Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

SanDisk’ten 1 Terabyte’lık microSD kart

Geçen yıl 400 GB ile rekor kıran SanDisk, bu yıl kendini daha da geliştirerek 1 TB kapasiteli SanDisk Extreme UHS-I microSD kartı satışa çıkardı.

SanDisk, geçen yıl kırdığı rekorun ardından bu yıl kendini daha da geliştirerek 1 TB kapasiteli SanDisk Extreme UHS-I microSD kartı tanıttı.

Western Digital Corporation, SanDisk Extreme 400 GB microSDXC UHS-I modelini geçen yıl duyurmuştu. Bu yıl çıtayı daha da yukarı çeken firma, 1 TB’lık microSD kartı ve kartın 512 GB’lık varyantını duyurdu.

En yüksek kapasiteye sahip microSD kartlar arasında yer alan bu kart, okuma hızı açısından da 160 MB/s ile zirvede yer alıyor.

Kart ayrıca, Uygulama Performans Sınıfı 1 (A2) gereksinimlerini karşılıyor. Bu da kartın A1’lere kıyasla daha hızlı uygulama yüklediğini ve uygulamaları daha hızlı çalıştırdığını gösteriyor. Western Digital bu hıza tescilli teknolojileri sayesinde ulaştıklarını belirtiyor.

Firmaya göre kartın daha büyük kapasite ve daha yüksek hız sayesinde kullanıcılar sanal gerçeklik uygulamaları kullanmak, telefonlar ve dronelar ile 4K video çekmek gibi aktivitelerde sıkıntı yaşamayacak.

SanDisk Extreme 1 TB microSDXC UHS-I kartın yazma hızı 90 MB/s. Hız sınıfı U3 olan cihaz, video hızı sınıfı olarak da V30 kategorisinde yer alıyor.

Kartlar oldukça da dayanıklı olarak tasarlandı. Su geçirmeyen, sıcaklığa ve darbeye dayanıklı kart, belli bir noktaya kadar X-Ray ışınını da kaldırıyor.

Kartın 512 GB versiyonu 199.99 dolar, 1 TB versiyonu ise 449.99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular