Connect with us

Gündem

Tutuklu emniyet müdürü Ömer Köse’nin eşi Semra Köse’ye 15 yıl istendi

İstanbul’da Gülen Hareketi soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan eski eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse’nin eşi Semra Köse’ye örgüt üyeliğinden 15 yıla kadar hapis cezası istendi. Köse’nin 2013’te hakkında daha sonradan işlem yapılan kişilerle aynı otelde konaklaması suç olarak gösterildi.

BOLD –  İstanbul’daki Gülen Hareketi soruşturması kapsamında Ağustos 2021’de tutuklanan eski emniyet müdürü Ömer Köse’nin eşi Semra Köse hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

İddianamede, Semra Köse’ye eşi Ömer Köse’nin Selam Tevhid davasında yargılanması da suçlamalar arasında yer aldı. Eşi Ömer Köse adına kayıtlı telefon numarası üzerine kayıtlı ByLock programının Semra Köse tarafından kullanıldığı iddia edildi.

İddianamede, Köse’nin hakkında cemaat soruşturmaları kapsamında işlem yapılan bazı kişilerle Afyon Korel Termal Tatil Otel’de 12-17 Aralık 2013 ile 28 -31 Ocak 2013 tarihleri arasında konaklaması örgüt üyeliğine delil olarak eklendi. Köse’nin otelde örgütsel toplantı amacıyla konakladığı iddia edildi.

Ömer Köse cezaevinde çocuklarıyla

İddianamede, Semra Köse’nin 4-11 Aralık 2012 arasında hakkında işlem yapılan kişilerle yurt dışı giriş çıkış kayıtlarının bulunduğu, yurt dışına örgütsel toplantı için geziye gittiği öne sürüldü.

Semra Köse, iddianamedeki ifadesinde ByLock programını kendisinin kullanmadığını, eşi Ömer Köse’nin 7 yıldır tutuklu olduğunu, hakkındaki ByLock tespitlerinin kocasının dosyasında da olduğunu, eşinin ceza aldığını ve bunun kesinleştiğini söyledi. Köse, terör örgütü üyeliği iddiasını reddetti.

İddianamede, Köse’nin, örgüt ve faaliyetlerine dair herhangi bir bilgi vermekten kaçındığı, Ömer Köse’nin Gülen Hareketi içerisinde aktif rol aldığı savunularak cezalandırılması istendi.

Yandaş baroda alarm zili: Avukatlar Ankara’daki yeni baroyu terk ediyor

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar