Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

11 Ocak’ta vizyona girecek filmler

Bu hafta biri yerli, biri animasyon olmak üzere yedi yeni film sinemaseverlerle buluşuyor. İşte 11 Ocak Cuma günü vizyona girecek filmler.

Haftanın tek yerli filmi Dalavere’nin konusu şöyle: Eniştesi Münir ile araba kiralama şirketinde çalışan Baybars’ın hayatı, eniştesinin arabasının çalınmasıyla değişir.

Çalınan arabayı bulmak için, İstanbul’dan Bodrum’a gelen Baybars ve Münir’in mafya değiş tokuşu arasında kaldıklarından haberleri yoktur.

Olay anlaşıldığında otelde yaşanan yanlışlıklar, işin içinden çıkılmasını zor hale getirir.

Dalavere filmi oyuncu kadrosunda; Ali Çatalbaş, Erdağ Yenel, Mehmet Ali Kaptanlar, Abidin Yerebakan, Hüseyin Elmalıpınar, Serdal Genç ve Bahtiyar Engin bulunuyor.

LANETLİ SULAR

Lanetli Sular (Nereus) haftanın tek korku filmi. Yönetmen koltuğunda, Georges Padey oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Dennis Mencia, Raul Walder, Sean Ormond, Josephine Phoenix, Natalie Blackman ile Rene Mena bulunuyor.

Lanetli Sular’da arkadaşının havuzunda şeytani bir varlığın saldırısına uğrayan Sara’nın verdiği mücadele anlatılıyor.

HOLLYWOOD İÇİN BİTMEYEN FİLM: ROBIN HOOD

Orta yaşın üstündekiler için en iyi Robin Hood hâlâ Errol Flynn’dir. Hollywood sürekli yeni Robin Hood’lar çıkarmaktan vazgeçmiyor.

Bu seferki filmin başrolünde Kingsman ile sağlam bir yer edinen Taron Egerton var. Filmde Robin Hood’un Haçlı Seferleri dönüşü anlatılıyor.

RALPH VE İNTERNET

“Ralph ve İnternet”, 2012 yılında vizyona giren “Oyunbozan Ralph” filminin devamı. Yapımda video oyun salonundan internetin uçsuz bucaksız dünyasına giriş yapan video oyunlarının sözde kötü karakteri olan Ralph ile uyumsuz arkadaşı Vanellope von Schweetz’in başından geçenler anlatılıyor.

ŞÜPHE

Cannes’dan iki ödülle ayrılan Şüphe (Burning), Haruki Murakami’nin “Barn Burning” adlı kısa hikâyesinden uyarlanmış.

Başrolünde The Walking Dead’den tanıdığımız Steve Yeun olan film kurye olarak çalışan Jongsu’nun, eski komşusu Haemi ile karşılaşması sonucunda gelişen olayları anlatıyor.

CREED 2 : EFSANE YÜKSELİYOR

Filmin başrollerini Sylvester Stallone ve Michael B. Jordan paylaşıyor. 2015 yapımı ‘Creed: Efsanenin Doğuşu’ adlı filmin devamı olan yapımda; Adonis Creed’in Rocky’nin eski rakibi İvan Drago’un oğlu Viktor Drago ile karşılaşması anlatılıyor.

REPLİKALAR

Bilim kurgu türündeki “Replikalar” adlı filmin başrolünde Keanu Reeves var. Filmde insan klonlama çalışması yapan Will Foster’ın, kaybettiği eşi ve çocuklarını geri getirebilme çabası işleniyor.

Yönetmen koltuğunda 2008 yapımı ‘Hain’ filmi ile tanınan Jeffrey Nachmanoff oturuyor.

Game of Thrones Spinoff’una 8 yeni oyuncu

Okumaya devam et
Reklamlar

Kültür

Muhittin Akgül’den yeni kitap: Hakkı Tutup Kaldırmak

Prof. Dr. Muhittin Akgül’ün Hakkı Tutup Kaldırmak isimli kitabı ABD ve Avrupa’da satışa sunuldu. Takdim yazısını Prof. Dr. Suat Yıldırım’ın kaleme aldığı kitapta hayatlarını hakkı ilan ve ila’ya adamış ve bu uğurda zulme ve haksızlıklara maruz kalmış örnek şahsiyetlerin hayatı anlatılıyor.

BOLD –  Süreyya Yayınları tarafından yayınlanan kitabında Prof. Akgül, insanlık tarihinin başından beri hakkın safında yer alan büyük rehberlerin gayretlerini Kur’ân-ı Kerîm’den örneklerle ortaya koyuyor

Hz. Âdem’in (aleyhisselam) oğlu Hâbil, Hz. Âsiye, Firavun sarayındaki mü’min yetkili, ölümü göze alarak Hz. Musa’ya (aleyhisselam) iman eden sihirbazlar, Hz. İsa’nın (aleyhisselam) havarileri, Habîb-i Neccâr, Ashab-ı Kehf , Ashab-ı Uhdûd’un müthiş işkencelerine ragmen hak yoldan dönmeyenler, Habeşistan kralı Necâşi Ashame anlatılıyor.

Kitaba hakkın zirvedeki temsilcisi son Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (aleyhissalatu vesselam) hakkı ikame için gerçekleştirdiği faaliyetler ile mühür basılıyor. Böylece eser, şimdi yaşayan ve gelecekte yaşayacak olan hak temsilcilerine ve onu temsil eden kutlulara tuttukları yolun, Hak Teâlâ’nın peygamberlerinin yolu olduğunu açıklayarak, onlara manevi bir kuvvet ve gıda veriyor. Şimdi yaşayan ve gelecekte yaşayacak olan Hakk temsilcilerine ve hakkı temsil eden kutlulara, örnek almaları ve hayatlarını benzetmeleri gerekli ideal örnekleri nazara veriyor.

Kitap Amerika’da www.antstores.com, Avrupa’da www.kitapdunyasi.eu mağazalarında satışa sunuldu. Kitabın dijital versiyonu ise 15 Nisan’da Apple ve Google mağazalarından satışa sunulacak.

 

 

Okumaya devam et

Kültür

Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen kitabı yayınlandı

Dr. Yüksel Çayıroğlu’nun kaleme aldığı “Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen” isimli kitap yayınlandı. Süreyya Yayınlarından çıkan kitap Gülen ve Hizmet Hareketi hakkında yazılmış en kapsamlı çalışmalardan biri olma özelliğini taşıyor.

BOLD – Yüksel Çayoroğlu, Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen isimli kitabında Gülen’in hayatına, fikir dünyasına, ilmî şahsiyetine, entelektüel yönüne ve Hizmet hareketine sunduğu katkılara ışık tutuyor.

Çayıroğlu, eserin yazılma maksadının, Hakka ve halka hizmet yolunda oldukça bereketli ve bir o kadar da çileli bir ömür geçiren Gülen’in farklı yönleriyle, özellikle ilmî ve fikrî hayatıyla daha yakından ve doğru bir şekilde tanınmasını sağlamak olduğunu belirtiyor.

Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen' - Tr724
“Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen” Avrupa’da www.kitapdunyasi.eu, ABD’de ANT Stores (www.antstores.com) mağazalarından ve dijital olarak e-kitap kanallarından temin edilebilir.

 

Okumaya devam et

Kültür

Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin hayatını kaybetti

Kısa süre önce geçirdiği kalp krizi yüzünden hastanede tedavi gören ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin hayatını kaybetti. Öztekin’in ölüm haberi sevenleri, hayranları ve sanatçı dostlarını hüzne boğdu.

BOLD – Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu 62 yaşındaki Rasim Öztekin dün öğle saatlerinde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Öztekin’e Beykoz Devlet Hastanesi’nde ilk müdahale yapıldı. Ardından da Dr. Siyami Ersek Hastanesi’ne nakledilen Öztekin’in saat 15:30’da acilen ameliyata alındığı açıklandı.

Hastaneden yapılan ilk açıklamada, “Hastamızın geçmişinde de kardiyal sorunlar yaşamış. Hayati tehlikesi var, durumu ciddi. Şu an yoğun bakımda entübe” denildi. Ancak Öztekin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

GÜLE GÜLE BOB MARLEY FARUK

Cem Yılmaz’ın GORA filminde oynadığı karakterle özdeşleşen Rasim Öztekin’in ölüm haberinin ardından ‘Bob Marley Faruk’ paylaşımları sosyal medyada gündem oldu.

KAVUĞU ŞEVKET ÇORUH’A DEVRETTİ

Galatasaray Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olan Rasim Öztekin, amatör tiyatro deneyiminin ardından Ferhan Şensoy’un ‘Orta Oyuncular’ topluluğunda profesyonel tiyatroya adım attı.

2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. Öztekin geçen sene kavuğu Şevket Çoruh’a devretti.

Öztekin, tiyatronun yanı sıra, birçok sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. 1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yapan Öztekin, 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneledi.

Ünlü oyuncu bir dönem TRT’ye program metin yazarlığı ve Akşam gazetesinde de köşe yazarlığı yaptı.

8 Mart’ta 4 kadın 4 hikaye

 

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0