Connect with us

BOLD ÖZEL

Gözünün önünde annesi tutuklanan Elif Rana travma geçirdi, üç gün kimseyle konuşamadı

Beş yıldır hapiste olan eşini ziyarete giden iki çocuk annesi Günnur Şahin tutuklandı. Babasını göreceği için sevinen Elif Rana, annesi gözünün önünde gözaltına alınınca travma geçirdi. Elif Rana, yaşadığı şok nedeniyle üç gün kimseyle konuşamadı.

BOLD – Burdur Cezaevinde tutuklu olan eşi, KHK’lı memur İbrahim Şahin’i geçen ay kızıyla birlikte ziyarete giden ev hanımı Günnur Şahin ziyaret sırasında gözaltına alındı. Afyon Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanıp Afyon E Tipi Cezaevine gönderilen Günnur Şahin’in 11 yaşındaki kızı Elif Rana, annesinin gözaltına alınmasına tanık olduğu için büyük bir şok yaşayıp üç gün kimseyle konuşamadı.

“ADALET BAKANLIĞI DEĞİL ZULÜMAT BAKANLIĞI”

TBMM’de bugün yaptığı basın toplantısında Şahin ailesinin ve çocuklarının yaşadığı travmayı gündeme getiren HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, anne-baba tutukluluklarının toplumda çok büyük yara olduğunu, iktidarın zalimlikleri yüzünden masum çocukların perişan edildiğini söyledi.

Bu yapılanları asla unutmayacaklarını ve sorumluların hukuk önünde adil bir şekilde yargılanmasını isteyeceklerini belirten Gergerlioğlu, “Bu masum çocuklar suçlu değil. Etmeyin eylemeyin diyoruz ama kimsenin umurunda değil. Ben bu tüm zalimliklere, zulümat bakanlığına rağmen görevimi ifa etmeye çalışıyorum. İktidarım zalimliği yüzünden bu çocuklar perişan oldu, bundan dolayı affetmeyeceğiz iktidarı. Masum çocukların kanına giriyorlar. Masum bebeklerin anne karnında ölümüne yol açıyorlar” dedi.

Gergerlioğlu, “Babayı cezaevi ziyaretinde anne gözaltına alınıyor. Çocuk ortada kalıyor. Çocuk çok büyük bir psikolojik travma yaşıyor. Üç gün boyunca çocuktan tek bir kelime çıkmıyor. Bunlar zulümdür. Bu anne tutuksuz yargılanabilir. Eşi de zaten cezaevinde. İktidar bu konuda bir yasa teklifi getirmişti ama kendi eliyle bu yasa teklifini iptal ettiler” diye konuştu.

Elif Rana ve Beyza Nur Şahin.

İLK DURUŞMA 18 OCAK 2022’DE

Bold Medya’ya konuşan Şahin ailesinin yakınlarının verdiği bilgiye göre Maliye’de memur olarak çalışırken ihraç edilen Günnur Şahin’in eşi KHK’lı İbrahim Şahin, Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 9 Eylül 2016’da tutuklandı. Burdur Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Şahin’in dosyası Yargıtay’da bulunuyor.

İlk duruşması 18 Ocak 2022’de Afyon 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını isteyen Şahin ailesinin avukatı, eşinin tahliye edilmesine az bir süre kaldığı için sevinçli olan Günnur Şahin’in tutukluluğuna yapılan itirazı Afyon 1. Ağır Ceza Mahkemesi reddettiğini belirtti.

Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yapacaklarını söyleyen avukat, iki çocukları ortada kalan Şahin ailesinin maruz kaldığı hak ihlallerini Gergerlioğlu’na gönderdiği mesajda dile getirdi:

“Afyon E Tipi Cezaevinde tutuklu olan müvekkilimiz Günnur Şahin’in eşi 15 Temmuz’dan sonra tutuklandı. Müvekkilimiz pandemi öncesinde ve sonrasında eşinin görüşlerine gitmiştir. Geçtiğimiz ay içerisinde yine Burdur Cezaevine kızı Elif Rana ile gittiği esnada gözaltına alındı. Aynı gün ev araması yapıldı. Müvekkilimiz Afyon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma neticesinde tutuklanmıştır. Kaçma şüphesi ve delil karatma ihtimali bulunmayan Günnur Şahin için hakimliğin verdiği karar neticesinde iki evlat anne-babasız kalmıştır. Çocuklar Elif Rana (11) ve Beyza Nur (8) yaşlı dede ve annenin gözetiminde olup annenin gözaltı işlemine şahit olan kızı Elif Rana, büyük kız üç gün konuşmadı, küçük kızın psikolojisi yerle bir edildi.”

 

 

İhraç hakim Esra Çiçekdağ, 6 aylık bebeği ve 4 yaşındaki oğluyla tutuklandı

BOLD ÖZEL

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Adli Tıp Başkanlığı, dört aydır Antalya Döşemealtı L Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini ikinci kez reddetti.

BOLD ÖZEL – Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası onaylandığı için 9 Şubat’ta tutuklanan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’a yine ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verildi.

Eşiyle dün telefon görüşü yapan Yasemin Özkan “Eşimin morali bayağı bozuktu. Çok üzülmüştü. Geçen hafta açık görüşte gördüm, elleri, ayakları çok kötü. Kafasında da yaralar çıkmış. Her gün kür gibi etkisi olan hap içiyor. Onlar da vücudunda yaralara sebep oluyor. Ayakta gördükleri için cezaevinde kalabilir diyorlar. Dördüncü evre kanser bu adam.” dedi.

ALMANYA’DA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ OKUDU

1980’li yıllarda Almanya’da makine mühendisliği okuyan Ahmet Zeki Özkan, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Aksaray’daki Mercedes fabrikasında yüksek mühendis olarak göreve başladı. 2014 yılında emekli olduktan sonra ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşen Özkan, Şubat 2017’de Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında tutuklanıp Kırşehir Cezaevine gönderildi.

10 ay Kırşehir’de hapis yatan Özkan’ı Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Bank Asya hesabı, gazete aboneliği, çocuklarını okuttuğu Aksaray Koleji’nin müdürüne 2 kez kurban parası verdiği ve Bylock kullandığı iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıp tahliye etti.

YERDE YATMAK ZORUNDA KALDI

Tutuksuz yargılanan Özkan’a Ekim 2020’de 4. evre akciğer kanseri teşhisi konuldu. Geçen yıl şubat ayında cezası onaylanan Özkan’ın ilk infaz erteleme talebi kabul edildi ve cezası 6 ay ertelendi. İkinci talebi 14 Aralık 2021’de reddedildi.

Durumu kritik olmasına rağmen 9 Şubat’ta tutuklanıp hapse gönderilen 65 yaşındaki Ahmet Zeki Özkan’ın infaz erteleme için yaptığı başvuru dün ikinci kez reddedildi. Doktorların en fazla bir yıl yaşar dediği Özkan, ilk tutuklandığında karantina hücresinde yer olmadığı için yerde yatmak zorunda kalmıştı.

4. evre akciğer kanseri Ahmet Zeki Özkan’ı tutukladılar

 

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Yeni gelişme: Karabük’te serbest bırakılan 9 kız öğrenciden 5’i tutuklandı

Karabük’te dün serbest bırakıp savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan 6 öğrenciden 5’i, savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp tutuklandı.

BOLD ÖZEL – 12 Mayıs’tan itibaren Karabük Emniyeti’nde gözaltında olan 14 öğrenciden 9’u bu akşam üzeri bırakıldı. Üçü tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Sulh Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılan 9 öğrenci savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı. Dün akşam gözaltına alınan 6 öğrenci Karabük Emniyeti’ne götürüldü. Öğrencilerden 5’i bugün tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, öğrencilerin üzerinden ve evlerinden çıkan telefon, bilgisayar, sim kartı, 125 dolar ve 25 euro’yu delil diye böyle sergiledi.

Karabük’te gözaltında tutulan 14 kız öğrenciden 3’ü tutuklandı: Cezaevine gitarımı ve flütümü gönderin

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Karabük’te gözaltında tutulan 14 kız öğrenciden 3’ü tutuklandı: Cezaevine gitarımı ve flütümü gönderin

Bir haftadır Karabük’te gözaltında tutulan 14 kişiden 3’ü tutuklandı. Hakim, savcının 9 öğrenci hakkında istediği tutuklama talebini reddetti. Hakkında tutuklama kararı verilen konservatuar öğrencisi B.N.A hapse girmeden önce son isteği, “Bana flütümü ve gitarımı gönderin” oldu.

SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL

Karabük Emniyeti’nde 12 Mayıs’tan beri gözaltında tutulan 14 öğrenciden 3’ü bugün tutuklandı. Bir öğrenci savcılık tarafından adli kontrol şartı olmadan bırakılırken bir kişi de adli kontrolle serbest bırakıldı.

Savcı tarafından tutuklanma isteğiyle mahkemeye sevk edilen diğer 9 öğrenci haftada iki gün imza ve yurtdışı yasağıyla şartıyla serbest bırakıldı.

KONSERVATUARIN EN BAŞARILI ÖĞRENCİSİYDİ

Tutuklanan öğrenciler arasında bulunan B. N. A., Karabük Üniversitesi Konservatuar Bölümü 3. sınıf öğrencisiydi. Yan flüt, piyano ve gitar çalan B.N.A., bölümün birincisiydi. Daha önce okul öncesi öğretmenliği okuyan ve yetenekleriyle konuşulan B.N.A, hapse girmeden önce ailesine son olarak “Orada bol bol kitap okurum. Bana flütümü ve gitarımı da gönderin.” dedi.

DELİL RAMAZAN’DAKİ İFTAR SOFRASI

Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen yeniden yapılanma operasyonları kapsamında tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine konulan B. N.A., bir tanık ifadesi ve Ramazan’da iftar sofrasında çekilen bir fotoğraf delil gösterilerek örgüt yöneticisi olmakla itham ediliyor.

Antalya’da kız öğrenciler ve öğretmenler iki gündür gözaltında

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar