Connect with us

Gündem

İstanbul Havalimanı rant kurbanı: Türkiye’nin dışa açılan kapısı 36 saat kapandı

Uzmanların uyarısına rağmen rant için hava şartları uygun olmayan bir araziye yapılan İstanbul Havalimanı’nın sıkıntısını tüm Türkiye çekiyor. Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Türkiye’nin dışa açılan kapısı konumundaki İstanbul Havalimanı yaklaşık 36 saat kapanmak zorunda kaldı.

BOLD – AKP hükumeti, İstanbul’daki Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı kullanılmaya devam ederken rant için 3. havalimanında ısrar etti.

En büyük itiraz noktalarından birisi ise yapılması planlanan yerin havacılık açısından uygun olmamasıydı. Yeni İstanbul Havalimanı göçmen kuşların geçiş rotasında bulunan, bahar aylarında lodosun ve kışın fırtınanın teslim aldığı bir bölgeye uzmanların itirazlarına rağmen yapıldı. Türkiye’nin dışa açılan kapısı konumundaki havalimanı, yoğun kar yağışı nedeniyle yaklaşık 36 saat süreyle kapandı.

İSTANBUL HAVALİMANI 36 SAAT SÜREYLE KAPANDI

İstanbul’daki yoğun kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları, pazartesi günü İstanbul Havalimanı’ndan 36 uçuşu iptal etmek zorunda kaldı. Diğer havayolu şirketlerinin de uçuş iptalleri oldu.

İptallerin ardından dün öğle saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda tüm operasyonlar durma noktasına geldi. Yapılan bir duyuru ile de yeni İstanbul Havalimanı’nda tüm uçuşların gece 00.00’a kadar durdurulduğu açıklandı.

Uçuşların gece yarısından sonra başlaması beklenirken havalimanından uçak seferlerinin önce salı günü saat 04.00’te, ardından 13.00’te başlayacağı ilan edildi.

Daha sonra da yapılan son bir açıklama ile tüm uçuşların gece çarşamba günü 00.00’a kadar durdurulduğu ilan edildi.

SABİHA GÖKÇEN UÇUŞLAR DEVAM EDİYOR

Yeni İstanbul Havalimanı’nın tamamen kapandığı saatlerde İstanbul’un bir diğer havalimanı Sabiha Gökçen’de ise uçuşlar seyrelltilerek de olsa yapılabildi.

Seferlerin yüzde 15 azaltıldığı belirtilen Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yurt içi ve yurt dışı uçuşlar devam etti.

BAKANLARIN UÇAKLARI ATATÜRK HAVALİMANI’NA İNDİ

İstanbul Havalimanı’nından uçuşların yapılamadığı saatlerde ise AKP’nin yeni İstanbul Havalimanı’nı açması ile VİP uçakların ve kargo uçaklarının kullandığı bir havalimanına dönüştürdüğü Atatürk Havalimanı’na ise uçaklar inip kalkmaya devam etti.

İstanbul’daki kar yağışı nedeniyle İstanbul’a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun uçağı da İstanbul Havalimanı yerine Atatürk Havalimanı’na indi.

YOLCULAR 7 SAAT UÇAKTA MAHSUR KALDI

Dün öğle saatlerinde tüm operasyonların durduğu İstanbul Havalimanı’nda Adana’dan inen ve İngiltere’ye gidecek THY uçağı içinde yolcular saatlerce beklemek zorunda kaldı.

7 saatten uzun bir süre uçakta bekletilen yolcular duruma tepki gösterdi.

HAVALİMANINDA YOLUNDA MAHSUR KALDILAR

İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular ve çalışanlar da yoğun kardan dolayı yollarda mahsur kaldı. Yollarda çok sayıda araç sürücüsü yardım bekledi.

HAVALİMANINDA MAHSUR KALANLARA YATMALARI İÇİN KARTON DAĞITILDI

Metrosu olmayan ve yolları kapanan İstanbul Havalimanı’nda mahusr kalan yolcular, hava yolu şirketlerinin bilet satış ofisleri, kontuar ve danışma noktaları önünde yoğunluk oluşturdu.

Bazı yolcular koltuklarda dinlenmeye ya da uyumaya çalışırken havalimanında vatandaşların uyuması için karton dağıtıldı.

KARGO TERMİNALİNİN ÇATISI ÇÖKTÜ

İstanbul Havalimanı’ndaki yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda Turkish Cargo’ya hizmet sunan tesisin çatısında, biriken kar kütleleri ve fırtına nedeniyle çökme yaşandı.

Depoda 10 günlük gaz kaldı: Doğalgaz kesintisi kapıda

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar