Connect with us

Gündem

Yiğit Bulut yediği 12 binlik yemeği THY’ye mi ödetti?

Odatv’deki “Külliye bu adisyonu konuşuyor” başlıklı yazısında Hürrem Elmasçı, isim vermeden işaret ettiği Erdoğan’ın danışmanı Yiğit Bulut’un Boğaz’da yediği yemeğin faturasını paylaştı. Sosyal medyada da gündem olan 12 binlik adisyonu kimin ödediği ise merak konusu.

BOLD – Odatv’deki “Külliye bu adisyonu konuşuyor” başlıklı yazısında Hürrem Elmasçı, Erdoğan’ın danışmalarından birinin Boğaz’da yediği yemeğin faturasını paylaştı.

Elmasçı’nın, verdiği ipuçları Yiğit Bulut’u işaret ediyor.

Sosyal medyada da gündem olan adisyonu kimin ödediği merak konusu. Sosyal medya fenomeni Dahi Bilal isimli hesap kullanıcısı Bulut’un hesabı yönetim kurulu üyesi olduğu Türk Hava Yolları’na (THY) ödettiğini iddia etti.

Hürrem Elmasçı’nın yazısı şöyle:

Vallahi pes…

Gözlerimle görsem inanmam dedim de “adisyon”u yolladı benim ortanca torun!

Ayıptır, günahtır…

Şu yoklukta, şu dar zamanlarında ülkenin, evine ekmek götüremeyen onca insan varken bir akşam yemeğine 12.000 TL vermek nedir Allah aşkına?

Bu savurganlık, bu israf vallahi kusura bakmayın bu düpedüz görgüsüzlük…

Ayol “Külliye” bile yemekli toplantıları filan iptal etti birer birer…

Ya bu başdanışmanın ettiği nedir?

RUSLARIN LOKANTASI NOVİKOV

Novikov pek meşhurdur kuzum…

Dubai’de Londra’da da lokantaları vardır, dünyada bilinir sevilir…

Asya mutfağı bildiğim Kuruçeşme’deki.

Eşsiz bir Boğaz manzarası vardır, ilk şubeyi Bodrum Yalıkavak’ta açmışlardı yanlış hatırlamıyorsam…

E, pahalıdır da doğal olarak lakin kalitedir…

KÜSKÜNLERDEN MİDİR

Uzatmayayım canım müşterileri de ona göredir…

İşadamları, holding sahipleri, cemiyetin seçkinlerinin uğrak yeridir.

Bu da…

Küskün müdür bilemedim ki, kendini sosyetik restoranlara atması bu sebepten midir?

RÜZGAR NEREDEN ESERSE ÖYLEYDİ

Siz onu pek yakından tanırsınız canım; neler kimler olmadı ki vakti zamanında…

Bir öyle bir böyle, rüzgar nereden eserse öyleydi anlayacağınız!

Finansçıydı, ekonomist oldu, sunucuydu, köşe yazarlığı yaptı her bir şey oldu zamanında.

En son Cumhurbaşkanı başdanışmanı da oldu vallahi.

Ülkeyi kurtaracaktı bir vakitler hani…

TV ekranlarının vazgeçilmeziydi…

Gene de olmadı ya çocuklar, olmadı mı olmuyor işte…

Sonunu getiremedi…

BİR DÖNEM ALTIN ÇOCUKTU

Bir dönem Cumhurbaşkanının gözdesiydi hatta, altın çocuktu lakin gözden düştü.

Artık ne oldu niye kızdırdı beyefendiyi bilmem, bilirim de bilmem.

O da bekledi biraz, sonra aracılar koydu filan, yeniden gözüne girmeye çalıştı ama olmadı olmadı canım.

“Nuh” dedi “Peygamber” demedi Erdoğan, ne gözünün yaşına ne de yüzüne bakmadı bir daha…

KÜLLİYE’NİN YOLLARINI UNUTTU

Bu da… Bir vakit sonra, Ankara’nın, Külliye’nin yollarını da unuttu; İstanbul’da ofisindeydi genellikle…

Maaşları almayı unutmadı tabi, unutur mu hiç, e, para işlerinden anlar ne de olsa!

Arada hep hatırlattı kendini arada demeçler verdi medyadaki arkadaşlarından ricacı olup filan…

Neden derseniz?

Bir büyük hayali vardı; yakın zamanda hayalindeki o koltuğu da başkasına kaptırıverince bunalıma mı girdi bilemedim ki?

Kendini İstanbul’un lüx restoranlara attı zaar acısını unutmak için…

Şimdi de…

Sosyeteye mi girmeye hevesli nedir?

 

1,3 ton kokaini taşıyan şirketin sahibi serbest: Zafer inanlarındır!

Analiz

Adalet can çekişiyor: Hukuk mizah malzemesi olmaktan öteye gidemiyor

Türkiye’nin geleceği üniversiteli gençler “beraber iftar yapmak” ve “aynı evde oturmak” suçlarıyla cezaevinde çürütülürken, mahkemede 100 kilo kokain kendisine yanlışlıkla geldiğini söyleyen baronlar serbest bırakılıyor. Adaletin can çekiştiği ülkede vatandaş kadar Adalet Bakanının da kafası karışık. AKP adaleti yine mizah dergisi Leman’ın kapağına konu oldu.

BOLD – Türkiye ekonomik krizle boğuşurken AKP iktidarı, kitleler halinde öğrencileri tutukluyor. Üniversite okumak için bir araya gelip ev tutan öğrencilerin tek suçu, aynı evde kalmak.

Dua eden, iftara katılan, Kuran ve hadis kitabı okuyan, komşusunun çocuğunun bisikletini tamir edeni örgüt üyeliğinden yargılayana AKP yargısı, “111 kilo kokaini bana yanlışlıkla yollamışlar” diyen yandaş holding patronunu ise serbest bırakıyor.

VATANDAŞIN KAFASI KARIŞIK

DHA’nın haberine göre, Bursa’da, 37 yaşındaki H.Ç. adlı kişi aldığı uyuşturucu madde, limon tuzu çıkınca dolandırıldığı gerekçesiyle, torbacıyı savcılığa şikayet etti.

Şikayet dilekçesinde 1,5 yıldır uyuşturucu kullandığını itiraf eden H.Ç., son 3 aydır ise kullanmadığını iddia etti.

Anlaştığı torbacı Ç.K.Y.’den metamfetamin aldığını, karşılığında da 200 TL’yi elden verdiğini belirten H.Ç., maddeyi kullandığında ise limon tuzu olduğunu anladığını söyleyip şikayetçi oldu.

ADALET BAKANI DA TARİF EDEMEDİ

Yargıtay 12 Mayıs’ta, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 2012-2017 arasındaki bazı Twitter paylaşımları nedeniyle beş ayrı suçtan verilen dokuz yıl sekiz ay 20 gün hapis cezasının dört yıl 11 ay 20 günlük bölümünü onadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kararı tanımıyoruz” çıkışını eleştiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Diyor ki, ‘Tweet attı, hayatı karardı.’ Tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir Allah’ın kulu var mı, bilmiyorum… Yok. O zaman sormak lazım ‘Yahu bu tweet attı da, tweet’in içinde ne yazıyor?’ Soruşturma onun üzerine açılıyor” şeklinde savunmuştu.

MİZAH MALZEMESİ

Bozdağ’ın, “Türkiye’de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweet’in içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” ifadeleri, karikatür dergisi LeMan’a konu oldu.

Derginin kapağında, mahkeme önüne çıkarılan bir sanığa hakimin “Yaz kızım. Sanığın tweet atmaktan beraatine. Tweet’in içine yazdıklarından 2 yıl 4 ay hapsine” demesi yer aldı.

Erdoğan yargısı suç olmayan eylemleri cezalandırıyor: Hedefte neden öğrenciler var?

Okumaya Devam Et

Gündem

KHK’lı akademisyen Nuriye Gülmen’e örgüt üyeliğinden 10 yıl hapis cezası verildi

KHK ile görevinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen hakkında “örgüt üyeliği” suçlamasıyla açılan davada 10 yıl hapis cezası verildi.

BOLD – KHK ile görevinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen’in de aralarında bulunduğu 4 kişinin yargılandığı davada karar açıklandı.

DURUŞMA SALONUNDA OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu Nuriye Gülmen ile Yasemin Karadağ katıldı. Mahkeme, Gülmen ve Karadağ’a DHKP-C üyesi oldukları gerekçesiyle 10’ar yıl hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca iki ismin de tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Karar sonrasında Gülmen ve Karadağ duruşma salonunda oturma eylemi başlattı.

324 GÜN AÇLIK GREVİ YAPMIŞTI

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile kamu görevinden ihraç edilen Nuriye Gülmen, 324 gün açlık grevi yapmış, “silahlı terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla yargılandığı davada altı yıl üç ay hapis cezası almıştı. 5 Ağustos 2020’de İstanbul Okmeydanı’nda bulunan İdil Kültür Merkezi’ne düzenlenen baskında gözaltına alınan Gülmen, tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilmişti.

Erdoğan rejiminde adaletin yerini şantaj aldı

Okumaya Devam Et

Gündem

AKP’li Külünk, kaçış planını açıklayan Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti

AKP’li Metin Külünk, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “kaçış planı”nı açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti. Külünk, “Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” dedi.

BOLD – AKP’li Metin Külünk, yurt dışına vakıflar üzerinden para kaçırıldığını açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den para aldığı gündeme gelen Külünk Kılıçdaroğlu’na “Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD’deki paralel bir vakfa transfer edildiğini belgeleriyle açıklayan Kılıçdaroğlu’nun ardından mesaj paylaşan AKP’li Külünk, hakaret içeren ifadeler kullanarak, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memurlarını yine tehdit etmiş. İzzet yoksunları bilmelidirler ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memuru, sadece ve sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden emir alır ve devletinden aldığı güçle eşkiyadan ürkmez” dedi.

BELGE PAYLAŞAN BÜROKRATLARA “ASALAK” BENZETMESİ

Kılıçdaroğlu’nun uyardığı bürokratları da hedef alan Külünk, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içinde yaşayan ürkekler, bu ülkenin düşmanlarından medet uman asalaklardır. O asalaklar, bu devletin memuru görünmüş olabilirler ancak hiçbir zaman bu ülkeye memur olmamışlardır” dedi.

HADDİNİ BİL KK

Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Külünk, “Haydi bakalım! Sen açıkla açıklayacaklarını, bizim senden yana açıklayacak tek bir cümlemiz yok. Neden mi? Öyle çıplaksın ki seni ve yakın tarihini meydanda biliyor milletimiz. Her şey aşikâr! Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” sözlerini sarf etti.

 

Dolar arttıkça yoksulluk derinleşiyor

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar