Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Samsung’a nispet yapar gibi: Apple yeni bir katlanabilir telefon patenti aldı

İlk olarak 2011'de yapılan ve 2016'da esnek ekranlı bir iPhone içeriğiyle tazelenen Apple'ın katlanabilir telefon patenti başvurusu güncellendi.

Apple, akıllı telefon serisi iPhone’larına yenilikler getirme arayışında. Şirketin akıllı telefonları önümüzdeki seneler içerisinde büyük bir tasarımsal değişime uğrayabilir zira Apple’ın katlanabilir akıllı telefon modelini içeren yeni bir patenti bugün ortaya çıktı.

Her hafta başka bir akıllı telefon üreticisinin katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığı duyulur oldu. Sıranın Apple’a gelip gelmeyeceği, gelecekse ne zaman bunun ortaya çıkacağı beklenirken, Apple’dan da nihayet yeni bir adım geldi.

Apple’ın ilk olarak 2011’de yaptığı katlanabilir iPhone patenti başvurusu 2016’da esnek ekranlı bir iPhone içeriğiyle tazelenmişti.

Perşembe günü Apple tarafından güncellenen patenti özel kılan şey, Samsung’un 20 Şubat’ta gerçekleştireceği Unpacked Etkinliği’nde aylardır konuşulan Infinity-O ekrana sahip S serisinin 10. üyesi Galaxy S10’un yanında yeni katlanabilir akıllı telefonu Galaxy F’i tanıtacak olması.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’deki ürünlerinin fiyatlarını düşüreceğini açıklayan Apple’ın katlanabilir akıllı telefon patenti almak için neden bu tarihi seçtiği bilinmiyor ancak Samsung’un Galaxy F modeliyle alakası olabileceği ve önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde Apple tarafında da bir katlanabilir iPhone’un piyasada yerini alacağı düşünülüyor.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular