Bizimle iletişime geçiniz

Teknoloji

Tesla Model 3, Ferrari’ye kafa tuttu

Elon Musk’ın duyurduğu performans güncellemesi ile Tesla Model 3 yeni gücünü test etti. Ferrari ile yarışan Tesla Model 3, yarışa önde başladı.

Mart ayında Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamada gelecek güncelleme ile Tesla marka arabalarda performans artışının sağlanacağı belirtilmişti. Güncelleme ile performansın yüzde 5 ve maksimum hızın da yaklaşık 10 km artacağı söyleniyordu.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın duyurduğu performans güncellemesi ile Tesla Model 3, Ferrari 458 ile yarıştı. Tesla’nın kalkıştan itibaren Ferrari’yi geride bıraktığı görüldü.

OTA, yani over-the-air ile gelen güncellemede Elon Musk, sözünü tutmuş gibi görünüyor.

Bilindiği üzere Tesla Model 3, daha önce bir Porsche ile kalkış yarışı yapmıştı. Elon Musk, güncellemeyi duyurduğu tweet dizisinde yeni bir yarışın sinyallerini vermiş ve bu kez rakibin Porsche olmayacağını belirtmişti. Çıtayı iyice yükselten Tesla ekibi, bu kez İtalyan devi Ferrari 458 ile yarışa girdi.

Ferrari 458’in teknik özelliklerine bakmak gerekirse; araç 570 beygir gücünde ve 100 km hıza 3.4 saniyede ulaşıyor. Aracın maksimum hızı 325 km/h olmakla birlikte 100 km’de 13.3 litre yakıt tüketiyor.

Tesla Model 3 ile Ferrari 458 kalkış yarışı yaptı. Yarışta kalkıştan itibaren Tesla Model 3 önde giden taraf oldu. Motorun ürettiği ani tork ve yeni güncelleştirmeyle gelen performans artışı sayesinde Tesla Model 3, yarış sonuna kadar Ferrari’nin önünde yol aldı. Jeff Brockway, yarışı YouTube’a yükledi.

Videoda görülebileceği gibi 35 bin dolarlık Tesla Model 3, 240 bin dolardan başlayan fiyatı olan Ferrari 458’i kalkıştan itibaren geride bırakıyor.

Teknoloji

Tepkiler sonrası WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay erteledi

Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp, geri adım atarak daha önce 8 Şubat’ta geçileceğini açıkladığı yeni sözleşmeyi 15 Mayıs’a erteledi.

BOLD – Kullanıcılara getirilen veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları üzerine, mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan erteleme açıklaması geldi. Yapılacak değişiklik 15 Mayıs’a ertelendi.

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını zorladığı yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelen WhatsApp,  önce güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat’ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıkladı, şimdi de yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs’a ertelediğini duyurdu.

 

20 yıllık AKP iktidarının utancı: Yoksulluk intiharları!

Okumaya devam et

Teknoloji

Whatsapp’a alternatif arayanlara siber güvenlik uzmanından tavsiyeler

Gazeteci Fatih Akalan, güvenlik politikasını değiştireceğini açıklayan Whatsapp’a alternatif arayan kullanıcılar için ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu konunun uzmanına sordu.

BOLD  – Dünya çapında milyarı geçen kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması Whatsapp’ın yaptığı açıklama günlerdir tartışılıyor. Whatsapp, yeni kullanıcı sözleşmesi ile gizlilik politikasını değiştirme kararı aldığı açıkladı. Kararın ardından, Türkiye ve dünyada Whatsapp’ın artık güvenli olmadığını düşünen insanlar başka uygulamalara yönelmiş durumda. En çok zikredilen uygulamalar ise Signal, Telegram, BİP..

HANGİSİNİ KULLANMALI

Peki Whatsapp gerçekten güvenli değil mi? Hangi uygulama daha güvenli. Gazeteci Fatih Akalan Whatsapp’ın yaptığı açıklamayla alevlenen tartışma sonrası ‘Hangi uygulamayı kullanmalı?’ sorusunu siber güvenlik uzmanı Selçuk Şahin’e sordu.

Okumaya devam et

Teknoloji

Erdoğan da Telegram hesabı açtı

Tayyip Erdoğan, Whatapp’ın tepki toplayan yeni kullanıcı sözleşmesi sonrası, Türkiye’de de popülaritesi artan haberleşme uygulamalarından Telegram ile yerli BİP’te hesap açtı.

BOLD – Erdoğan Dijital Medya adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın iletişim uygulamaları Telegram ve BİP’te hesap açtığı belirtildi. Paylaşımda “Cumhurbaşkanımız Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram’da” denilerek kanalların linki verildi.

Dünya çağında bir milyarı aşan kullanıcıya sahip haberleşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yeni kullanıcı sözleşmesi maddelerini açıkladı. WhatsApp sözleşmesine dair tartışmalar ise sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatapp yerine kullanılabilecekler listesinin başına yer alan uygulamalardan Telegram’ın popülaritesi her geçen gün artıyor.

Saray’ın Whatapp’ın yerine önerdiği yerli BİP’in kullanıcıdan istediği veriler pes dedirtti

 

Okumaya devam et

Popular