Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Maraş 78: Bunları öldürmek sevaptır

Maraş Katliamı’na ilişkin TRT arşivinde çok çarpıcı röportajlar bulunuyor. Gözlerinin önünde yakınları öldürülenlerin anlatımları ve çok çarpıcı görüntüler.

Maraş’ta Alevilere ve Kürtlere yönelik 19 Aralıktan-26 Aralık 1978’e kadar süren bir katliam yaşandı.

KATLİAMDAN SAĞ KURTULANLARIN ANLATTIKLARI TRT ARŞİVİNDE

Milliyetçi gruplar çok sayıda insanı öldürdü. İşlerinden, evlerinden olanlar, hayatlarından olanlar ve Türkiye tarihine işlenen büyük bir leke kaldı geriye.

Maraş Katliamı’nı en çarpıcı anlatan videolar TRT arşivlerinde bulunuyor. Ancak, Türkiye’de Maraş Katliamı’na ilişkin etkili bir soruşturma yapılmadı.

Katliamın sorumluları arasında gösterilen pek çok isim daha sonra siyasetçi oldu.

Katliamın çocuk tanıklarından biri, babasının öldürüldüğü kendilerinin de yaralandığı olayları anlatıyor:

“…Bunları öldürmek sevaptır. Cennetlik olacağız, saldırın Bozkurtlar! Pencereden gelen kurşunla babam, kapıdan gelen kurşunla ben… Vahşet bu! Biz insan değil miyiz? Çok acı..”

Gündem

Ankesörlü arama bahanesiyle TSK lağvediliyor

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Cemaat soruşturmalarında TSK mensuplarının yargılanmasına dayanak yapılan ‘ankesörlü arama’ gerekçesiyle ordunun tasviye edildiğini söyledi. Arslan, ankesörlü listelerinden AKP’ye yakın isimlerinse silindiğini anlattı.

BOLD – Cemaat soruşturmalarında ‘Ankesörlü Arama’ gerekçesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) binlerce mensubu açığa alındı, ihraç edildi, gözaltına alınıp tutuklandı.

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, ‘ankesörlü arama’ iddiasını araştırdı. Arslan son videosunda İddia neye dayanıyor? İddianamelerde neler var ve ne kadar hukuki? sorularına yanıt veriyor.

Arslan, ankesörlü telefon listelerinden iktidara yakın olanların ayıklandığını, bazı sanıklarında kışladan arandığı sabit olduğu halde nasıl tutuklandığı anlattı.

Aşılanmak isteyen vatandaş turist peşinde: Aşılayın dedik aşağılayın demedik!

Okumaya devam et

Videohaber

Mehmet Ağar’a Sedat Peker’i bitirme ihalesini kim verdi?

Mafya lideri Sedat Peker, paylaştığı son videoda açıkladıklarıyla ve açıklamadıklarıyla haftaya damga vurdu. Peker en çok Mehmet Ağar’ın üzerinde durdu. Peker’in hem ‘derin devletin kendisi’ hem de ‘taşeron’ dediği Ağar, Peker’i bitirmek için kimden ihale aldı?

BOLD – Sedat Peker’in açıklamaları gündemden düşmüyor. Videoyla kızışan Peker- Mehmet Ağar savaşına dair gerçekler Bold Medya kanalında. Kavganın altında ne var? Kavganın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berat Albayrak Bilal Erdoğan ve Azerbaycan’la ilgisi ne? Ağar hangi şirketlere kondu? Petkim’in özelleştirilmesi mafya savaşının bir parçası mı? Bütün bu soruların cevapları Fatih Akalan’ın hazırlayıp sunduğu videoda…

Erdoğan gücü Soylu’ya mı devretti? ‘KHK out’ ‘Genelge in’

Okumaya devam et

Videohaber

Mehmet Ağar taşeron: Sedat Peker’in asıl hedefini açıklıyorum!

Sedat Peker bir yılın ardından yeni video çekti. Mehmet Ağar’a yönelik ifadelerinin arkasında asıl hedefi başkaydı. Gazeteci Cevheri Güven, Peker’in Dubai’deki yaşamından başlayarak son videosunun analizini ilk kez duyacağınız bilgiler ışığında yaptı. BOLD 

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0