Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Mülteci Akçabay ailesi için Afrika’da vefa kuyusu

Meriç’te hayatını kaybeden Hizmet Hareketi Mültecileri Akçabay ailesi için Afrika’da su kuyusu açıldı.

Time To Help, Meriç nehrinde hayatını kaybeden Hizmet Hareketi Mültecileri Hatice Akçabay ile 1, 5 ve 7 yaşlarındaki çocukları Ahmet Esat, Mesut ve Bekir Aras adına Afrika’da su kuyusu açtı.

ANNE AKÇABAY VE ÜÇ ÇOCUĞU İÇİN

Time To Help Müdürü Murat Güçlü, 891 öğrencisi olan bir okul bölgesine kuyunun açıldığını söyledi.

Medya Bold Youtube kanalına konuşan Murat Güçlü şöyle konuştu:

“Son yapılan kuyu bizim için vefayı ifade ediyor. Türkiye’den kaçarken Meriç’te hayatını kaybeden Hatice Akçabay ve üç çocuğunun adına açılan bir su kuyusu. Tanzanya’daki Time To Help’in girişimleriyle hayata geçirildi bu anıyı yaşatmak için.

Su kuyusu, yanında ortaokul ve yanında ilkokul olan bir bölge. Kuyular hem okul hem çevredeki mahellelerin istifade etmesi için açılan kuyu. Time To Help bu şekilde bağışçıları sayesinde yılda 30-40 arası kuyu açıyoruz.

Time To Help, insani yardım yanında sağlık, katarakt göz ameliyatları, yetimhaneler, okul tamiratı, öğrencilere burs bulma, Yunanistan’daki mülteciler için yardım gibi faaliyetlerimiz var. Yunanistan’da Selanik ve Atina’da iki tane gıda ve kıyafet depomuz var. Burada ihtiyaç sahiplerine Avrupa’dan gönderilen yardımları dağıtıyoruz. Dağıtımları da oradaki gönüllüler yerine getiriyor.

Yardımlarımız öncelikle Türkiyeli mültecileri kapsıyor ama ben önceki hafta Yunanistan’daydım, Hollanda Time To Help’in bir faaliyetine katıldım. Birleşmiş Milletler’in bir mülteci kampında gıda ve ihtiyaç maddeleri yardımı yapıldı. Hollandalı insanlar yaşlı kadınlar gelmişlerdi ve eşyaları çocuklara elleriyle dağıttılar. Yardım faaliyeti sadece bizi kapsamıyor, yazın Yunanistan’daki yangın sonrası belediye ile irtibata geçtik orada iki okula bilgisayar sınıfı yapıyoruz. Tüm insanlık adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Gündem

Ümit Nağmelerinden Kadir Gecesine özel ilahi: Ya Mekke

Ümit Nağmeleri, Kadir Gecesi için özel bestelediği Ya Mekke ilahisini paylaştı. Ümit Nağmelerinin YouTube kanalından paylaşılan kliple birlikte takipçilerinin Kadir Gecesi tebrik edildi.

BOLD – Ümit Nağmelerinin duası şöyle: “Rahman olandan rahmetin sağanak sağanak yağdığı, dergah-ı Zat-ı Uluhiyyetinde birlerin bin eylendiği, bir dileğe binler lütufla cevap verildiği bu mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine, tüm mazlumların dualarının kabul olması, masum ve mağdurların fereç ve mahreç bulması duasıyla leyle-i kadirinizi tebrik ederiz.”

Okumaya devam et

Gündem

Kadir Gecesine özel program

Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirilmeye başlandığı bin aydan hayırlı Kadir Gecesi, bu gece idrak edilecek. İlahiyatçı İsmail Büyükçelebi’nin katılacağı Hizmetten’in Youtube hesabında Kadir Gecesine özel bir yayın yapılacak.

BOLD – 11 ayın sultanı Ramazan ayının son günleri yaklaşırken, Kadir Gecesi bir kez daha hanelerimize ve gönüllerimize teşrif ediyor.

Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı, Efendimiz(sav)‘in nübüvvetle vazifelendirildiği bu mübarek gecenin feyzinden, bereketinden istifade etmek için Hizmetten.com Youtube hesabından Kadir Gecesi Özel canlı program yayınlanacak.

Barış Cem Kaya’nın sunumuyla canlı yayınlanacak programın konuğu İlahiyatçı Yazar İsmail Büyükçelebi, Kadir Gecesi’nin önemini anlatacak.

Bu akşam Avrupa saatiyle 22.00’de Türkiye saati ile 23.00’te başlayacak olan program Hizmetten Youtube kanalı ve Hotbird uydusunda bulunan MC EU TV’den eş zamanlı yayınlanacak.

Okumaya devam et

Gündem

İzmir Başsavcılığından skandal hukuksuzluk: 4 yaşındaki çocuğu iddianameye koydu

İzmir’de savcı, Türk Silahlı Kuvvetleri mensubuna yönelik ankesörden aranma iddiasıyla F.Ö. hakkında hazırladığı iddianameye 4 yaşındaki çocuğun kimlik bilgilerini de koydu. Aile bilgilerini iddianameye koyan savcı, hiçbir gerekçe de göstermedi.

BOLD – İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan bir soruşturmada, TSK mensubu olduğu belirlenen F.Ö. adlı kişinin ankesörlü telefonla çeşitli zamanlarda arandığı iddia edildi.

Cumhuriyet’in haberine göre soruşturma kapsamında hakkında iddianame düzenlenen F.Ö.’nün ankesörlü telefonla ardışık olarak arandığı tarihlere, görüşmelerin sürelerine, aramaların hangi şehirden yapıldığına ve tasniflenmiş ardışık arama gruplarına yer verildi.

Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede tek şüpheli olarak F.Ö.’nün ismi bulunurken, Özbudak soyadlı aileye mensup kişilerin de ardışık arama tablosunda yer aldığı görüldü.

2007 yılında Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Kıdemli Yüzbaşı olarak emekli olan Avukat Coşkun Özbudak’ın da Aralık 2015’de şüpheli F.Ö. ile ardışık arandığı iddiasıyla savcılığın aile bilgilerini iddianameye koyduğu belirtildi.

ÇOCUKLARIN BİLGİLERİ İDDİANAMEDE

İddianamede Coşkun Özbudak hakkında herhangi bir soruşturma bilgisi bulunmazken, Özbudak’ın eşinin, birisi dört yaşında üç çocuğunun, yengesinin ve on iki yaşındaki yeğeninin T.C. numaraları ile kimlik bilgileri gerekçesiz olarak iddianameye konuldu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Konuyu yargıya taşıyan Avukat Coşkun Özbudak, “Bir soruşturma kapsamında elde edilen fakat o soruşturmayla ilgisi bulunmayan kişilere ait olan bilgi, veri ve kayıtların ifşasının kamu görevlileri açısından suç teşkil ettiği gibi, hak ihlali oluşturuyor” dedi. Suç duyurusunda bulunan Özbudak, kendisinin ve aralarında 4 yaşındaki çocuğunun da olduğu altı aile bireyinin F.Ö hakkındaki soruşturmayla bir ilgisi olmadığını, anılan kişiyle hiçbir ilişkileri bulunmadığını kaydetti. İddianameye imza atan Cumhuriyet Savcısı olmak üzere tüm sorumlular hakkında soruşturma başlatılmasını talep etti. Özbudak, ayrıca şahsına ve aile bireylerine ait bilgilerin dosyadan çıkartılması talebiyle de F.Ö hakkındaki davaya bakan mahkemeye dilekçe verdi.

OHAL KALKSA DA DEVAM EDİYOR

Özbudak, şunları söyledi: “OHAL KHK’larının da sağladığı yasal alt yapıyla özellikle FETÖ ve benzeri soruşturmalarda inisiyatifi kolluk ele alıyor ve çoğunlukla teknik veriler içerdiğinden soruşturma dosyasının savcılar tarafından dikkatle incelenmiyor. Böylelikle de kolluk fezlekelerinin aynen iddianameye dönüştürülüyor. Her ne kadar OHAL kalksa da yarattığı alışkanlığı devam ediyor, mağduriyetler de artırıyor.”

 

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0