Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Elon Musk, Twitter’daki “düzensiz davranışları” nedeniyle davalık oldu

Tesla yatırımcıları, şirketin CEO'su Elon Musk'a sosyal medyadaki tuhaf davranışları sebebiyle dava açtı.

Bir Tesla yatırımcı grubu, şirketin CEO’su Elon Musk’a Twitter’da sergilediği düzensiz davranışlar nedeniyle dava açtı. Grup, bu davranışların elektrikli otomobil şirketi ve hissedarlarına zarar vereceğini söylüyor.

Elon Musk’a yeni açılan davayı idare eden hukuk bürosu yöneticisi Michael Barry, şunları söyledi:

“Bay Musk, sosyal medya konusundaki maddi yanlışlıklarını dizginlemek için sarf etmesi gereken çabayı sürekli göz ardı etti. Federal mahkeme kararlarını, SEC’le yapılan bir anlaşmayı ve hatta Tesla’ya ilişkin tweet’lerinin herhangi birinin ön taramasının yapılmasını gerektiren kendi şirket politikalarını bile görmezden geldi.”

Geçen yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan dava sonucunda Tesla, Musk’ın paylaşımlarını zorunlu prosedürlerden geçirmeye mecbur bırakılmış ve kötü olayların önüne geçilmeye çalışılmıştı.

Ancak Musk’ın sosyal medyadaki tuhaf davranışları devam etti. Hatta milyarderin paylaştığı son fotoğraf, kendi yüzünün Dwayne Johnson vücuduna montajlı halini içeriyordu. Bu durum her ne kadar standart müşteri için bir problem gibi gözükmese de hissedarlar böyle düşünmüyor.

Hukuk bürosu yöneticisi Barry, “Musk’ın davranışları yalnızca Tesla hissedarlarına çok pahalıya mal olmakla kalmadı, aynı zamanda şirketi gelecekte daha büyük sorumluluk ve davalara maruz kalma tehlikesi altına soktu” değerlendirmesini yapıyor.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular