Bizimle iletişime geçiniz

Müzik

Büyüleyici bir ses: Malukah

Malukah yeni nesil bir müzik üretiyor. Teknolojiyle iç içe ve temel olarak hayranı olduğu bilgisayar oyunları için…

Oyun dünyasının yakından tanıdığı bir isim Malukah, asıl adıyla Judith de los Santos… Berklee College of Music’te okuduktan sonra kısa filmler, reklamlar için müzikler bestelemeye başladı.

ASIL İŞİ OYUNLAR İÇİN MÜZİK HAZIRLAMAK

Ama asıl işi oyunlar için müzik yapmaktı. Herkes onu The Elder Scrolls V: Skyrim oyunun şarkısı “Dragornborn Come” şarkısına yaptığı cover ile tamamladı.

Şarkıyı YouTube yüklemesiyle birlikte bir anda şöhret oldu. Çalışması kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlendi çok beğenildi. Bu şöhret Malukah’a Call of Duty: Black Ops 2, Black Ops 3 Zombie gibi oyunların müziklerini yapma şansı verdi.

YENİ NESİL MÜZİSYEN

Malukah, teknolojiyi yakından takip ediyor. Bilgisayar oyunları ise onun için tam bir tutku. Assassin’s Creed, Halo ve Dishonored oynamayı seviyor.

Elinde olsa Elder Scrolls dünyasında yaşamak istediğini belirten genç müzisyene göre bu oldukça destansı bir deneyim olurmuş. Bu renkli ve üretken ismi daha çok işiteceğiz gelecekte. Dragorborne Come coverını dinleyince siz de buna hak vereceksiniz.

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

Londra Caz Festivali’nde Türkiyeli sanatçılar

Alternatif müziğin ünlü isimleri “Moğollar”, “BaBa ZuLa”, “İlhan Erşahin” ve “Islandman” Londra Caz Festivali’nde yer alacaklar. Performanslar online izlenebilecek.

BOLD– Dünyanın en eski ve en saygın müzik organizasyolarından olan Londra Caz Festivali; ‘Istanbul Psychedelic’ konserlerinde ”BaBa ZuLa”, ”Moğollar”, ”İlhan Erşahin” ve ”Islandman”ı ağırlamaya hazırlanıyor.

MOĞOLLAR’DAN YENİ ALBÜM MÜJDESİ

İstanbul’un farklı lokasyonlarında İstanbul Kültür A.Ş. ‘nin desteğiyle kayda alınan performanslar, pandemi sebebiyle bu yıl online olarak yapılacak Londra Caz Festivali’nde 21 Kasım’da izlenebilecek.

Elli beşinci müzik yılını kutlayan efsanevi Moğollar’ın bu konseri aynı zamanda aralık ayında yayınlayacakları yeni albümlerinin de habercisi.

Anatolian Sun adını taşıyan albüm, dünyaca ünlü Artone Studio’larında direct – to – disc (doğrudan diske kayıt) teknolojisiyle kaydedildi. Herhangi bir düzenleme yapılmadan tek seferde ve tamamen canlı kaydedildiği için konser performansına en yakın albüm olma özelliğini taşıyan “Anatolian Sun” 11 Aralık’ta hem plak olarak hem de dijital platformlarda yayınlanacak.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye ve Türkiyeli sanatçıların ücretsiz online performanslarına efglondonjazzfestival.org.uk adresinden ulaşabilirsiniz.

Okumaya devam et

Kültür

Gaye Su Akyol yeni EP’si ‘Yort Savul: İsyan Manifestosu’nu yayınladı

Müzisyen Gaye Su Akyol’un üç yeni şarkıdan oluşan yeni EP’si (Extended Play) “Yort Savul: İsyan Manifestosu” dijital platformlarda yerini aldı.

BOLD– Son yılları dikkat çeken ismi Gaye Su Akyol’un 3 yeni şarkıyı sevenlerine sunduğu “Yort Savul: İsyan Manifestosu” 30 Ekim’de tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu.

ALBÜMÜN İSMİ ECE AYHAN’DAN

70’lerin saykodelik müziği ile rock’ı ve progresif müziği bir araya getiren altyapısıyla dikkat çeken albüm Anadolu müziğini ve Türk müziği gamlarını ustaca birleştirmesiyle de öne çıkıyor. Albüm ismini ise şair Ece Ayhan’ın 1977’de yayımlanan ‘Yort Savul‘ adlı şiiri ve aynı adı taşıyan kitabından alıyor. “Yort savul” eskiden padişahlar yoldan geçerken hizmetçilerin halkın kenara çekilmesi için bağırarak söyledikleri “Yoldan çekilin!” anlamında bir ifade.

Okumaya devam et

Kültür

Moğollar’dan canlı kayıt yeni albüm: Anatolian Sun

Türkçe rock müziğin efsane ismi Moğollar’ın tamamı canlı kaydedilmiş şarkılardan oluşan yeni albümü “Anatolian Sun” 11 Aralık’ta müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

BOLD– 50 yılı aşkın bir müzikal yolculuğa sahip Moğollar yepyeni bir albümle hayranlarını sevindirmeye hazırlanıyor. Prodüktörlüğünü Murat Ertel’in yaptığı albüm Haarlem’de Artone Studio’da performanslar doğrudan plağa aktarılarak kaydedildi.

CAHİT BERKAY: EN HEYECANLI İŞİMİZ

“Anatolian Sun” albümünde Cahit Berkay, Emrah Karaca, Serhat Ersöz, Taner Öngür ve Kemal Küçükbakkal’dan oluşan Moğollar’a asma davul ve bendirde Ümit Adakale eşlik etti.

Türkçe müziğin yaşayan efsanesi Cahit Berkay 16 şarkıdan oluşan albümün kayıt sürecini şu sözlerle anlattı:

“Hayatımın en heyecanlı işlerinden biri yayımlanmak üzere. Şubat ayının sonlarında Studio Artone’da çalarken plağa kayıt yapılan ‘direct to disk’ dedikleri yöntemle albüm kaydetmiştik. Yani o gün ne çaldıysak günahı ve sevabıyla aynısını dinleyeceksiniz.”

Okumaya devam et

Popular