Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef gösterdi, Deniz Çakır savcılıkta ifade verdi

Oyuncu Deniz Çakır, başörtülü kadınlara hakaret etmekle suçlanıyor.

İstanbul Beşiktaş’ta bir alışveriş merkezinin kafesinde başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla gündeme gelen oyuncu Deniz Çakır, “Hakaret”, “Özel hayatın gizliliğine müdahale” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamalarıyla İstanbul Çağlayan  Adliyesi’nde ifade verdi.

ERDOĞAN: FAŞİSTLİĞİN EN SEFİL HALİDİR

Söz konusu iddianın kamuoyunda yer almasının ardından Deniz Çakır, ünlü oyuncular Metin Akpınar ve Müjdat Gezen gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hedef gösterildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Çakır’ı ima ederek, “Bu ülkenin başörtülü hanımlarına ‘Suudi Arabistan’a gidin demek faşistliğin en sefil halidir.” demişti.

SAVCILIK, DENİZ ÇAKIR’I İFADEYE ÇAĞIRDI

“Başörtülü kadınlara hakaret ettiği” iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’nda ifade veren Deniz Çakır, “Ben Atatürkçüyüm, burası Atatürk Türkiye’si Arabistan değil. Siz Arabistan’a İran’a gideceksiniz’ şeklinde herhangi bir cümle kullanmadım.” dedi.

Çakır, soruşturmaya konu olan olayın 30 Aralık 2018’de saat 19:00 sıralarında bir doğum günü kutlaması için arkadaşlarıyla beraber Zorlu Center’da bir kafeye gittiklerinde gerçekleştiğini anlattı.

“ŞİKÂYETÇİ KADINLARIN BAKIŞLARI TACİZ EDER ŞEKİLDEYDİ”

Arkadaşları ile kafede oturdukları sırada yan masaya iki bayanın geldiğini belirten Çakır, “Bu kadınların bakışı ve hareketleri beni yargılar ve taciz eder şekildeydi. Ben yaptığım iş gereği insanların bana bakmasına alışkın olmama rağmen bu iki bayanın davranışları sıra dışı olduğu için rahatsız olmuştum. Sonra bu iki bayanın arkadaşları da gelince bizden rahatsız olduklarını hissettirip arka masaya geçmeleri ve bana aynı şekilde bakmaları üzerine ben de ‘Ne oluyor?’ der gibi onlara baktım. Bu şekilde böyle bir gerginlik oldu. Ancak sonrasında olayı önemsemeyip, masamıza döndük.” dedi.

“FOTOĞRAF ÇEKME TARTIŞMASI YAŞANDI”

“Doğum günü kutlaması esnasında fotoğraf çektik, sohbet ettik.” diyen Deniz Çakır, kısa süreliğine gerginlik yaşadıkları kadın grubunun “Bizi mi çekiyorsunuz?” diyerek tepki gösterdiğini anlattı.

Yaşananlara anlam veremediğini ifade eden Çakır, “Hatta arkadaşım H.C. telefonu götürerek kendilerine gösterdi. Fotoğraflarının olmadığını görünce ikna oldular ve bir süre her iki masadaki kişiler kendi eğlencesine devam etti. Bu arada kafenin garsonlarından birine neden kendi fotoğraflarının alındığını söylemişler ancak garson da gelip bize söylediğinde fotoğraf almadığımız konusunda bilgi verdik. Yine bayanların ısrarla fotoğrafını aldığımızı söylemeleri ve rahatsız etmeleri nedeniyle telefonumu hızlıca masaya koyduğumda camı kırıldı.” dedi.

“ONLARA YÖNELİK HAKARET İÇEREN BİR İFADEM OLMADI”

İlerleyen saatlerde konunun kapandığını aktaran Deniz Çakır, kafeden ayrılırken her hangi bir tartışmanın çıkmadığını vurguladı.

Çakır, iddia edildiği gibi başörtülü bayanlara bakarak “Ben kesinlikle kafeye girerken bu kadınlara bakarak Euzu Besmele çekip jest ve mimik yapmadım. Zaten benden sonra kafeye girdiler.” diye konuştu.

Çakır, “Ben Atatürkçüyüm. Burası Atatürk Türkiye’si, burası Arabistan değil. Siz Arabistan’a gideceksiniz, İran’a gideceksiniz’ gibi herhangi bir cümle kullanmadım. Tüm hayatım boyunca da ayrımcılık yapılmasına karşı durmuş bayanlar ile ilgili sosyal destek projelerinde yer almış bir insanım. Böyle bir konudan dolayı ifade vermek durumunda bırakıldığım için üzgünüm.” şeklinde konuştu.

“ŞİKÂYETÇİ KADINLARIN İYİ NİYETLİ OLMADIKLARINI KANATİNDEYİM”

Kamuoyunun gündemine taşınan olayın 30 Aralık günü gerçekleştiğini belirten Deniz Çakır, suçlamada bulunan kadınların 4 Ocak 2019’da şikâyetçi olduğunu vurguladı.

“Kafeden ayrılırken herhangi bir tartışma ortamının olmaması ve olayın orada bitmiş olması gibi hususları düşündüğümde müştekilerin iyi niyetli olmadığı kanaatindeyim.” diyen Çakır, “Arabistan kelimesinin geçtiği tek cümle, kendi masamdaki arkadaşlarımın duyacağı şekilde bir ses tonu ile ‘İçkili bir mekânda içtiğim içkiye, çektiğim fotoğrafa karışılıyor, yargılanarak bakılıyor. Burası Arabistan mı? Burası Atatürk’ün Türkiye’si’ şeklinde söyledim. Ancak bu söylemimi kesinlikle karşı tarafın duyacağı ses tonuyla veya onlara hitaben söylemedim. Yanımda garsonların olup olmadığını bilemiyorum. Üzerime atılı hiçbir suçlamayı kabul etmem.” dedi.

Erdoğan talimat verdi, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma açıldı

Gündem

29 sağlık çalışanı daha Kovid-19’dan hayatını kaybetti

sağlık çalışanı, ölüm, üzgün

Koronavirüs vaka sayısındaki artış sağlık çalışanlarını da olumsuz etkiliyor. İş yükleri artan sağlık çalışanları arasında can kayıpları da giderek yükseliyor. Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

BOLD – Son bir haftada 29 sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Pandeminin başından bu yana hayatını kaybeden toplam sağlık çalışanı sayısı 212’ye yükseldi.

Koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanları ölümleri her geçen gün daha da artıyor. Türk Tabipleri Birliği’nin açıkladığı rakamlara göre son bir hafta içerisinde 29 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi. “Kovid-19 meslek hastalığı kabul edilsin” diyen TTB’nin kayıtlarına göre pandeminin başından beri 212 sağlık çalışanı vefat etti.

Koronavirüs salgını yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs salgını Türkiye’de yeni rekorlar kırarak yayılıyor

Salgın rekor kırarak artmaya devam ediyor. Son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirdi, 32 bin 736 kişi ise koronavirüse yakalandı. Bakan Koca, “Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın” çağrısı yaptı.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4 Aralık 2020 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 193 kişi salgın nedeniyle yaşamını yitirirken, 32 bin 736 kişi de koronavirüse yakalandı.

RESMİ VEFAT SAYISI 15 BİNE YAKLAŞTI

Güncel koronavirüs tablosuna göre hasta sayısı 6 bin 903 olarak açıklanırken, vaka sayısı da 32 bin 736 olarak ifade edildi. Son 24 saatte 193 vefatın kaydedildiği tabloda ağır hasta sayısının 5 bin 703 olduğu ifade edildi. Toplam hasta sayısı 527 bin 70, vefat saylısı ise 14 bin 509 oldu.

“KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMAYIN”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün tespit edilen 6 bin 903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” dedi.

Büyükşehir başkanları: Vefat sayıları açıklanandan 2-3 kat fazla

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’de sağlık muayenesine götürülen kadınlara ters kelepçe

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan 66 kişinin sağlık kontrolüne ters kelepçe takılarak götürülmesi dikkat çekti.

BOLD – İzmir’de Hizmet Hareketi mensuplarının kaldığı iddia edilen evlere operasyon düzenlendi. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyonda 66 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinesinde başlatılan operasyonla birçok ilde 66 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar farklı hastanelerde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolüne götürülen zanlılara ters kelepçe takıldığı görüldü.

Fahrettin Altun’un evine giren maaş 4’ten 5’e çıktı

Okumaya devam et

Popular