Connect with us

Gündem

Erdoğan’ın seçim taktiği işliyor: Kaftancıoğlu’na siyaset yasağı getirildi

Baskın seçim öncesi AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim operasyonları devam ediyor. HDP’nin kapatılması beklenirken Yargıtay’dan CHP’li Canan Kaftancıoğlu’na siyasi yasak haberi geldi. Kaftancıoğlu hapse de girecek.

BOLD – Yargıtay’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hakkında açılmış üç davadan verilen hapis cezalarını onadı. Siyasi yasaklı haline gelen Canan Kaftancıoğlu’nun 6 ay kadar da hapse girmesi bekleniyor.

ÜÇ DAVADAN VERİLEN CEZALAR ONANDI

Yargıtay’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na üç davadan verilen cezaları onanmasının ardından, Kaftancıoğlu siyasi yasaklı duruma düştü. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı. Yargıtay, Kaftancıoğlu’na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu.

BAŞARIR: KAFTANCIOĞLU ARTIK SİYASİ YASAKLI

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Halk TV’de katıldığı yayında, “Karar düzeltme, Anayasa Mahkemesi, sonrasında AİHM’e gideceğiz. Ama ne yazık ki bu infazı durdurmuyor. Canan Kaftancıoğlu şu andan itibaren siyasi yasaklıdır” ifadelerini kullandı.

DERNEKLERDE DAHİ YÖNETİCİLİK YAPAMAYACAK

Cezası onandığı için Canan Kaftancıoğlu, vakıf, dernek, siyasi partilerin örgütlerinde yöneticilik yapamayacak. Milletvekili adaylığı, ilçe başkanlığı, yöneticilik gibi görevlerde bulunamayacak.

SAVCILIK YAKALAMA KARARI ÇIKARABİLİR

Kararı yorumlayan Avukat Ruşen Gültekin, “Cezanın miktarı itibarıyla Kaftancıoğlu’nun 1 Haziran sonrasında 6 ay kadar cezaevinde kalacağı şeklinde değerlendiriyorum. Yarın savcılık yakalama kararı çıkarabilir” dedi.

KILIÇDAROĞLU: DERHAL İSTANBUL’A DOĞRU YOLA ÇIKIN

Yargıtay’ın Kaftancıoğlu kararına tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından partisinin tüm milletvekillerine derhal İstanbul il başkanlığı binasına doğru yola çıkmalarını istedi.

 

Kalp yetmezliği hastası 73 yaşındaki Bekir Bayram, cezaevinde aylardır kalp pili bekliyor

Okumaya Devam Et
Advertisement

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar