir kazaya sebep olan Büyüksoy kaçmayı sürdürüyor. Bir süre sonra aracın önü ekip otosu tarafından kesilerek durduruluyor. Aracın sürücü koltuğundan M. Recai Büyüksoy iniyor ve kaçmaya başlıyor. Polis memurunun ‘Dur’ diyerek havaya iki el ateş etmesi üzerine Büyüksoy yere yatıyor.

KANINDA ÇEŞİT ÇEŞİT UYUŞTURUCU ÇIKTI

Yapılan incelemede aracın camından atılan şeffaf poşetlerin içerisinde farklı uyuşturucu maddeler olduğu anlaşılıyor. Ayrıca araçtan atılanlar arasında ‘hassas’ terazi de bulunuyor. Şüpheli Büyüksoy’un alınan idrar sonucunda üç farklı uyuşturucu maddeye rastlanıyor.

SUÇ MERKEZİ GİBİ

TÜGVA’nın daha önce de Kahramanmaraş il yöneticilerinin suça bulaştığı ortaya çıktı. Kahramanmaraş’ta İl Göç Uzmanı olarak görev yapan TÜGVA yöneticisi İsmail Bozdağ’ın, yolsuzluk operasyonu sonrası açığa alınmasının ardından vakıf yöneticilerinin skandal whatsapp yazışmaları ortaya çıktı.

Etkinliklerde Bilal Erdoğan’ın ardından konuşma yapacak kadar vakıfta etkin bir isim olan TÜGVA’nın Çalışan Gençlik Koordinatörü Soner Çokyiğit hakkında da dolandırıcılıktan dava açıldığı biliniyor.

Suriyelilere gelen yardımları satan TÜGVA’lıların whatsapp yazışmaları: Operasyon var vakfa zeval gelmesin

Okumaya devam et

Gündem

Saraylıların masalsı düğünleri ve kaderine terk edilmiş halk

Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeğeninin kuyumcu sergisini andıran takı töreni konuşulurken, art arda gelen zamlar sonrası “Millet kaderine terk edilmiştir” diyen Kılıçdaroğlu harekete geçti.

BOLD – CHP eski milletvekillerinden gazeteci Barış Yarkadaş’ın paylaştığı görüntülerin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeğenine ait olduğu ortaya çıktı. Görüntülerde, düğün için gönderilen takılar tören şeklinde bir salonda toplanıyor. Bir kuyumcu dükkanı açacak kadar mücevherin taşınması ise dikkat çekiyor. Alanya Lonicera Resort & SPA Hotel’de çekilen görüntüleri ilk olarak kimin sosyal medyada dolaşıma soktuğu bilinmezken, Yarkadaş ailenin görüntüleri paylaşmasından rahatsız olduğunu açıkladı.

KILIÇDAROĞLU HAREKETE GEÇTİ

Öte yandan, muhalefet döviz kurundaki önlenemeyen yükseliş ve peş peşe gelen zamların vatandaşın belini iyiden iyiyi büktüğünü söylüyor. Düzce’de şoför esnası mazot zammını protesto için kontak kapattı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da son akaryakıt zammı sonrası harekete geçtiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından belediye başkanlarına toplanma çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, “Akaryakıta yine zam geldi. Kara Kış Fonu hemen kurulmalı, hemen! Tüm enerji sektörü paydaşlarına ve belediyelerimize yarın davet mektubu göndereceğim. Bu millet için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere acilen toplanmamız lazım. Milletimiz kaderine terk edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Bu arada doların yeni rekor kırdı gün dolaşıma giren düğün görüntüleri büyük tepki topladı. Görüntülerin kuyumcu sergilerini andırdığını söyleyen kullanıcılardan iktidara tepki yükseldi.

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Şevket Çoruh da “Yeğeniymiş yiğeniymiş yiyenmiş” diyerek görüntülere tepki gösterdi.

Dolar 9.30 Euro 10.80: La Kasa Da Para Yok!

Okumaya devam et

Popular

Shares