Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Gökhan Özoğuz’dan, Süleyman Soylu’nun o sözlerine tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir önceki gün Saadet Partili bir vatandaşı azarlaması ve ardından gözaltına aldırmasına Athena Grubu solisti Gökhan Özoğuz’dan tepki geldi.

Sosyal medya hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine ilişkin eleştiride bulunan Gökhan Özoğuz, “Bu tip davranışlardan insan çok rahatsız oluyor” şeklinde ifade etti.

İstanbul Üsküdar’da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin seçim irtibat bürosunda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Seçimlerden hemen sonra eğer hükümetimiz zafiyete uğrarsa Doğu ve Güneydoğu’da valileri, kaymakamları sokağa çıkarmazlar. Bu sözleşmeyi yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur, İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’dir, PKK’dır, HDP’nin sözde vekilleridir” ifadelerini kullanmıştı.

Süleyman Soylu’nun bu sözlerine tepki gösteren Saadet Partili Yıldıray Çamlıca, alandaki polisler tarafından hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Saadet Partili Çamlıca’nın eleştirisine azarlayarak cevap veren Bakan Soylu, vatandaşa “24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz” ifadesini kullanmıştı.

Süleyman Soylu’nun sosyal medyada dolaşan videosuna yorum yapan Gökhan Özoğuz, “Bu hareketler korkunç ya! Hangi partiden olursa olsun! İşte bu tip insanlardan bu tip davranışlardan insan çok rahatsız oluyor! Ülke yönetimi bu tip tıynetten uzak olmalı” ifadelerini kullandı.

Özoğuz paylaşımına gelen bir yoruma ise, “Ben konuşanın Süleyman Soylu olduğunu bile görmedim. Kim söylerse söylesin ama bu tavırları vatandaşa bu şekilde söylemek çok rahatsız edici. İnsana sıfır emniyet hissettiriyor.” yanıtını verdi.

Süleyman Soylu’nun azarladığı Saadet Partili gözaltına alındı

Gündem

Demirtaş’ın avukatları AİHM’nin ‘derhal tahliye’ kararı için AYM’ye bireysel başvuru yaptı

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatları Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. Başvuru dilekçesinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) Demirtaş hakkında verdiği “derhal serbest bırakılmalı” kararının uygulanmasını talep etti.

BOLD – Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Demirtaş hakkında verdiği “derhal serbest bırakılmalı” kararının uygulanması için Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

Başvuru ile ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman,”Aihm’in, “Demirtaş derhal serbest bırakılmalı” kararına gösterilen dirence karşı, yeniden Aym’ye bireysel başvuru yaptık. Aym, biran evvel “aihm kararı bizi bağlamaz” saçmalığına son vermezse, Aihm, Aym için “etkili iç hukuk yolu değil” kararı verir. Bizden söylemesi!” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Malumun ilanı: İrfan Fidan Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi

Eski İstanbul Başsavcısı ve Yargıtay Üyesi İrfan Fidan, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi. Fidan 12 yıl boyunca Anayasa Mahkemesinde görev yapacak.

BOLD – Cumhurbaşkanı Atama, Danıştay ve Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliklerine seçilme Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Anayasa Mahkemesi Üyeliğine İrfan Fidan, Danıştay Üyeliğine ise Sümer Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Hümeyra Ergin Ercan seçildi.

3 İSİM ARASINDAN FİDAN ATANDI

Anayasa Mahkemesi Üyeliğine Yargıtay Büyük Genel Kurulunca gösterilen 3 aday arasından Yargıtay üyesi İrfan Fidan seçildi. Anayasa Mahkemesi’nde bulunan boş üyelik için Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nda seçim yapılmıştı. Seçimde, Yargıtay 12. Ceza Dairesi üyesi İrfan Fidan, 8. Ceza Dairesi Üyesi Nevzat Özsoy ve 17. Hukuk Üyesi Mustafa Erol en çok oyu alan üç isim olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu üç isimden İrfan Fidan’ı AYM üyeliğine seçti.

‘REFORM’ FİDAN’A YARADI

İrfan Fidan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘yargı reformu’ açıklamalarından kısa bir süre sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Yargıtay’a atanmıştı. Atama, bazı çevreler tarafından ‘tenzili rütbe’ olarak değerlendirilmişti. Ancak Fidan Yargıtay 12’inci Ceza Dairesi üyeliğine atanır atanmaz, Anayasa Mahkemesi üyeliğine aday oldu.

SKANDAL ERTELEME İDDİASI

Diğer yandan Yargıtay’da normalde 1 Aralık’ta yapılacak olan seçimler, bazı üyelerin koronavirüse yakalandığı gerekçesiyle ertelenmişti. Ertelemenin, İrfan Fidan’ın seçimlere yetişebilmesi için gerçekleştirildiği ileri sürülmüştü.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Danıştay Üyeliğine ise Sümer Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Hümeyra Ergin Ercan seçildi. Ayrıca karara göre Danıştay Üyeliği’ne, Hakimler Savcılar Genel Kurulunca belirlenen, Ankara, Konya ve Gaziantep Bölge İdare Mahkemeleri Başkanları Fatih Zencirci, Mustafa Nafiz Acar ve Yüksel Navdar seçildi.

Okumaya devam et

Gündem

Soylu’nun annesine küfreden kişi Erdoğan’a hakaretten tutuklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınıp bırakılan E.E, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BOLD – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma süren E.E, sosyal medya üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CUMHURBAŞKANI’NA HAKARETTEN TUTUKLANDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, İçişleri Bakanı Soylu’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle E.E. hakkında “Kamu Görevlisine Hakaret” suçundan yürütülen soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında E.E.’nin sosyal medya hesapları detaylı olarak incelendi. İncelemede şüpheli E.E.’nin, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren paylaşımlar yaptığı tespit edildi. Şüpheli E.E. bunun üzerine gözaltına alındı. Bakırköy Adliyesi’ne çıkarılan E.E., sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SOYLU: TUTUKLANIRSA PROVOKASYON SAYARIM

Soylu, konuyla ilgili daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada “45 gündür anam hastanede. Annemle fotoğrafımın altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar? Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder? Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım” demişti.

Berat Albayrak’ın ipini hangisi çekti?

Okumaya devam et

Popular