Connect with us

Videohaber

Zar zor yürüyebilen Erdoğan’ı bekleyen 6 bin dosya

Gazeteci Cevheri Güven, öldüğüne ilişkin paylaşımlar sonrası sağlık sorunları bir kez daha gündeme oturan Erdoğan’ın özel kalem müdürlüğünde 6 bin dosyanın imza beklediğini anlattı.

BOLD – G 20 Zirvesinde Erdoğan’ın liderlerin katıldığı seremonilerden uzak durması ve Glasgow ziyaretinden vazgeçmesi sağlık durumu hakkındaki tartışmaları yeniden alevlendirdi. Zirve dönüşü, Türkiye’deki toplantılarını da iptal eden Erdoğan için sosyal medyada gün boyunca öldü iddiaları dolaşıma girdi.

İddialara cevap amaçlı AKP kanadından peş peşe yapılan videolu paylaşımlar şüpheleri daha da arttırdı. Son videosunda bu konuyu ele alan gazeteci Cevher Güven, “Ankara son dönemde çok ısındı. Erdoğan’ın yürüyememesi ve masasında bekleyen 6 BİN dosya Ankara’nın “bilenlerinin” ana gündemi. Erdoğan rejiminin sonunun geldiği konusunda bir konsensus var. Kemal Kılıçdaroğlu çok kritik zamanlamayla, iyi hazırlanmış, doğru yöntemlerle çok güçlü vuruşlar yapıyor. Kılıçdaroğlu doğrudan devlet mekanizmasını hedef alırken, Meral Akşener cephesinde ise sert yükselişin ardından dalgalanma var. Akşener’in cesur siyasetini kıran kritik bir iki faktör var” dedi.

“Mersin Emniyeti’nde beni hadım ettiler, felç oldum”

Videohaber

Kaftancıoğlu kararında CHP ne hata yaptı?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasının ne anlama geldiğini yorumlayan Gazeteci Adem Yavuz Arslan, bu konuda CHP’nin yaptığı hatayı da açıkladı.

BOLD – Gündem CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası. Gazeteci Adem Yavuz Arslan bu konuda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 3 kanun, bir KHK ile ‘işi’ nasıl bitirdiğini, CHP’nin nasıl bir hata yaptığını açıkladı. Peki Canan Kaftancıoğlu kararından sonra ne gelecek? İşte Adem Yavuz Arslan’ın bu konudaki analizi…

 

Karabük’te kız öğrencilere mülakat adı altında hukuksuz sorgu yapılıyor

Okumaya Devam Et

Ekonomi

Resmi Gazete’de ilginç karar: Merkez Bankası’na haciz mi gelecek?

Resmî Gazete’de yayımlanan kararla Merkez Bankası’ndaki yabancı ülke merkez bankalarına ait para, alacak, mal, hak ve varlık haczedilemeyecek. Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt beklenen kur şoku öncesi bu kararın niçin alındığını açıkladı. Peki kararın Türkiye’ye etkisi ne olacak?

BOLD – Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, bugün Resmî Gazete’de yayımlanan Merkez Bankası’ndaki yabancı ülke merkez bankalarına ait para, alacak, mal, hak ve varlıkların haczedilemeyeceğine yönelik kararı yorumladı.

Merkez Bankası’nda haciz alarmı verildiğini vurgulayan Bozkurt, kararın zamanlaması ve içeriğine dikkat çekti. Karar nedeniyle söz konusu hesaplar üzerine ihtiyati tedbir ve ihtiyati haciz konulamayacağını da vurgulayan Bozkurt, kararın hangi ülke için alındığı ile ilgili kulis bilgileri de paylaştı. Merkez Bankası’nın bu kararla ilgili hedefi ne ve kararın Türkiye’ye etkileri ne olacak? İşte detaylar…

 

 

Kılıçdaroğlu’nun terörist yetiştirdiğini öne sürdüğü SADAT nedir?

Okumaya Devam Et

Videohaber

Ümit Özdağ’ın mülteci operasyonu hedefine ulaştı mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ümit Özdağ hakkındaki sözleri sonrası gündem bir anda değişti. Türkiye mültecileri konuşmaya başlarken, tüm sorunlar unutuldu. Gazeteci Cevheri Güven, Özdağ’ın çıkışının Mansur Yavaş’a yönelik olduğuna dikkat çekti. 

BOLD – Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın ani çıkışlarının mülteciler dışında Mansur Yavaş’la da ilgisi bulunuyor. Millet İttifakı’nı hedef alan Özdağ’ın çıkışlarını mercek altına alan Gazeteci Cevheri Güven, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu işin neresinde olduğunu da açıkladı.

Güven, mültecilerin aniden ortaya çıkan ve tepki çeken videolarının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Özdağ arasında başlayan tartışma sonrası  “namus” eksenine oturtulmasından, Soylu’nun kendisini Özdağ’a paspas yaptırmasına kadar giden süreci analiz etti. İşte detaylar…

 

 

Hapse girecek Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan’a: “Şimdi bir kez daha O ve şürekası düşünsün”

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar