Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Tahliye talebi reddedildi! Enver Civelek hücreye geri atılmak istedi

Aynı gün iki kızını, annesini, kayınpederini kaybeden, eşi de ağır yaralanan Enver Civelek’in tahliye talebi reddedildi. Civelek hücreye atılmak için dilekçe verdi.

CEVHERİ GÜVEN
MEDYABOLD/ÖZEL

19 aydır tutuklu yargılanan Enver Civelek’i açık görüş için ziyarete giden ailesi dönüş yolunda kaza yapmışlar ve büyük bir aile faciası yaşanmıştı.

7 Aralık’ta Ankara girişinde meydana gelen kazada, Civelek ailesinin Naime(8) ve Betül(3) kızları olay yerinde hayatını kaybetmişti. Enver Civelek’in KHK’lı öğretmen eşi Hatice Civelek ise ağır yaralanmıştı. Araçta bulunan Hatice Civelek’in babası ve Enver Civelek’in annesi de hayatlarını kaybetmişlerdi.

Evren Civelek kızlarını defnettikten sonra

TAHLİYE TALEBİNE RED

Kazanın ardından Enver Civelek’in tutuksuz yargılanması için avukatları Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne hafta başında tahliye talebinde bulundular. Ancak mahkemenin 12 Aralık’ta tahliye talebini reddettiği öğrenildi. Civelek’in 14 Aralık’taki aylık tutukluk değerlendirme duruşmasında da tutukluluğun devamı kararı çıktığı öğrenildi.

TAHLİYESİ REDDEDİLİNCE HÜCREYE GERİ DÖNMEK İSTEDİ

İki kızı, annesi ve kayınperini kaybeden, eşi ağır yaralanan Enver Civelek’in cenaze törenlerinin ardından büyük çöküntü yaşadığı öğrenildi. Cenaze sırasında yakınlarına sürekli “Allah aldı ama benim yüzümden oldu” dediği belirtilen Civelek’le ilgili endişe verici ikinci haber ise kaldığı Keskin Cezaevi’nden geldi.

19 aylık tutukluluğunun büyük bölümünü hücrede tek başına geçiren Civelek, intihar edebileceği düşüncesiyle kazanın ardından hücre yerine koğuşa konuldu. Ancak Civelek’in tahliye taleplerinin reddedildiğini öğrenmesinin ardından Cezaevi yönetimine dilekçe vererek hücreye geri dönmeyi talep ettiği öğrenildi.

Cezaevi yönetiminin talebi karşıladığı ve Civelek’in tekrar tek kişilik hücreye gönderildiği belirtiliyor.

Kazada hayatını kaybeden Enver Civelek’in kayınpederi ve 3 yaşındaki kızı

BEYAN ÜZERİNE TUTUKLANDI

Enver Civelek, Hizmet Hareketi’ne yönelik soruşturmalar kapsamında tutuklanan bir kişinin geçmişte Civelek’in Ankara Beypazarı’nda Hizmet Hareketi’ne ait bir öğrenci yurdunda yöneticilik yaptığını söylemesi üzerine başlayan soruşturma sonucunda tutuklandı. Civelek’in iddianamesinde Bylock kullanıcısı olmak gibi bir suçlama bulunmuyor.

Gündem

İmamoğlu’na suikast istihbaratı 15 gün önce İçişlerine ulaştı

İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmeyi katıldığı Halk TV’deki canlı yayındaki programda anlatan İsmail Saymaz, suikasta dair istihbari bilgilerin 15 gün önce bakanlığa ulaştığını söyledi.

BOLD – Gazeteci İsmail Saymaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast ihbarı ile ilgili İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile görüştüğünü söyledi. Saymaz görüşmenin detaylarını Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programında anlattı.

İstihbari duyum alındığını söyleyen Saymaz, “Uyarı yapıldığını söyledi. Ani bir şey değil. Genel bir duyum olarak ilettiler” ifadelerini kullandı.

Yetkililerin eline 15 gün önce bir istihbari not ulaştığını doğrulayan Saymaz, doğrudan bir suikast olgusu olmadığını belirten bakanlık yetkilileri, sadece Ekrem İmamoğlu’nun isminin geçmediğini ve farklı isimlerin de istihbari notta yer aldığını açıkladı.

Türkeş’in oğlu MHP yönetimi topa tuttu

Okumaya devam et

Gündem

Ekrem İmamoğlu’na suikast son anda önlendi

Odatv, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu öldürmek için harekete geçen IŞİD’li suikastçilerin son anda yakalandığını iddia etti.

BOLD – IŞİD militanlarının İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu öldürmek için harekete geçtiği iddia edildi.

İddianın sahibi Odatv, İmamoğlu’nun tüm koruma ekibinin İçişleri Bakanlığı tarafından uyarıldığını yazdı. Korumalardan herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılırsa veya tedbir alınabilmesi için takviye kuvvete ihtiyaç olunursa acilen bilgilendirilmesi istenildi.

İmamoğlu’na da bilgi verildiğini belirten site eski bir İçişleri Bakanının suikast iddiasını doğruladığını yazdı. Ciddi iddialar üzerine İçişleri Bakanlığı ve Valilikle koordine olunarak güvenlik çemberi yeniden ele alındı.

İstanbul Valiliği emriyle Ekrem İmamoğlu’nun koruma sayısı da artırıldı. Odatv, İmamoğlu’na suikast girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanlarının son anda yakalandığını belirtti.

Ali Babacan’ı karşısında gören esnaf bakın ne yaptı: Çıldırdık artık!

Okumaya devam et

Gündem

Vefat sayısında hergün yeni bir rekor: Bugün 190 kişi koronavirüsten yaşamını yitirdi

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 190 kişiyle birlikte toplam can kaybı 13 bin 938’ya yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre bugün semptom gösteren 6 bin 101 hastayla birlikte 30 bin 110 yeni vaka tespit edildi. Toplam hasta sayısı 506 bin 966’ya çıktı. Yeni bir rekor kıran vefat sayısı da 190 kişi artarak 13 bin 936’ya yükseldi.

Son 24 saatte 4 bin 593 hastanın daha iyileşmesiyle toplam sağlığına kavuşan kişi sayısı 409 bin 320’ye ulaştı. Öte yandan hastalardaki zatürre oranı yüzde 3.3, ağır hasta sayısı da 5 bin 303 oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tabloda hastanelerin doluluk oranlarıyla ilgili güncel bilgiler de yer aldı. Buna göre yatak doluluk oranı yüzde 55.7, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71.7 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 40.1 oldu.

Verileri sosyal medya hesabından değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı: “İyileşen hasta sayımız yeni hasta sayımızı geçmedikçe sağlık sisteminin yükü artmaya devam ediyor. İster zorunlu olsun isterse gönüllü tedbirlerin hayat kurtardığını unutmayalım. Tedbirlere uyalım.”

Cezaevinde yine koronavirüs alarmı: 27 mahpus hücrelere konuldu

Okumaya devam et

Popular