Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ömer Faruk Arsoy öldükten sonra göreve iade edildi

KHK’yla ihraç edildikten sonra kanser olan ve genç yaşta hayatını kaybeden Ömer Faruk Arsoy, görevine iade edildi. İşkenceyle öldürülen Gökhan Açıkkolu gibi.

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ömer Faruk Arsoy’un göreve iade yazısını sosyal medya hesabından paylaştı.

Sağlık Bakanlığı’nda bağlı Mersin Devlet Hastanesi’nde bilgisayar teknikeri olarak çalışırken KHK’yla görevinden ihraç edilen Ömer Faruk Arsoy, cilt kanseri hastalığına yakalanmış yaşadığı psikolojik ve ekonomik sıkıntılar sonucu hastalığı hızla ilerlemişti.

Üç ay önce hayatını kaybeden Arsoy, ölümünün ardından görevine iade edildi. Gergerlioğlu, twitter hesabından Arsoy’un işe iade yazısını paylaştı.

“Zulmettiniz, sorgusuz sualsiz terörist ilan ettiniz, ihraç ettiniz, genç yaşta kahrından öldü, şimdi de iade.. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor..!?” diye soran Gergerlioğlu, Arsoy’un işe iade yazısını paylaştı.

İşe iade yazısında Arsoy’un 19.02.2019 tarihli yazıyla görevine iade olduğu görülüyor.

GÖKHAN AÇIKKOLU DA ÖLDÜKTEN SONRA İADE EDİLMİŞTİ

İstanbul Emniyeti’nde gördüğü işkence, şeker hastalığı ilaçlarının verilmemesi nedeniyle hayatını kaybeden, ardından hainler mezarlığına gömülmesi istenen öğretmen Gökhan Açıkkolu da vefatının ardından aylar sonra görevine iade edildi.

Gökhan Açıkkolu’nun işkenceden ölümü İspanya basınında

Gündem

Arda Turan ‘cinsel taciz’ suçundan yeniden yargılanacak

İstinaf Mahkemesi, Arda Turan’ın cinsel taciz davasından aldığı beraat kararını bozdu. Turan, şarkıcı Berkay Şahin’in eşi Özlem Şahin’i cinsel tacizle suçlandığı davada yeniden yargılanacak.

BOLD – Şarkıcı Berkay Şahin’in eşi Özlem Şahin’e karşı cinsel taciz suçlamasında Arda Turan’ın aldığı beraat kararı bozuldu. Berkay ve Özlem Şahin’in yaptığı itirazı kabul eden İstinaf Mahkemesinin kararına göre Turan, cinsel taciz suçundan yeniden yargılanacak.

Sarıyer Emirgan’daki bir eğlence mekanında 10 Ekim 2018’de futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasında yaşanan kavgaya ilişkin davada, 11 Eylül 2019 tarihinde karar açıklanmıştı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi, Arda Turan hakkında Özlem Şahin’e yönelik “Cinsel taciz” suçundan beraat kararı vermişti. Mahkeme, Arda Turan’a “Korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek”, “Ruhsatsız silah bulundurmak” ve “Kasten yaralama” suçlarından ise toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası vermişti. Ancak bu suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmişti.

Evrensel’in haberine göre karar sonrasında Berkay ve Özlem Şahin, avukatları aracılığıyla “Cinsel taciz” yönünden verilen beraat kararına itirazda bulundu. İtirazı değerlendiren İstanbul 25. Bölge Adliye Mahkemesi de yerel mahkemenin kararının bozulmasına hükmetti. 19 Kasım 2020’de İstinaf Mahkemesi’nce verilen kararda, Arda Turan’ın olay öncesinde Özlem Şahin’i tanımadığını, medeni durumunu bilmediğini söylediği, ancak Berkay Şahin ve eşi Özlem Şahin’in ise Arda Turan ile daha önceden aynı yerde oturup yemek yediklerini, birbirlerini tanıdıklarını söyledikleri belirtildi.

Arda Turan ile Özlem Şahin arasında bir konuşma geçtiğinin her iki tarafın beyanıyla sabit olduğu, Arda Turan’ın çarptığı için özür dilediğini ifade ettiği kaydedildi. Kararda, taraflar arasında geçen konuşma içeriğinin ortamın kalabalık olması nedeniyle tanıklar tarafından duyulmasının mümkün olup olmadığı, duydularsa tanıklardan sorulmasının zaruri olduğu vurgulandı. Kararda Özlem Şahin’in konuşmadan sonraki tavırlarının tanıklardan sorulması, taraflar arasında geçmişe dayalı bir husumet veya çıkar çatışmasının bulunup bulunmadığının taraflardan ve tanıklardan ayrıca sorularak açıklattırılması istendi. Kararda “Bu hususlarda yeterli tartışma yapılmadan ve soruşturma aşamasında beyanları alınan Burak Yılmaz ve Onur Ürkmez’in tanık olarak beyanları alınmadan eksik araştırmayla karar verildiği” belirtildi.

DOSYA YENİDEN YEREL MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

Kararda, “Cinsel taciz” suçunun sübuta erdiğine kanaat getirilmesi halinde, Arda Turan için “Basit yargılama usulü” ile yönünden yeniden değerlendirilmesi gerektiği de ifade edildi. İstinaf başvurusunu yerinde gören üst mahkeme, kararın bozulmasına ve yeniden incelenerek hüküm kurulmak üzere yerel mahkemeye gönderilmesine hükmetti. Berkay Şahin ve Özlem Şahin’in avukatı Umut Köroğlu, “Eksik hususlar vardı, yeterince araştırma yapılmadan karar verildiği yolundaki itirazımız kabul edildi. Cinsel taciz yönünden yargılama yeniden yürüyecek” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

“Reform paketleri kamuoyuna sunulma aşamasına geldi”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonomi ve hukuk reformunda sona yaklaşıldığını açıkladı. Erdoğan “Hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına geldi” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün çıkışlarıyla gündeme gelen yargı  ve ekonomi paketlerinde son çalışmalar yapılıyor. Paketler üzerindeki hazırlıklarda sona yaklaşıldığını belirten Erdoğan “Kamuoyuna sunma aşamasına geldi”  dedi.

Erdoğan, AKP 7. Olağan Düzce, Çorum, Amasya, Bartın ve Karabük İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katıldı. Burada yaptığı konuşmada bir süredir gündemde olan reform paketleri hakkındaki son durumu değerlendirdi.

Erdoğan “Şimdiden reform gündemimizi oluşturmaya başladık. Hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına geldi” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Hrant Dink’in büyüdüğü Tuzla Ermeni Yetimhanesi ‘Kamp Armen Gençlik Merkezi’ olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hrant Dink’i andığı mesajında Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin Kamp Armen Gençlik Merkezi’ne dönüştürüleceğini de duyurdu.

BOLD– Ekrem İmamoğlu Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni iken 19 Ocak 2007’de katledilen Hrant Dink’i vefatının 14’üncü yıl dönümünde andı. İmamoğlu, sosyal medyadaki paylaşımında Dink’in büyüdüğü Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin Kamp Armen Gençlik Merkezi’ne dönüştürüleceği bilgisini de paylaştı.

KARAR OYBİRLİĞİ İLE ALINDI

İBB meclisinden oybirliği ile çıkan kararda Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin bulunduğu alanla ilgili plan değişikliği kabul edildi. Böylece Kamp Armen Gençlik Merkezi olarak kullanılacak yetimhaneyle ilgili çalışmalar başlayabilecek.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Anısına saygıyla…
Gazeteci Hrant Dink’in büyüdüğü Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin alanıyla ilgili plan değişikliği İBB Meclisimizden oy birliğiyle geçti. Böylece, kurulacak Kamp Armen Gençlik Merkezi’nin önünde herhangi bir engel kalmadı. Vefat yıl dönümünde rahmetle anıyorum.”

Okumaya devam et

Popular