Connect with us

Videohaber

Erdoğan’ın mı Türkiye’nin mi sağlığı daha kötü?

Türkiye Erdoğan’ın sağlık sorununa kilitlenmişken ülkenin sağlık sistemi de alarm veriyor. Ağır iş yükünden istifa eden doktorlar, yüksek döviz kuruyla artan ilaç ve tıbbi cihaz maliyetleri yüzünden sağlık sistemi çoklu organ yetmezliği yaşıyor.

BOLD – Türkiye’nin sağlık sistemi “SOS” veriyor. Dr. Rümeysa Berin Şen’in 36 saatlik nöbet sonrası trafik kazasında hayatını kaybetti. Sağlıktaki sorunlar bir kez daha gözler önüne serildi. Milyarlık şehir hastaneleri de çözüm olmadı. Sağlık Bakanlığı çalıştıracak uzman doktor bulamıyor. Doktor yetersizliği sonrası diğer hekimlerin iş yükü artıyor. Bu da istifaları beraberinde getiriyor. Almanca kursları doktorlarla dolup taşıyor.

ÇOKLU ORGAN YETMEZLİĞİ

Uzun süren nöbetler, bitmeyen mobbingler doktorları pes ettirdi. Koronavirüs salgını sonrası artan iş yükü nedeniyle de 8 bin uzman hekim istifa etti. Döviz kuru nedeniyle halk ilaç bulamıyor. Tıbbi cihazları satın almak için devletin kasasından astronomik rakamlar ödeniyor. Türkiye’nin sağlık sistemi adeta çoklu organ yetmezliği yaşıyor. Bold Medya, sağlıkta yaşanan sorunları takipçileri için madde madde derledi.

Şehide ‘kelle’ diyen şehit anasını mahkemelerde süründüren Erdoğan’ın ‘şehit’ karnesi

Videohaber

Hükumetin yeni hamlesi bankacıların uykusunu kaçırıyor

Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, doları durdurmak için hükumetin hayata geçirmek istediği yeni hamlenin bankacıların kabusu haline geldiğini açıkladı. İşte AKP Hükumeti’nin dolarla ilgili yeni hamlesi…

BOLD – Doların yükselişini durdurmak isteyen AKP Hükumeti, kur korumalı mevduatın ardından süper bono ya da enflasyona korumalı tahvil ihraç etme projesi bankacıların kabusu oldu.

Ekonomi yazarı Turhan Bozkurt, Youtube kanalında döviz kurlarında yeni ralliye mani olmak için Ankara’da yeni planların masada olduğunu açıkladı. İşte Ankara’da konuşulanlar ve hükumetin doları durdurmak için açıklayacağı ilgili yeni hamlesi…

Antalya’da kız öğrenciler ve öğretmenler iki gündür gözaltında

Okumaya Devam Et

Videohaber

Kimsenin anlatamadığı SADAT gerçekleri

Kemal Kılıçdaroğlu kapısına dayanınca, SADAT bir anda Türkiye’nin gündemi oturdu. Peki SADAT tüm yönleriyle ele alınıyor mu? Gazeteci Cevheri Güven, son videosunda kimsenin konuşamadığı SADAT gerçeklerini anlatıyor.

BOLD – CHP Liderinin kapısına dayandığı özel bir şirket olan SADAT’ı anlamak için Adnan Tanrıverdi’nin TSK’daki generallik günlerini bilmek gerekiyor.

Gazeteci Cevheri Güven, yeni videosunda, Tanrıverdi’nin TSK’nın içerisinde ne tip operasyonlar yaptığını, 28 Şubat’a giden günlerde TSK içerisinde yaptıklarıyla bugünü nasıl hazırladığını anlatıyor.

Güven, şu sorulara cevap veriyor:

-“Tayyip Erdoğan’la tanışıklığı nereden geliyor, Erdoğan aniden “SADAT’ın kurucularıyla hiçbir bağım yok” diyerek SADAT’ı neden sattı?”

-“Kemal Kılıçdaroğlu’nun SADAT baskınının arka planında ne var? MİT’in eski iki numaralı ismi Cevat Öneş neden SADAT hakkında aniden en sert açıklamaları yapmaya başladı?”

-“SADAT’ın Bayraktar SİHA’ların satış ve kullanımında nasıl bir rolü var?”

-“Erdoğan ailesinin Afrika ülkeleri üzerinden Türkiye’yi soymasında SADAT hangi kilit rolde?”

-“SADAT uluslararası suçlara mı bulaştı?”

-“SADAT’ın 15 Temmuz’daki rolü neydi?”

Sokaklar AKP ağzıyla konuşanlara dar oldu

Okumaya Devam Et

Videohaber

Sokaklar AKP ağzıyla konuşanlara dar oldu

Sokak hep bir ağızdan değişim haykırırken, AKP argümanlarıyla konuşanlar sokakta itilip kakılıyorlar ya da verdikleri cevaplar alaya alınıyor. Bazen tartışmalar istenmeyen şekilde de sonuçlanabiliyor.

BOLD – Sokak röportajlarından yansıyanlar vatandaşın tahammülü kalmadığını gösteriyor. Kimi artan fiyatlardan şikayetçi, kimi düşük maaşlardan.

Herkesin kendine göre bir geçim derdi varken aktrollerinse artık üretecek argümanı kalmamış görünüyor.

Sokak hep bir ağızdan değişim haykırırken, AKP savunuculuğu yapanlar ya dayak yiyor ya da uzaklaşmak zorunda kalıyor.

AKP argümanlarıyla konuşanlar sokakta itilip kakılıyorlar ya da verdikleri cevaplar alaya alınıyor.

“Can Atalay da çıkıyor Nedim Şener gibiler de”

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar