Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Karamollaoğlu: Dışarıda kalan hain. Allah’tan korkun

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP iktidarını ve destekçisi MHP’yi Türkiye’yi kutuplaştırmakla suçladı. Farklı görüşlerin kutuplaşma nedeni olmaması gerektiğini dile getiren Karamollaoğlu, “Cumhur diye bir ittifak kuruyorlar. Dışarıda kalanlar hain. Allah’tan korkun be. Bu millete bu kadar zararı kimse vermez” dedi.

ADALET ÖZGÜRLÜĞÜN TEMİNATIDIR

Partisinin Uşak’ta düzenlediği genişletilmiş il divan toplantısına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,Türkiye’nin en büyük sorununun kutuplaşma ve kamplaşma olduğunu belirtti. Cumhur İttifakı’nı eleştirdi. “Bir memlekette özgürlük olacak. Adalet, haksızlığın teminatı olduğu gibi özgürlüğün de teminatıdır. Özgürlük olmadan huzur olmaz. Özgürlük olmadan ülke, içine sürüklendiği problemlerden kurtulma reçetesi bulamaz” şeklinde konuştu. Karamollaoğlu, “İnsanlar bunları söyledikleri zaman cezalandırılırsa, cezalandırma tehlikesini göze alamayanlar sesini çıkartmazsa, problemi nasıl çözeceksiniz? Çözemezsiniz.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI İHANET ETTİ

16 yıldır bu ülkeyi yönetenlerin, bugün halen yaptıklarının farkında olmadığını dile getiren Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor, ‘Ya büyük hata yaptık’ diyor. Hata ne demek, ihanet etti. İyi de bu iş lafta kaldığı zaman hiçbir şey mana etmiyor. Sen bu hataları fark ettikten sonra, hatta ihaneti doğruladıktan sonra politikanı değiştiriyor musun, değiştirmiyor musun? Ben, buna bakarım. Politikanı değiştirmiyorsan o zaman bu memlekette hiç birşey düzelmez. Bu iktidarla düzelmez manasında söylüyorum.”

Politika

CHP: Saray ve Saray’ın bekçisi mafya bozuntusundan medet umuyor

Alaattin Çakıcı’dan, Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaret dolu mektuba Saray ve MHP’nin sessizliğine CHP Genel Merkezinden çok sert tepki geldi.

BOLD – Organize suç örgütü liderliği suçundan tutukluyken AKP ve MHP oylarıyla TBMM’den geçen yeni infaz düzenlemesi ile özgürlüğüne kavuşan Alaattin Çakıcı ile CHP arasındaki mektup kavgası 2 gündür sürüyor. Salı günkü grup toplantısı sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’na küfür ve tehdit dolu mektup kaleme alan ve sosyal medya hesabından paylaşan Çakıcı’ya, CHP Genel Merkezinden çok sert yanıt geldi.

SÜKUT İKRARDAN GELİR

CHP İletişim Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada: “Saat 18.45. Şu ana kadar bekledik. Mafya bozuntusunun tehditlerine, hakaretlerine ne Saray’dan ne de Sarayın Bekçisi’nden en ufak bir tepki gelmedi. Öyle anlaşılıyor ki, bu mafya bozuntusundan medet umuyorlar. Çünkü sükut, ikrardan gelir” ifadeleri kullanıldı.

TÜY DİKTİLER

Erdoğan’ın hapiste kaldığı günleri bir demokratik mağduriyet olarak sömürdüğünün belirtildiği açıklamada: “Tek Adam’ın iktidar ortağı, son olarak muhbirliğe soyunup Genel Başkanımız’ın çeşitli konuşmalarını suç unsuru olarak lanse edip, hakkında tetikçi savcılara fezleke düzenlettiler. Tüm bu hukuk, vicdan ve ahlak dışı saldırılarından hiçbir netice elde edemeyince de son olarak bir süre önce özel bir afla cezaevinden çıkardıkları, çete yöneticisi ve mafya bozuntusu tetikçilerine edepsizlik yaptırarak, seviyesiz siyasetlerinin üzerine tüy diktiler” denildi.

SARAY VESAYETİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN

Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır ifadesinin kullanıldığı açıklamanın devamında şunlar yer aldı: “Muhalefeti susturmak için her yola başvuran Saray ve Bekçisi sonunda mafya bozuntularından medet umar hale gelmiştir. Devletin içine çöreklendirdikleri Saray Vesayetini güçlendirmek için kolluk kuvvetleri ve yargı kifayet etmeyince, saray vesayetini mafya bozuntularıyla tahkim etmeye çalışıyorlar. Mafyalı Cumhur ittifakı artık tam bir şer ittifakıdır. Genel Başkanımızı tehdide cüret eden bu suç baronu sadece basit bir maşadır. O’nu özel afla cezaevinden çıkartan ve O’nun üzerinden siyasi rakiplerine gözdağı verebileceğini düşünen Şer İttifakının iki patronu esas sorumlulardır. Bu yaşananlar, ülkemizi içine soktukları devlet krizinin zirve yaptığı yerdir. Saray ve Bekçisi unutmasın ki, biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Bu ucuz saldırılar, tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da sadece mücadele azmimizi ve Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında güçlü bir parlamenter demokrasiyle taçlandırmayı başaracağımıza olan inancımızı pekiştirir. Biz ne emperyalizme, ne istibdada, ne de eşkiyaya pabuç bırakırız. 18 yıldır unuttuğunuz ama bugünlerde Atlantik üzerinden esen rüzgarlar değişince dilinize pelesenk ettiğiniz hukuku derhal çalıştırın! Savcıların görevlerini yapmalarını, bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz.”

Çakıcı’dan Kılıçdaroğlu’na mafya usulü yeni tehdit: Bahçeli’nin adını ağzına alma!

Okumaya devam et

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Çakıcı’ya cevap: Çakalların olduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez

kemal kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın kendisine yönelik tehditleriyle ilgili, “Bahçeli’yi eleştiriyorum yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Çakalların olduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez” dedi.

BOLD – Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’yla parti genel merkezinde görüştü.

Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Çakıcı’nın tehdidiyle ilgili soru üzerine şunları söyledi: “Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyorum yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye’nin geldiği hale bakın Allah aşkına! Hukukun olmadığı yerde, devlette liyakatin çöktüğü, yargının olmadığı yerde bir süre sonra devlet organize suç örgütü haline dönüşebilir. Bana yanıt verecek olan Bahçeli’dir veya onun arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne onu bilmiyoruz. Ama ciddiye alınacak bir olay değil. Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öğe Kuva-i Milliyedir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez.”

CHP liderinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren sözleri üzerine Alaattin Çakıcı dün kişisel Twitter hesabından Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden ve hakaretler içeren bir mektup paylaşmıştı.

Kılıçdaroğlu kendisini tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu

Okumaya devam et

Politika

Kılıçdaroğlu kendisini tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya üzerinden kendisini tehdit eden organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

BOLD – Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, CHP liderini tehdit eden Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Avukat Çelik, sosyal medya hesabından  “Mafya Bozuntusu’ tanımlamasına muhatap, suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında; hakaret ve tehdit suçlarından suç duyurusunda bulunduk. Seviyesizliğin hesabını soracağız” dedi.

Avukat Celal Çelik, dilekçesinde “Suç örgütü lideri olarak bilinen şüpheli Alaattin Çakıcı’nın işlediği hakaret ve tehdit suçlarından ötürü hakkında derhal soruşturma başlatılması, sonrasında kamu davası açılmasının sağlanmasını” talep etti. Çelik, Çakıcı’nın hakaret ve silahla tehdit suçundan 5 yıl 8 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

BAŞKA SİYASİLERLE BENZEŞTİRDİ

Dilekçede, “Şüpheli, şikayet konusu mektubunda Vekil Edeni ‘…fasulye çubuğu ile seni tanıştırırım’, ‘…hayatının en büyük hatasını yaparsın ben yaşarken ölçündeki söylemlerinin dışına çıkarsan seni bakla kazığı ile tanıştırırım’, ‘Onun için sana AKILLI OL!!! diyorum” şeklindeki sözlerle açık bir şekilde tehdit etmiştir. Bu tür seviyesiz hakaret sözlerini siyasilere karşı kullanmayı alışkanlık haline getirdiği görülen ve (siyasilerce) şikayet edilmemekle taşkınlık seviyesi artan şüpheli Alaattin Çakıcı, anlaşılan odur ki geçmişte hakaret ve tehditler savurduğu halde sonradan bir araya geldiği bilinen siyasiler ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu benzeştirme hatasına düşmüştür! ” denildi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile genel merkezde toplantıda olduğu öğrenildi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN TEHDİT ETTİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, dünkü Meclis grup toplantısında Tayyip Erdoğan’ın yargıda reform yapacakları açıklamasını, “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” sözleriyle eleştirmişti. MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye de tepki göstererek, “Çok sık eleştiriyor CHP’yi, ona o görev verilmiş bekçilik yaptığı için” demişti. Alaattin Çakıcı, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı 4 sayfalık mektupta, Kılıçdaroğlu’na “Akıllı ol”, “Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın” gibi tehdit ve hakaret içerikli ifadeler kullanmıştı.

Meral Akşener: Acı reçeteyi reform diye millete yutturacaklar

Okumaya devam et

Popular