Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Cumhur İttifakı’nda bu defa Sakarya çatlağı

Samsun ve Ordu illerinde yaşanan Cumhur İttifakı krizi Sakarya’ya sıçradı. Belediye başkanlığında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’yi destekleyecek olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’ye 16 ilçeden sadece 1’inin verileceği iddiaları krize neden oldu.

31 Mart yerel seçimleri öncesi partiler il ve ilçe adaylarını açıklamaya hız verdi. Sandıkta halkın karşısına Cumhur İttifakı olarak çıkacak olan, AKP ve MHP kadrolarında yaşanan adaylık sorunlarına bir yenisi daha eklendi.

SAKARYA’DA İTTİFAK KRİZİ

Yeniçağ’ın haberine göre Samsun ile Ordu’da yaşanan ve AKP ile MHP’nin il başkanlarının görevden alınmasıyla sonuçlanan krizin bir benzerinin de Sakarya’da yaşanabileceği ifade edildi.

TARAKLI MHP’YE BIRAKILACAK

MHP belediye başkanlığı yarışında Sakarya’da AKP’yi destekleyecek. Ancak resmi olarak açıklanmamasına rağmen, AKP’nin Sakarya’da sadece Taraklı’yı MHP’ye bırakacağı iddiaları, MHP teşkilatı tarafından hoş karşılanmadı.

SENARYOLARDAN SADECE BİRİ

MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, konuyu “Senaryolardan biri bu, ancak kesin bir şey yok” sözleriyle açıkladı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise, AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce’nin de katıldığı bir toplantıda 16 ilçe yönetimi ile görüştü.

Cumhur İttifakı seçmeni de “ekonomi çok kötü” diyor

MHP HENDEK TEŞKİLATI ÜZGÜN

Son yerel seçimlerde AKP’ye bin oyla kaybeden, MHP Hendek ilçe teşkilatının, seçimlere giremeyecek olmalarından dolayı büyük üzüntü yaşadığı ifade edildi. Parti genel merkezleri ve genel başkanlarının uyarılarına karşın, Cumhur İttifakı’ndaki yeni çatlağın Sakarya’da yaşanmasına kesin gözüyle bakıldığı öne sürüldü.

USTA İÇİN KESİN İHRAÇ İSTENMİŞTİ

Samsun’da da MHP’ye iki ilçe bırakılacağı iddiaları üzerine partiler arasında il başkanlıkları düzeyinde restleşme yaşanmış ve iki başkandan görevden alınmıştı. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Politika

Türkeş’in oğlu MHP yönetimi topa tuttu

Babalar gününde babası Alparslan Türkeş için yaptığı paylaşımda MHP yönetimini ağır bir dille eleştiren Kutalmış Türkeş’ten MHP’lileri hedef alan yeni bir paylaşım geldi.

BOLD – MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, MHP yönetimini topa tuttu. Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’ı kasteden Kutalmış Türkeş, Yıldırım için “Türkeş’in resmini ayaklar altına alan” ifadelerini kullandı.

TÜRKEŞ’İN KÖPEĞİ OLURDU

Yıldırım hakkında ağır ifadeler kullanan Türkeş paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Eğer birisi Alparslan Türkeş’e ‘Buda kılıklı’ deseydi; o Türkeş’in dava arkadaşı değil, ancak köpeği olurdu! İşte bu yüzden Türkeş’e hakaret ederek MHP tabelasını ve Türkeş’in resmini ayakları altında çiğneyen, Türkçe konuşamayan Yaşar Yıldırım MHP başkan yardımcısı şuan!”

Kutalmış Türkeş, Babalar Günü’nde de babası Alparslan Türkeş’i şu ifadelerle andı: “Senin sayende hüküm sürüp utanmadan bize meydan okuyanlar var! Merak etme babaların babası, ardından korkunç bir intikam alacaklar var!”

MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş de, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Alaattin Çakıcı tarafından kaleme alınan mektup sonrası CHP Liderini arayarak parti yönetiminin tutumundan duyduğu rahatsızlığı iletmişti.

Ekrem İmamoğlu’na suikast son anda önlendi

 

Okumaya devam et

Politika

Milli Araştırmanın anketinden sürpriz sonuç: Yüzde 51,5’le birinci

Sosyal medyada gündem olan Milli Araştırmanın yaptığı son seçim anketine göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz sorusuna yanıt verenlerin yüzde 51’i Fatih Erbakan dedi.

BOLD – Milli Araştırma son anket çalışmasını kamuoyuyla paylaştı. Sosyal medyayı sallayan ankete göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 . sırada yer buldu. Ankette yüzde 51 oy oranıyla birici sırada Fatih Erbakan yer aldı. Erbakan’ın en yakın rakibi ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

Yavaş’ı yüzde 19,5’lik oy oranıyla Erdoğan takip ediyor. Erdoğan’ın ardından da yüzde 2,5’le Muharrem İnce yer alıyor.

Sosyal medyayı sallayan anket sonuçları, kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Dünya devi sosyal medya şirketlerine aba altından sopa gösterdi

Okumaya devam et

Politika

Dünya devi sosyal medya şirketlerine aba altından sopa gösterdi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medya yasası sonrası Türkiye’de temsilcilik açmayan şirketlere üstü örtülü mesajlar verdi. Erdoğan, “Sosyal medya şirketleri iyi niyetli çabalarımıza gönüllü destek vermezlerse Türkiye her şartta vatandaşının hukukunu korumayı sürdürecek” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TRT World Forum’a video mesajla katılarak sosyal medyayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya üzerindeki denetimleri savunan Erdoğan, “Hiçbir denetimin olmadığı, keyfiliklere açık, hukukun dışında bir alan olarak algılandığında dijitalleşmenin bizi götüreceği yer faşizmdir” ifadesini kullandı

Erdoğan şunları söyledi:

“Sosyal medya Sınırsız özgürlük başlığı altında tamamen denetimsiz bir alan oluşturularak mağduriyetlerin oluşmasına sebebiyet veriliyor. Dijitalleşme, özgürlüğün alanını genişletirken yeni adaletsizliklere, haksızlıklara, yeni ötekileştirmelere yol açmamalıdır. Sosyal medya sınırsız özgürlük başlığı altında tamamen denetimsiz bir alan oluşturularak mağduriyetlerin oluşmasına sebebiyet veriliyor. Kötülük yapanın, suç işleyenin yanına kar kaldığı bir düzenin adı özgürlük olamaz.

SOSYAL MEDYA ŞİRKETLERİNE MESAJ

Devletlerin vatandaşlarını korumak için attığı iyi niyetli adımlar özgürlüklere müdahale parantezine alınıp akim bırakılmaya çalışılıyor. Sosyal medya şirketleri iyi niyetli çabalarımıza gönüllü destek vermezlerse Türkiye her şartta vatandaşının hukukunu korumayı sürdürecek

Uluslararası medya Avrupa’daki olaylarda üç maymunu oynadılar. Fransa’nın medyaya ablukası karşısında eleştirel tek cümle kurmadılar. Basın özgürlüğü kılıfı altında sergilenen nobran tavra bir dur denilmezse, bunun acısını Avrupa ile beraber tüm insanlık çekecektir.”

SOSYAL MEDYA ŞİRKETLERİNE CEZA KESİLMİŞTİ

Temmuz ayında Meclis’ten geçen 7253 sayılı sosyal medya yasası gereği temsilci bildiriminde bulunmayan Facebook, Instagram, Twitter, Periscope, YouTube ve TikTok gibi sosyal ağ sağlayıcılarına 10’ar milyon lira ceza kesilmişti.

Tek kişilik hücrede gardiyan dayağına takipsizlik kararı

Okumaya devam et

Popular