Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

4 banka fitili ateşledi, arkası gelecek

Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, Merkez Bankası’nın 200 baz puan faiz indiriminin ardından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın kredilerde 200 baz puan indirime gittiğine dikkat çekerek, “Üç kamu bankasını özel bankalardan Garanti BBVA takip etti. Devamı gelecek… ” dedi.

BOLD – Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, bankaların döviz hesapları ile ilgili fırsatçılık yaptıklarına vurgu yaparak dövizi güncel kurun altında bozduklarına dikkat çekti. Turhan, konut kredilerinde dört bankanın faiz indirimine gittiğini belirterek, diğer bankların da bunları takip edeceğini kaydetti.

BANKALAR FIRSATÇILIK YAPIYOR

Turhan’ın Youtube kanalında ekonomi piyasaları ile ilgili yaptığı yorumlar şöyle:
“Bankalar “hafta sonu” veya “vade sonu” derken resmi tatilden önce kur ve faizi kendilerine yontuyor. Mesai saati bitmediği hâlde Ziraat Bankası, 11,13 TL iken euroyu 10,55 TL’den bozdu.
Başka bir fırsatçılık vakası: “Birkaç gün önce Norveç’ten 2.000 Norveç Kronu transfer edildi. Aracı banka parayı Yapı Kredi hesabıma gönderdi, fakat para aniden iade edildi. Hem ben hem de Norveçli arkadaşım şaşa kaldık.”

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE ŞİKAYET EDİN

İtiraz edin, banka mağduriyetinizi gidermezse illerde valilikler ya da kaymakamlıklar bünyesinde Ticaret Müdürlüklerine bağlı Tüketici Hakem Heyeti’ne dilekçe ile müracaat edin.

Herhangi bir harç ya da ücret alınmıyor. İlçelerde kaymakamlıklar bünyesinde itiraz dilekçesi verilebilir. Sonuç alınamazsa Tüketici Mahkemesi’ne gidilebilir.

DÖRT BANKA FAİZ İNDİRDİ, DEVAMI GELECEK

Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizini yüzde 18’den yüzde 16’ya indirmişti. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, 26 Ekim’den itibaren kredilerde 200 baz puan indirime gitti.Üç kamu bankasını özel bankalardan Garanti BBVA takip etti. Devamı gelecek…

Konut kredisi faizi 100 baz puan inerse konut fiyatı ne kadar artar? Konut fiyatı artışına rağmen kredi için geri ödeme tutarı nasıl azalıyor?

Hükûmet konut kredilerini indirerek hem döviz talebini kısacak hem de inşaat sektörünü ihya edecek. Seçim ekonomisinde başka sürprizler de var. Kredi teşviki sadece başlangıç. Barınma maksatlı ev almak isteyenler için maliyetler daha da düşecek.”

 

 

Millet İttifakı’nın adayı tartışılıyor: 2’nci Ekmeleddin mi geliyor?

Videohaber

Fakirlikle boğuşan halkıyla dalga geçen iktidar

Ekonomi yönetimini eleştirenler nankörlükle suçlanıyor, ekonomistler hakkında suç duyurusu yapılıyor. İktidar ve destekçileri, halkla alay edercesine önerilerde bulunuyorlar. Kimisi 100 gram et alamayan vatandaşa kuzu kestirmesini tavsiye ediyor, kimisi de domatesleri tane tane almasını…

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ülkede bolluk, bereket olduğunu iddia etse de gerçekler öyle mi?

AKP yönetimi Türkiye ekonomisini batırmakla eleştiriliyor. Ekonomi yönetimini eleştirenler nankörlükle suçlanıyor, ekonomistler hakkında suç duyurusu yapılıyor.

İktidar ve destekçileri, halkla alay edercesine önerilerde bulunuyorlar.

Kimisi 100 gram et alamayan vatandaşa kuzu kestirmesini tavsiye ediyor, kimisi de domatesleri tane tane almasını…

Adeta halk düşmanlığı yapılıyor. İzleyicilerine hazırladığı son videoda Bold Medya’nın bu konuya değiniyor.

Dini tartışmalardan AKP istediğini alıyor mu?

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin ‘Yeliz’ ağabeyi kimlere örnek oldu?

AKP’nin yetiştirmek için yola çıktığı dindar nesle rol model olarak sunduğu isimlerden biri AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski şoförü ve AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı… İşte Yeliz olarak da anılan Çamlı ile ilgili bilinmeyenler… 

BOLD – 

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tabanını korumak için ileri sürdüğü en önemli projelerinden biri de dindar nesil yetiştirmek. Bold Medya AKP’nin dindar nesline örnek olacak isimlerden birini ele aldı.  İşte nam-ı diğer Yeliz Ahmet Hamdi Çamlı…

 

 

Psikolojisi bozulan tutuklu KHK’lı öğretmenin 16 yaşındaki oğlu intihar etti

Okumaya devam et

Videohaber

Sinirler gerildi! Sokakta Meclis’te TV’de herkes kavga ediyor

Türkiye’de herkesin olduğu gibi canlı yayın konuklarının da sinirleri bozuk. Kamuoyunu bilgilendirmek için TV’lere konuk edilen kimi milletvekili, eski asker, bürokrat ve gazeteci tahammül edemediği karşıt görüşlere bağırarak hatta kaba kuvvetle karşılık veriyor.

BOLD – Türkiye’de bozulan ekonomi sonucu yaşanan siyasi gerginlik tüm ülkenin sinir yapısını bozdu. Sokakta, Meclis’te TV’de her gün kavga var.

Tahammül iyice azaldı, insanlar sinir kipi haline geldi.. Ülkede kutuplaşma o kadar derin ki sokak röportajlarında bile insanlar sık sık birbirine giriyor.

Canlı yayınlara katılan konuşmacılar arasında da neredeyse her gün büyük gerginlikler hatta kavga yaşanıyor.

Kimi gazeteci, kimi milletvekili, kimi eski asker sıfatlı konuklar, tahammül edemedikleri karşıt görüşlere bağırarak hatta kaba kuvvetle karşılık veriyor.

Son dönemde canlı yayınlarda yaşanan büyük kavgaları Bold Medya, izleyicileri için derledi.

800 milyon dolarlık krediyi ‘tarla’ ile kapatan Demirören nitelikli dolandırıcılıktan yargılanacak

Okumaya devam et

Popular

Shares