Connect with us

Gündem

Öğretmen İlayda Tekgöz iki çocuğuyla birlikte 1 yıldır hapiste

Matematik öğretmeni İlayda Tekgöz, iki küçük çocuğu olmasına rağmen geçen yıl bugün tutuklandı. Zülal ve Mehmet Ekrem tam bir yıldır hiç dışarıya çıkmadı.

BOLD – Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 19 Ocak 2021’de tutuklanıp Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine gönderilen matematik öğretmeni İlayda Tekgöz, 5 yaşındaki kızı Zülal ve 2,5 yaşındaki oğlu Mehmet Ekrem ile birlikte tam bir yıldır hapiste.

Kapatılan okullarda görev yapan matematik öğretmeni İlayda Tekgöz’ün eşi Hasan Tekgöz de iki yıldır Silivri Cezaevinde tutuklu bulunuyor. İlayda Tekgöz tutuklandıktan sonra ilk telefon görüşmesinde kardeşine “Biz iyiyiz ama elinizden geleni yapın, bizi buradan çıkartın.” demişti.

OĞLU DOĞDUĞUNDAN BERİ POLİS KAPISINDA

Oğlu Mehmet Ekrem’i Gaziosmanpaş Şafak Hastanesi’nde 19 Temmuz 2019’da dünyaya getiren İlayda Tekgöz, 2 saat sonra doğumhane kapısında gözaltına alındı. O gün adli kontrol şartıyla serbest bırakılan lohusa Tekgöz, oğlu 1,5 yaşına gelince tekrar gözaltına alınıp tutuklandı.

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “kaçma şüphesi” olduğu gerekçesiyle tutuklanan İlayda Tekgöz, oğlunu dünyaya getirdiğinden beri İstanbul’da yaşıyor ve eşini ziyarete gidiyordu.

Eşi de tutuklu olduğu ve çocuklarına bakacak ebeveynler de başka şehirlerde yaşadığı için Tekgöz çocuklarını mecburen yanına aldı.

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında yargılanan İlayda Tekgöz, mahkemeye geldiği halde dinlenmeyen bir tanık ifadesi, Bank Asya hesabı ve ByLock kullandığı gerekçesiyle 7 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tekgöz’ün dosyası Yargıtay’da bulunuyor. Şubat 2020’de tutuklanan eşi Hasan Tekgöz da aynı gerekçelerle 6 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Zülal ve Mehmet Ekrem, adliye koridorunda annelerinin serbest bırakılmasını beklerken…

1.5 ve 4 yaşındaki iki kardeş anneleriyle birlikte karantina hücresinde!

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar