Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Eski HDP milletvekili Demir Çelik’in başına 1 milyon lira ödül konuldu

AKP hükümeti, Çelik'i yakalayana 1 milyon lira ödül vaat etti. Çelik, gelişmeyi "insanlık suçu" olarak yorumladı.

HDP 24’üncü Dönem Milletvekili Demir Çelik, terörden arananlar listesine alındı. Hükümet, Çelik’i yakalayana 1 milyon lira ödül vaat etti. Çelik, gelişmeyi insanlık suçu olarak yorumladı.

BOLD- Halkların Demokratik Partisi (HDP) 24’üncü dönem Muş milletvekili Demir Çelik, İçişleri Bakanlığı’nın “terörden arananlar” listesine girdi. Eski vekil, KCK ana davasında 6 yıl 3 ay hapis cezası almış ve karar onanmıştı.

Çelik, “terörden arananlar” listesine alınmasıyla ilgili “Demokratik Türkiye için siyaset yapıyoruz; hükümetle ters düştüğümüz için bu karar alınmıştır.” dedi.

ÇELİK: TERÖR FAALİYETİ İÇİNDE DEĞİLİZ

HDK-Avrupa Eş Sözcüsü Demir Çelik, iktidarın Türkiye toplumunu tutsak almak, Kürtlerin umudu ve özgür hayat iradesini kırmak istediğini ileri sürdü. “Terör faaliyeti içinde olan kişiler değiliz. Meşru demokratik legal siyaset yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çelik, “Eğer hükümetle aynı şeyi söyleyecek isek farklı partilerde yer almaya, siyaset yapmaya gerek yok. Demek ki farklı düşünüyoruz ve kendi partimizin dünya görüşüne uygun siyaset yapıyoruz.” dedi.

DAVALAR AİHM’DEN DÖNECEKTİR

Çelik şunları söyledi: “KCK Ana Davası başta olmak üzere yargılandığımız davalar istinaf mahkemeleri ve Yargıtay tarafından onaylanıyor, ancak bunlar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden (AİHM) geri dönecektir. Biz de Avrupa’da olmayı legal demokratik mücadele açısından bir fırsata çevireceğiz.”

DEMİR ÇELİK KİMDİR?

Demir Çelik, 21 Aralık 1959’da Muş’un Varto ilçesinde doğan Çelik, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Serbest eczacı olarak çalıştı.

Varto belediye başkanlığı da yapan Çelik, 2008-2010 tarihlerinde Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) genel başkanlığı görevini yürüttü. 24’üncü Dönem HDP Muş milletvekiliği yaptı. Halen HDK-Avrupa Eş Sözcülğü yapıyor.

HDP: Kolluk gücü AKP-MHP adına seçim kampanyası yürütüyor

Politika

Erdoğan’dan Katar yorumu: Para paradır

Borsa İstanbul hisselerinin Katar’a devrine ilişkin Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine değinen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarı Katar’ın diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımlarını anlatarak savundu.

BOLD – Kabine toplantısı sonrası konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Borsa İstanbul’un yüzde 10’nun Katar Yatırım Otoritesine satılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devre ilişkin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine değinen Erdoğan, Borsa İstanbul’un yüzde 10’nun 2019 yılına kadar Avrupa İmar ve Yatırım Bankasının elinde bulunduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun ‘Ülkenin tapusunu da Katar’a verin’ sözlerini hatırlatan Erdoğan, Katar’ın Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımlarını hatırlatarak: “Paranın rengi dini yoktur para paradır” ifadelerini kullandı.

Haftaiçi 21.00-05.00 saatleri arasıyla haftasonu tam gün sokağa çıkmak yasak

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin kurucularından Albayrak: Her türlü gayri meşru işi yap…

AKP’nin kurucu milletvekillerinden Kemal Albayrak, bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh’ önerisini eleştirdi. “Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” dedi. 

BOLD – AKP’nin kurucu milletvekillerinden olan Kemal Albayrak, partisini sert sözlerle eleştirdi. Partinin kölelik kültürüne dayalı bir sistemle yönetildiğini öne süren Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır” dedi.

TÖVBEYİ NASUH ÖNERİSİNİ ELEŞTİRDİ

Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada Albayrak, bazı siyasilerin ‘tövbe-i nasuh’ önerdiğini belirtip, “Siyasette tövbe-i nasuh olmaz. Tövbe, yaratıcıya yapılır. Her türlü gayri meşru işleri yap, sessiz kal, zulümler, yanlış güce uygun kararlar ver, bunun çözümü adalettir” şeklinde konuştu.

TARTIŞMAKTAN KORKUYORLAR

Albayrak, Metraj Prodüksiyon isimli firmanın kurulduğu gün ile bugün ki AKP arasındaki farkla ilgili sorusuna, “Çok şey söylenebilir. ‘Akıl, bilim, hukuk, demokrasi’ dediler, oligarşiye yöneldiler. ‘Kaynaştıracağız’ dediler ayrıştırma yarattılar. Yargıyı ve devleti intikam aracı olarak kullandılar. Ekonomide çöküşe gittiler” dedi. AKP’nin kölelik kültürüne dayalı bir sistemle yönetildiğini belirten Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır” dedi.

Koronavirüste sağlık çalışanı ölümleri de zirve yaptı

Okumaya devam et

Politika

MSB’nin tehdidinin ardından savcılar CHP’li Başarır için harekete geçti

Tank Palet Fabrikasının Katarlılara satılmasıyla ilgili açıklamaları yüzünden, MSB’nin hedefi olan CHP’li Mahir Başarır hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

BOLD – CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Habertürk’te katıldığı bir programda Tank Palet Fabrikasının yüzde 49’unun Katarlılara satılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başarır’ın açıklamalarına sosyal medyada AKP’li hesaplar tepki gösterdi.

RESEN SORUŞTURMA

AKP’li hesapların ardından Milli Savunma Bakanlığından da (MSB), Başarır’ın ifadelerin ardından tehdit gibi açıklama geldi. Başarır hakkında dava açılacağının işaretinin verildiği MSB’ye ait sosyal medya hesabından: “Hesabının hukuk çerçevesinde sorulacağını, konunun takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz” paylaşımı yapıldı.

MSB’nin paylaşımının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Başsavcılıktan yapılan açıklamada: “Katıldığı bir TV programında ‘Türk ordusu satılmış’ diyen 27. dönem Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK’nın 301. maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Sunday Times Erdoğan’ın reform söylemlerinin ardındaki Biden gerçeğini yazdı

Okumaya devam et

Popular