Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sosyal medyanın konuştuğu fotoğraf: Vitrinlik başkan adayları

Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT’de düzenlenen canlı yayına İstanbul’un 38 ilçesinin belediye başkan adayları ve büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım ile birlikte katıldı.

BOLD-ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, konuştuğu belediye başkan adaylarının dinlediği canlı yayındaki görüntü sosyal medyanın gündemindeydi. Birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından eleştirilen bu fotoğraf, dikta rejimi olarak yorumlandı.

Erdoğan’ın seçim programında olmayan canlı yayın nedeniyle TRT yayın akışını değiştirmek zorunda kaldı. TRT1, TRT Haber, TRT Avaz, TRT Türk, TRT Kurdi’de de aynı anda canlı yayınlanmaya başlandı.

TRT tarafından 31 Mart seçimleri öncesi muhalefete tanınmayan canlı yayın olanağı Erdoğan’ın talebiyle gerçekleştiği öğrenildi.

Programın en çok dikkat çeken yönü ise, Erdoğan’ın tek başına üç gazeteci ile karşılıklı oturması ve belediye başkan adaylarının ise sol tarafta, elleri önlerinde, aynı pozisyonda oturuyor olmaları oldu.

Vitrindeki hediyelik eşya gibi duran başkan adayları, uzun süren program boyunca söz verilmeden konuşmamaları, konuşmaya  “Sayın Cumhurbaşkanım” diyerek başlamaları, aday oldukları ilçelerle ilgili soruları ve projeleri kısaca anlattıktan sonra detayları Erdoğan’ın anlatması dikkat çekti.

CHP’Lİ TARHAN: TARİHİ BİR REZALET

Seçime bir gün kala böyle bir programın yapılması sosyal medyada da çok tartışıldı. Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Kocaeli Milletvekili ve TBMM Sanayi Komisyonu Üyesi Tahsin Tarhan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada TRT’nin programına tepki gösterdi.

TRT’nin vatandaşların vergileriyle yayın hayatına devam ettiğini belirten CHP’li Tarhan, TRT’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP’li İstanbul adaylarının yer aldığı canlı yayının tarihi bir rezalet olduğunu vurguladı.

Eleştirilerine devam eden Tarhan, “Tarafsızlık yemini eden Cumhurbaşkanı tüm AKP’li İstanbul Belediye Başkan Adaylarını koca koca insanları karşısına dizerek TRT’de yurttan sesler korosu gibi seçim propagandası yaptı. Bir buçuk saat Erdoğan konuştu. Adaylara soru soruldu, projeleri Erdoğan anlattı.” dedi.

TRT’nin yaptığı canlı yayını eleştiren Gazeteci İsmail Dükel “Parasını bizim verdiğimiz TRT, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir yandaş yayıncılığa imza atıp diğer partileri yok sayıyor.” diyerek, sosyal medyadan paylaştığı mesajın devamında mutlaka sandığa gidilmesi gerektiğini vurguladı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı ile bilinen Karar Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Kiras Twitter hesabından, “Bu saatten sonra diğer genel başkanlar da kendi İstanbul adaylarını yanlarına alıp TRT’de yayına çıkamayacaklarına göre bu programın muhalefetten tepki alması normal. Keşke TRT böyle tepki çekecek şekilde yapmasa yayınlarını. AK Parti’ye de faydası olmaz bunun zararı bile olur.” diyerek programı eleştirdi.

DÜNDAR: YERELDEN DEĞİL DERİNDEN YÖNETİMİN GÖSTERGESİ

Cumhuriyet Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Can Dündar ise katıldığı radyo programında “Büyük Başkan ve elleri dizlerinde ona bakan başkan adayları, dün gece verilen fotoğraf, yerelden değil derinden yönetimin göstergesiydi.” dedi.

GARO PAYLAN: SAKSI GİBİ DİZİLMİŞLER

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Garo Paylan, “Yarın belediye başkanı seçelim emir eri değil” diyerek tepki gösterdi. “Binali Yıldırım dahi acınacak haldeler” diyen Paylan, “Şu hale bakın! İstanbul’un belediye başkan adaylarını saksı gibi dizmişler, Kuzey Kore’yi andıran yayın yapmışlar.” sözleri ile TRT’nin canlı yayın programını eleştirdi.

SEÇİM SONRASINA MUHALEFETE GÖZDAĞI VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT’de katıldığı canlı yayında anket firmalarını eleştirdi. “Bu seçimlerde bence anket firmalarının hepsi iflas edecek.” diyen Erdoğan, “Meydanlarda ki dile bakarak değerlendirecek olursak katılımın yüksek olacağına inanıyorum” dedi.

31 Mart seçimleri sonrasına yönelik muhalefete gözdağı veren Erdoğan, “Personel maaşlarını ödesinler yeter. Onu başaramayacaklar. Şu anda elimde o belediyelerin, özellikle muhalefetin belediyelerinin listeleri var rezillik. Borçlar almış başını gidiyor. Eğer özellikle de devlet bankalarının dışındaki bankalarından bunlara birçok el koyma gelirse şaşırmayın. Bu programda bunu söylediğimizi kayıt altına alalım.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Seçime saatler kala TBMM’ye 43 milletvekili hakkında 83 fezleke gönderildi

Gündem

Milyonluk makam odası tefrişatına “itibar” savunması

Kayseri OSB

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nın lüks makam odası için 1.1 milyon lira harcadığı ortaya çıktı. Müfettiş raporlarına da yansıyan bu durum için “Kayseri OSB’nin itibarı” savunması yapıldı.

BOLD – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı için yapılan lüks makam odasına başkanlıktan açıklama geldi.

HARCAMA OSB’NİN İTİBARI İÇİN YAPILDI

OSB’de ortaya çıkan milyonlarca liralık makam odası harcamasına cevap geldi. Lüks makam harcamasıyla ilgili Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’den açıklama yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı müfettişlerin Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yönelik hazırladığı rapora ilişkin OSB yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaptı. Raporda, eleştiri konusu yapılan kimi harcamalara da değinilen açıklamada 1,1 milyon lira harcanan makam odası için “Kayseri OSB’nin itibarı ve kurumsal kimliği için yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

“TAHİR NURSAÇAN ŞAHSI İÇİN YAPMADI”

Yapılan haberlerle Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan’ın hedefe konulduğu öne sürülen açıklamada, “Haberde yer alan harcamaların hiçbiri Tahir Nursaçan tarafından şahsi olarak yapılmadı. Osmanlı odasına alınan malzemeler piyasa değerine ve faturalı olarak alındı. Makam odası ve tefrişatı yönetim kurulu ve şahıslar için değil bizatihi Kayseri OSB itibarı ve kurumsal kimliği için yapılmış, genel kurul bütçesinde yer almış, bir sonraki genel kurul bütçesinde de açıkça ibra edilmiş bir harcamadır” denildi.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Gündem

Ankara’da demokrasi ve laikliği ‘küfür’ olarak nitelendirilen bildiriler dağıtıldı

Ankara’nın Mamak ilçesi Misket Mahallesi’ndeki sokağa çıkma yasağında binalara demokrasi ve laikliğin ‘küfür’ olarak nitelendirildiği bildiriler bırakıldı. Bildirilerde Atatürk, devlet memurları ve din adamlarına hakaret edilmesi dikkat çekti.

BOLD – Ankara’nın Mamak ilçesinin Misket Mahallesi’ndeki binalara ‘şeriat çağrısı’ yapılan bildiriler bırakıldı. CHP, bildiriyi dağıtanların bir an önce tespit edilip gözaltına alınmasını talep etti.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA DAĞITILDI

Binaların kapılarına bırakılan bildirilerde, demokrasi ve laikliği ‘küfür’, oy kullanmayı ise ‘kafirlik’ olarak nitelendiren ifadeler yer aldı. Ayrıca bildirilerde, Mustafa Kemal Atatürk, devlet memurları ve din insanlarına hakaret edildi. Ayrıca bildirilerin sokağa çıkma yasağında dağıtılması da dikkat çekti. Bildirinin sonunda ise ‘Fatih Sadri’ adlı bir kişinin sosyal medya hesabına yönlendirildi.

CHP’Lİ HAKVERDİ: SORUŞTURMA BAŞLATILMALI

Olayı sosyal medya hesabından duyuran CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, “Şeriat çağrısı var. Atatürk’e, devlet memurlarına, din adamlarına hakaret var. Kim yaptıysa halkı kin ve nefrete sürüklüyor. Bunu herhangi bir sol yapı dağıtmış olsaydı, hemen gözaltına alınırlardı. Güvenlik kameralarından tespit edilebilir ve soruşturma başlatılmalı” dedi.

Cumhurbaşkanlığı araştırmasından çıktı: Türkiye’nin yüzde 80’i tasarruf yapamıyor

Okumaya devam et

Gündem

Boğaziçili müzisyenlerden kayyım rektöre ‘Metallica’lı istifa çağrısı

Boğaziçili müzisyenler kayyım rektör Melih Bulu’yu Metallica’nın “For Whom the Bell Tolls” şarkısının sözlerini uyarlayarak bir kez daha istifaya çağırdı.

BOLD– AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan rektör Melih Bulu’ya yönelik protestolar devam ediyor. Güney Kampüs’te bir araya gelen Boğaziçili müzisyenler, “ Ben Metallica dinliyorum.” diyen Bulu’yu Metallica’nın “For Whom the Bell Tolls” şarkısına uyarladıkları sözlerle protesto etti. İşte o şarkı sözleri ve Boğaziçililerin protestosu…

BOYUN EĞMEYİZ KAYYIMA

“Elinde pankartla Boğaziçi’nde
Mücadele eden kim?
Kuzeyde güneyde şimdi her yerde
Öğrenci ve hocalar hepsi birlikte
Gecenin yarısı o haber geldi
Demokrasiye darbe!
Durur mu, haykırır tüm Boğaziçi
Hazırlan, bu söz sana, şimdi bak dinle
Boyun eğmeyiz
Biz kayyıma!
Vazgeçmiyoruz
İstifa!
Makalen çalıntı her şeyin yalan
Fark etmeyiz mi sandın?
Okulu şirkete çevirmek neymiş
O iş yatar kayyum bence anladın
Bugün de yarın da yine buradayız
Seçimdir hakkımız!
CV’nde neler var, bundan bize ne?
Kayyıma karşıdır tüm Boğaziçi
Boyun eğmeyiz
Biz kayyıma!
Vazgeçmiyoruz
İstifa!”

Okumaya devam et

Popular