Connect with us

Gündem

28 Şubat figüranı Müslüm Gündüz, evinde doları olanı vatan haini ilan etti: Erdoğan alın diyorsa alın!

28 Şubat’ın sembol ismi Müslüm Gündüz, ‘kur korumalı mevduat’ için fetva verdi. “Erdoğan alın diyorsa alın” diyen Gündüz, evde veya bankada dolar bulunduranları ise ‘vatan haini’ ilan etti.

BOLD – 1997 yılında 28 Şubat post-modern darbesi öncesi kullanılan figüranlardan Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz, anketlerde büyük oy kaybı yaşayan AKP hükumeti için devreye girdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kur korumalı mevduatla ilgili “Yeni sistem dinen caiz midir?” sorusuna Müslüm Gündüz, “Bence Devlet Başkanı alın diyorsa alın. Bugünkü Devlet Başkanı için konuşuyorum bunu. Erdoğan alın diyorsa alın” dedi. Gündüz, evde veya bankada dolar bulundurma için ise, “Vatan hainliği ile eşdeğer olduğunu çok rahat söyleyebilirim” dedi.

“BUGÜNKÜ DEVLET BAŞKANI İÇİN KONUŞUYORUM BUNU”

Sosyal medya paylaşılan görüntülerde Müslüm Gündüz’e, “Türk Lirası’nın değer kaybetmesinden dolayı başkanın yaptığı yeni sistem dinen caiz midir?” sorusu yöneltiliyor.

Gündüz, “Bence Devlet Başkanı alın diyorsa alın. Bugünkü Devlet Başkanı için konuşuyorum bunu. Erdoğan alın diyorsa alın. Erdoğan da alın diyor. Alın!” dedi.

EVDE YA DA BANKADA DOLAR BULUNDURANLARI ‘VATAN HAİNİ’ İLAN ETTİ

Açıklamalarına devam eden Gündüz, evinde ya da bankada dolar bulunduranları ‘vatan haini’ ilan etti.

Gündüz, şöyle devam etti:

“Bir Müslümanın bundan sonra evinde dolar bulundurmasının vatan hainliği ile eşdeğer olduğunu da çok rahat söyleyebilirim. Gerek bankasındaki hesapta gerek evindeki yastık dibinde. Dolar olarak para bulunduran adamın vatan haini olduğuna kalıbımı basarım açıkça söylerim. Dinini diyanetini devletini paraya satan bir adamdır o adam. Mazereti kalmadı çünkü. Önce para kazanıyor, bilmem ne ediyor… Şimdi o parayı da ortadan kaldırdı. Şimdi öyle bir sistem kurdu ki herhalde öyle birşey oldu. Yani bizim para zarar etmiyor. Öyle mi? Bir sistem kurdu. Bizim para zarar etmiyor. Dolara karşı zarar etmiyor. Bilmem neye karşı zarar etmiyor. O halde niye yabancı parayı bulundurursun? Vatan hainliğidir.”

DİYANET: HARAM

Erdoğan’ın açıkladığı ‘kur korumalı mevduat’ sistemi için önde gelen bütün ekonomistler ‘örtülü faiz’ ifadesini kullanmıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait ALO 190 Fetva Hattı da ‘kur korumalı mevduat’ uygulaması için “Vadeli mevduatta da faiz geçerli kur korumalıda da. Sonuçta banka fazlalık veriyor, yani faiz tahakkuk ediyor. Bu yüzden sakıncalı, haram” demişti.

Saray’ın fetvacıları devrede: Ekonomistlerin ‘örtülü faiz’ dediğine ‘hibe’ adını verdiler

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar