Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Gaziantep’teki askeri alan imara açılacak

31 Mart seçimleri kapsamında Gaziantep’te düzenlenen mitinge katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehir merkezindeki askeri birliğin taşınarak söz konusu alana millet bahçesi ve konut inşa edileceğini söyledi. Gaziantep’in eski stadının yerine millet bahçesi yapılıyor olması, askeri alanın iktidar tarafından ranta dönüştürülerek konut amaçlı kullanılacağı ifade ediliyor.

11 MİLYON METREKARE ALANA SAHİP

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Millet Bahçesi Projesi kapsamında değerlendirilecek olan Gaziantep 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın bulunduğu 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki General Hüseyin Ataman Kışlası, iktidar partisi AKP’nin iştahını kabartıyor.

AKP’NİN İŞTAHINI KABARTIYOR

15 Temmuz sonrası dönemin Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Gaziantep şehir merkezinde kalan askeri alanların belediyelere devredilmesi noktasında proje geliştireceklerini söylemişti. Gaziantep’te Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) seçim mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tugay Komutanlığı’nın bulunduğu arazinin imara açılacağını ve millet bahçesi yapılacağını ifade etti.

AKP’li seçmene hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğündeki askeri alanın yarısını gül bahçeleriyle, ıhlamurlarıyla, çınarlarıyla bir millet bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısmına da Antep’in tarihi, kültürü ve mimarisine uygun bir medeniyet şehri kuracağız” dedi.

General Hüseyin Ataman Kıçlası, 10 milyon 700 bin metrekare alana sahip

ŞEHRİN EN GÜZEL ALANINA SAHİP

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bahsettiği askeri arazi, şehir merkezindeki en büyük alan sahip. Gaziantep Adliye Sarayı’nın yanında bulunan 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı, 10 milyon 700 bin metrekare alanda bulunuyor. Askeri arazi, Hacı Sani Konukoğlu Bulvarı’ndan başlayıp, Gaziantep Arena’ya kadar devam ediyor. Şehrin büyümesiyle birlikte arazisi dikkat çeken Tugay Komutanlığı’nın, şehrin dışında başka bir alana taşınması amaçlanıyor.

Mega projeler için imara açılan arazi AKP’lilere aitmiş

Gündem

Soylu’nun annesine küfreden kişi Erdoğan’a hakaretten tutuklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınıp bırakılan E.E, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma süren E.E, sosyal medya üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CUMHURBAŞKANI’NA HAKARETTEN TUTUKLANDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, İçişleri Bakanı Soylu’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle E.E. hakkında “Kamu Görevlisine Hakaret” suçundan yürütülen soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında E.E.’nin sosyal medya hesapları detaylı olarak incelendi. İncelemede şüpheli E.E.’nin, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren paylaşımlar yaptığı tespit edildi. Şüpheli E.E. bunun üzerine gözaltına alındı. Bakırköy Adliyesi’ne çıkarılan E.E., sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SOYLU: TUTUKLANIRSA PROVOKASYON SAYARIM

Soylu, konuyla ilgili daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada “45 gündür anam hastanede. Annemle fotoğrafımın altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar? Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder? Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım” demişti.

Berat Albayrak’ın ipini hangisi çekti?

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li Bulu’nun yardımcılığı teklifini üniversiteden kimse kabul etmedi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne dışarıdan rektör olarak atanan Melih Bulu’ya yönelik tepkiler devam ediyor. AKP milletvekili aday adayı olan Bulu’nun rektör yardımcılığı görevini üniversiteden kimse kabul etmedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP’de uzun yıllar siyaset yapan Melih Bulu’yu dışarıdan rektör olarak atamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve hocalarının başlattığı eylemler devam ediyor. Pandemi nedeniyle uzaktan yaptıkları derslerinin ardından okula gidip rektörlüğe sırtlarını dönerek bu atamayı reddettiklerini belirten akademisyenler eylemlerini sürdürüyor.

22 GÜNDÜR YARDIMCI ATAYAMADI

Rektörlük önünde akademisyenler adına yapılan açıklamada, Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının üzerinden 22 gün geçmesine rağmen kimsenin yardımcılığını yapmayı kabul etmediğine dikkat çekildi. Açıklamada, “1 Ocak’tan beri ilkelerimizin arkasında durduğumuzu gerek kamuoyu nezdinde, gerekse kurum içi kanalları işleterek beyan etmekteyiz. Hocaları, öğrencileri, mezunları ve emekçileri ile birlikte tüm Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri, bu atamayı reddetmektedir. Bugüne, yani 22 Ocak’a kadar üniversitemizde rektör yardımcılığı görevini kimsenin kabul etmemiş olması bu kolektif iradenin başarısıdır” denildi.

Berat Albayrak’ın ipini hangisi çekti?

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediye yoksullukla kurduğu ‘dilenci timi’ ile savaşacak

Türkiye’de ekonomik kriz giderek artıyor. Krizden en çok etkilenen Şanlıurfa’da AP’li belediye, artan dilencilerle mücadele edebilmek için dilenci timi kurması dikkat çekti.

BOLD – Şanlıurfa’da gün geçtikçe sayıları artan dilencilerle mücadele edebilmek için AKP’li Büyükşehir Belediyesi dilenci timi kurdu. Dilenci sayısındaki artışta kentte yaşayan 650 bin Suriyelinin de etkisi olduğu öne sürülüyor.

YAKALANANLAR ZABITA KARAKOLUNA GÖTÜRÜLÜYOR

Yoksulluğun arttığı Şanlıurfa’da AKP’li Büyükşehir Belediyesi, kentte sayıları giderek artan dilenciler için dilenci timi kurdu. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde görevli sivil zabıtalar dilenci timinde görevlendirildi. Dilenci timi, ana arterler ve cami önlerinde yakaladığı dilencileri zabıta karakoluna götürüp, dilenmeyi sürdürmeleri halinde kendilerine ceza verileceği uyarısında bulunduktan sonra serbest bırakıyor.

Gezi Davası’nda Osman Kavala ve 8 kişi hakkında beraat kararı bozuldu

Okumaya devam et

Popular