Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“HDP, 5 büyükşehirde daha aday çıkarmayabilir”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ankara ve Şanlıurfa'da büyükşehir için aday çıkarmayabileceklerini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan; Ankara, Şanlıurfa, Mersin, Antalya ve Gaziantep’te de aday çıkarmama temayülünde olduklarını belirtti. Buldan takip ettikleri metodun bir ittifak değil, güç birliği olduğunu dile getirdi.

BOLD- HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, batı illerinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ittifakını zayıflatmaya dönük stratejide yeni adımlar atılabileceğini söyledi.

Buldan, “Demokratik gördüğümüz, destek vermekte sakınca görmediğimiz adaylara güç katmak için bu yola gidiyoruz. AKP karşısında olan adayların güçlü olmasını istiyoruz. Bu tamamen yerelden gelen, tabanın istediği bir güç birliği talebini sağlamaya yönelik bir karar.” dedi.

ANKARA, ANTALYA, MERSİN, ŞANLIURFA VE GAZİANTEP SIRADA

Buldan, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi’nde batıda bazı büyükşehirlerde aday çıkarmama kararını Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya değerlendirdi.

Sarıkaya, HDP’nin aday çıkarmama eğiliminin aralarında Ankara, Şanlıurfa, Antalya, Mersin ve Gaziantep’in de olduğu illerde de güçlendiğini yazdı.

ŞANLIURFA’DA SEBAHATTİN CEVHERİ’YE DESTEK VERİLECEK

Sarıkaya, özellikle Ankara’da bu temayülün daha belirgin hale geldiğini belirtti. Şanlıurfa’da aday çıkarmama kararının arkasında ise, seçime bağımsız aday olarak girmeye hazırlanan eski milletvekili Sebahattin Cevheri’ye destek verme maksadı olduğunu kaydetti.

CHP de Şanlıurfa’da aday çıkarmayıp Cevheri’ye destek kararı almıştı.

“ANKARA YAKINDA AÇIKLANABİLİR”

Sarıkaya yazısında şu bilgilere yer verdi: “HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan dünkü telefon sohbetimizde Ankara, Antalya ve Mersin’in de arasında bulunduğu illerde de aday çıkarıp çıkarmamayı tartıştıklarını açıkladı. Buldan ‘Raporu bitmedi, fakat Ankara da yakında açıklanabilir, henüz karara varmadık’ ifadelerini kullandı.”

İyi Parti lideri Akşener: İstanbul ve Üsküdar’da oyum CHP’ye

Politika

İletişim Başkanlığı: Berat Albayrak Varlık Fonundan affını istedi

İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut’un ‘görevlerinden aflarını’  istediğini belirterek Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği belirtildi.

BOLD – İletişim Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, görevlerinden aflarını talep eden Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği bildirildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu’nu atadığı kaydedildi.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu Şubat 2020’de Yatırım Ofisi Başkanlığına atanmıştı. Üyeliği sona erdirilen Arda Ermut ise Eylül 2018’de TVF Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış, daha önce Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı yapmıştı.

Ankara ve İstanbul başsavcıları Yargıtay üyeliğine getirildi

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu koronavirüse yakalandı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Davutoğlu, “Genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim” dedi.

BOLD – Parti Sözcüsü Serkan Özcan, Davutoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün yaptırdığım Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Allah’a şükürler olsun genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim. Bütün hastalarımıza Rabbim’den acil şifa diliyorum. Lütfen önlemlere ve sağlığınıza dikkat edin” ifadelerini kullandı.

Çakıcı: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal?

Okumaya devam et

Politika

15 Temmuz’dan sonra ülkeye dönmeyen 617 kamu personeli ihraç edildi

CHP’li Ömer Fethi Gürer’in soru önergesini yanıtlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 15 Temmuz 2016’dan sonra yurtdışından dönmeyen 617 kamu görevlisinin, görevlerine son verildiğini açıkladı. Görevine son verilen personelin 507’sinin diplomatik memur olduğu belirtildi.

BOLD – CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra yurtdışından dönmeyen kamu görevlilerinin sayısını sordu.

Gürer, yazılı soru önergesinde, “2017 yılında kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olduğu halde yurtdışına çıkıp dönüş süresi içerisinde dönmeyenlerin sayısı kaçtır? Bu kamu görevlileri hakkında işlem yapılmış mıdır?” sorularını yöneltti.

Gürer’in önergesini yanıtlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra 617 personelin kamu görevinden çıkarıldığını, kamu görevine son verilen personelin 507’sinin diplomatik kariyer memuru olduğunu kaydetti.

Ankara ve İstanbul başsavcıları Yargıtay üyeliğine getirildi

Okumaya devam et

Popular