Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP ile İyi Parti 22 büyükşehir, 27 il ve 304 ilçede anlaştı

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İyi Parti lideri Akşener, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde hangi illerde ortak aday çıkaracaklarını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İyi Parti arasında bir süredir devam eden görüşmeler, ittifak protokolü imzalanarak resmiyet kazandı. İki parti 22 büyükşehir, 27 il ve 304 ilçede anlaştı.

BOLD- İşbirliği yapılan 22 büyükşehirin 12’si CHP’ye, 10’u ise İyi Parti’ye bırakıldı. Anlaşmaya varılan 27 ilin ise 16’sında CHP, 11’inde de İyi Parti adayları desteklenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında, CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyecek iki parti ilçeler konusunda da anlaşmaya vardı. 25 ilçede CHP adayları, 4 ilçede ise İyi Parti adayları desteklenecek.

İYİ PARTİ, ÜSKÜDAR’DA CHP ADAYINI DESTEKLEYECEK

10 ilçede ise iki parti ayrı ayrı aday çıkaracak. İstanbul’da kime bırakılacağı merak konusu olan Üsküdar ilçesinde de CHP adayı desteklenecek.

Görüşmelerde, Ankara’nın 17 ilçesinde iki partinin ayrı ayrı aday çıkarmasına karar verildi. 4 ilçe CHP, 4 ilçe ise İyi Parti’ye bırakıldı. Görüşmelerin tıkandığı ilçelerden olan Gölbaşı İyi Parti’ye bırakılırken, Etimesgut ilçesinde ise iki partinin ayrı ayrı aday çıkarması kararlaştırıldı. CHP’nin kalesi Çankaya’da İyi Parti’nin de aday çıkaracak olması ilginç bulundu.

İZMİR’DE AĞIRLIK CHP ADAYLARINDA

İzmir’in ilçelerinde de mutabakata varıldı. 23 ilçede CHP, 2 ilçede ise İyi Parti adayları desteklenecek. 5 ilçede ise her iki parti ayrı ayrı aday çıkaracak.

CHP’nin İzmir Büyükşehir belediye başkan adayının ise Pazar günü açıklanması bekleniyor. CHP’nin elinde bulunan Muğla’nın Bodrum ilçesinde de iki parti ayrı aday çıkaracak.

GAZİANTEP İYİ PARTİ’YE BIRAKILDI

İttifakın AKP’nin elindeki Gaziantep Büyükşehir’de nasıl hareket edeceği merak ediliyordu. Gaziantep, İyi Parti’ye bırakıldı. İttifak kapsamında yer alan Bursa ise son anda ittifak kapsamından çıkarıldı. Bursa’da her iki parti kendi adayını çıkarma kararı aldı. Gerekçesi ise açıklanmadı.

İKİ LİDER ORTAK AÇIKLAMA YAPTI

Anlaşmanın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Parti Genel Merkezi’nde ortak basın açıklaması yaptı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasi ve huzur içinde beraber yaşamak mücadelesi verdiklerini belirtti. Kavgadan yana değil, huzur ve barıştan yana olduklarını söyledi.

KILIÇDAROĞLU: SON DERECE MUTLUYUM

Kılıçdaroğlu, “Tüm belediye başkanlarının hiçbir ayrıcalık ve ayrımcılık yapmadan yönetmesini istiyoruz. İyi Parti ve CHP’den dört arkadaşımız uzun bir çaba gösterdiler, bize hazır bir liste getirdiler. Teşekkürü bu dört arkadaşımız hak ediyor. Demokrasi ve uzlaşma anlayışını geniş bir bağlamda Türkiye’nin önüne koyduğumuz için son derece mutluyum.” dedi.

AKŞENER: YEREL SEÇİME GİDİYORUZ, SAVAŞA DEĞİL

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise ortak çıkarların Türkiye adına ortaya konulabileceğini göstermiş olduklarını dile getirdi.

Akşener, “Biz yerel seçimlere gidiyoruz, ama sanki savaşa giriyoruz. Dolayısıyla savaş tamtamlarıyla kutuplaştırıcı tavırlardan uzak durulmalı.” ifadelerini kullandı.

Akşener şunları söyledi: “Millet İttifakı’nı oluşturan büyük kesime hakaret etmek, tahkir etmek Türkiye’yi yönettiğini sananlar açısından utanç verici. Yerel seçimlerde adayların projelerinin tartışılacağı, yapılacak hizmetlerin anlatılacağı bir seçim süreci sağlayacağız.”

CHP-İYİ PARTTİ’NİN İTTİFAK KARARI ALDIĞI BELEDİYELERİN LİSTESİ:

 

 

 

 

 

Politika

Türkeş’in oğlu MHP yönetimi topa tuttu

Babalar gününde babası Alparslan Türkeş için yaptığı paylaşımda MHP yönetimini ağır bir dille eleştiren Kutalmış Türkeş’ten MHP’lileri hedef alan yeni bir paylaşım geldi.

BOLD – MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, MHP yönetimini topa tuttu. Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’ı kasteden Kutalmış Türkeş, Yıldırım için “Türkeş’in resmini ayaklar altına alan” ifadelerini kullandı.

TÜRKEŞ’İN KÖPEĞİ OLURDU

Yıldırım hakkında ağır ifadeler kullanan Türkeş paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Eğer birisi Alparslan Türkeş’e ‘Buda kılıklı’ deseydi; o Türkeş’in dava arkadaşı değil, ancak köpeği olurdu! İşte bu yüzden Türkeş’e hakaret ederek MHP tabelasını ve Türkeş’in resmini ayakları altında çiğneyen, Türkçe konuşamayan Yaşar Yıldırım MHP başkan yardımcısı şuan!”

Kutalmış Türkeş, Babalar Günü’nde de babası Alparslan Türkeş’i şu ifadelerle andı: “Senin sayende hüküm sürüp utanmadan bize meydan okuyanlar var! Merak etme babaların babası, ardından korkunç bir intikam alacaklar var!”

MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş de, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Alaattin Çakıcı tarafından kaleme alınan mektup sonrası CHP Liderini arayarak parti yönetiminin tutumundan duyduğu rahatsızlığı iletmişti.

Ekrem İmamoğlu’na suikast son anda önlendi

 

Okumaya devam et

Politika

Milli Araştırmanın anketinden sürpriz sonuç: Yüzde 51,5’le birinci

Sosyal medyada gündem olan Milli Araştırmanın yaptığı son seçim anketine göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz sorusuna yanıt verenlerin yüzde 51’i Fatih Erbakan dedi.

BOLD – Milli Araştırma son anket çalışmasını kamuoyuyla paylaştı. Sosyal medyayı sallayan ankete göre, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 . sırada yer buldu. Ankette yüzde 51 oy oranıyla birici sırada Fatih Erbakan yer aldı. Erbakan’ın en yakın rakibi ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

Yavaş’ı yüzde 19,5’lik oy oranıyla Erdoğan takip ediyor. Erdoğan’ın ardından da yüzde 2,5’le Muharrem İnce yer alıyor.

Sosyal medyayı sallayan anket sonuçları, kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Dünya devi sosyal medya şirketlerine aba altından sopa gösterdi

Okumaya devam et

Politika

Dünya devi sosyal medya şirketlerine aba altından sopa gösterdi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medya yasası sonrası Türkiye’de temsilcilik açmayan şirketlere üstü örtülü mesajlar verdi. Erdoğan, “Sosyal medya şirketleri iyi niyetli çabalarımıza gönüllü destek vermezlerse Türkiye her şartta vatandaşının hukukunu korumayı sürdürecek” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TRT World Forum’a video mesajla katılarak sosyal medyayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya üzerindeki denetimleri savunan Erdoğan, “Hiçbir denetimin olmadığı, keyfiliklere açık, hukukun dışında bir alan olarak algılandığında dijitalleşmenin bizi götüreceği yer faşizmdir” ifadesini kullandı

Erdoğan şunları söyledi:

“Sosyal medya Sınırsız özgürlük başlığı altında tamamen denetimsiz bir alan oluşturularak mağduriyetlerin oluşmasına sebebiyet veriliyor. Dijitalleşme, özgürlüğün alanını genişletirken yeni adaletsizliklere, haksızlıklara, yeni ötekileştirmelere yol açmamalıdır. Sosyal medya sınırsız özgürlük başlığı altında tamamen denetimsiz bir alan oluşturularak mağduriyetlerin oluşmasına sebebiyet veriliyor. Kötülük yapanın, suç işleyenin yanına kar kaldığı bir düzenin adı özgürlük olamaz.

SOSYAL MEDYA ŞİRKETLERİNE MESAJ

Devletlerin vatandaşlarını korumak için attığı iyi niyetli adımlar özgürlüklere müdahale parantezine alınıp akim bırakılmaya çalışılıyor. Sosyal medya şirketleri iyi niyetli çabalarımıza gönüllü destek vermezlerse Türkiye her şartta vatandaşının hukukunu korumayı sürdürecek

Uluslararası medya Avrupa’daki olaylarda üç maymunu oynadılar. Fransa’nın medyaya ablukası karşısında eleştirel tek cümle kurmadılar. Basın özgürlüğü kılıfı altında sergilenen nobran tavra bir dur denilmezse, bunun acısını Avrupa ile beraber tüm insanlık çekecektir.”

SOSYAL MEDYA ŞİRKETLERİNE CEZA KESİLMİŞTİ

Temmuz ayında Meclis’ten geçen 7253 sayılı sosyal medya yasası gereği temsilci bildiriminde bulunmayan Facebook, Instagram, Twitter, Periscope, YouTube ve TikTok gibi sosyal ağ sağlayıcılarına 10’ar milyon lira ceza kesilmişti.

Tek kişilik hücrede gardiyan dayağına takipsizlik kararı

Okumaya devam et

Popular