Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Xiaomi kablosuz şarj edebilen powerbank tanıtacak

Önümüzdeki hafta Mi 9 modelini tanıtması beklenen Xiaomi, bununla birlikte yeni bir kablosuz powerbank modelini de tüketicilerin beğenisine sunacak.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, önümüzdeki hafta Mi 9 modelinin yanı sıra yeni bir kablosuz powerbank modelini de tanıtacak.

BOLD- Xiaomi adını taşıyan ve Türkiye’de de en popüler ürünler arasında yer alan taşınabilir şarj cihazlarına bir yenisi daha ekleniyor. Xiaomi, 20 Şubat’ta düzenleyeceği etkinlik ile duyuracağı Mi 9 modeline ek olarak çeşitli aksesuarları da kullanıcıların beğenisine sunacak.

Bu aksesuarlar arasında da yeni kablosuz powerbank modeli kendini gösterecek. Şu an için teknik detayları ile ilgili net bilgiler bulunmuyor olsa da kuvvetle muhtemel 10 bin mAh kapasiteli bir powerbank modeli tanıtılacak. Farklı kapasitede seçenekler sunulması da mümkün.

AKSESUARLARDA DA İDDİALI

Bağlantı seçenekleri arasında USB Type-C portunun tercih edilmesi de iddia edilen detaylar arasında yer alıyor.

Powerbank modelinden farklı olarak Xiaomi’nin yeni bir Mi Router modelini de aynı lansmanda tanıtması bekleniyor. Öyle görünüyor ki Xiaomi sadece akıllı telefonu ile değil, duyurduğu aksesuarlarla da dikkatleri üzerine çekmeye çalışacak.

Mikrofon izni verirken dikkat!: Akıllı telefonlar bizi dinliyor mu?

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular