Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Apple’ın TV servisinde Netflix olmayacak

Netflix CEO’su Reed Hastings, Apple'ın yeni TV yayın servisine ilişkin, "Onların servislerine entegre olmamayı seçtik” dedi.

Netflix CEO’su Reed Hastings, Apple’ın yeni TV yayın servisine entegre olmayacaklarını açıkladı.

Apple’ın 25 Mart’ta gerçekleştireceği etkinlik için büyük bir bekleyiş var. Ana teması “Gösteri Zamanı” olan etkinlik, yeni dönemde Apple’ın odaklanacağı servisleri tanıtacak. Bu servisler arasında TV yayın hizmeti de bulunuyor.

Ancak Netflix CEO’su, bu konu hakkında, “Onların servislerine entegre olmamayı seçtik” açıklamasında bulundu.

Apple’ın yeni TV yayın uygulamasının platform içeriklerini toplayan bir uygulama olması bekleniyor. Şirketin farklı içerik üreticilerinin eserlerini kendi servisinde yayınlaması, muhtemelen üyeliklerin de Apple üzerinden yapılacağı anlamına geliyor. Haliyle App Store üzerinden yapılan işlemlerde de Apple ciddi bir kesinti yaratıyor.

Apple, platformu için diğer büyük yayın servisleriyle görüşmelerini de bir yandan devam ettiriyor. Amazon gibi devlerin farklı kanallardan ürünlerinin dağıtımını gerçekleştirmesi normal ancak Netflix için Apple bir rakip konumunda bulunuyor.

Apple kendini daha önceden Netflix’e bir çeşit rakip olarak konumlandırmıştı ve bir sonraki büyük TV servisini aramaya çoktan başlamıştı. Apple’ın yeni servisini nasıl yöneteceği henüz bilinmiyor olsa da özgün içeriklere sahip olacağı tahmin ediliyor.

Çevrimiçi yayın servisleri piyasası gün geçtikçe daha da çok kızışıyor. Dizilerin internetten korsan olarak izlendiği dönemler böyle giderse çok yakında yeniden başlayacak ve farklı farklı platformlara para ödeyemeyen kullanıcılar korsana dönecek. Apple bu noktada bir yenilik yaratabilirse piyasada önemli bir aktör olacak.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular