Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kaftancıoğlu: İmamoğlu mazbatasını 2 gün sonra alacak

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu mazbatanın 2 gün sonra Ekrem İmamoğlu’na verileceğini söyledi. Kaftancıoğlu ayrıca “13 bin 963 fark var. Sayarak kapatamayacaklarını gördüler” dedi.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, YSK’daki hakimlerin topluma karşı duyarlı karar vereceklerine inanmak istediğini belirterek “2 gün sonra Maltepe’deki durum netlik kazanınca mazbata alınır. Bu benim öngörüm” dedi.

AKP, CHP’NİN ELİNDEKİ ISLAK İMZALI TUTANAKLARI ARAŞTIRMIŞ

Kaftancıoğlu, “Biz seçim gecesi bütün tutunakları toplayıp, ıslak imzalı tutunakları elimize alıp şu andaki koordinasyan merkezimizdeki ‘kozmik odamız’ diye ben yarı şaka, yarı ciddi ifade ediyorum. Islak imzalı tutunakların elimizde olup olmadığını araştırıyordu. Eğer ıslak imzalı tutunaklar bizim elimizde olmasaydı, o gece (31 Mart) sandık yoluyla darbe yapıp bu seçimi ‘AKP şu kadar oyla kazandı’ diyeceklerdi. Bugün de biz itirazlarımızı yaparken ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’ diyeceklerdi. Daha önceki örneklerinden bunu biliyoruz” şeklinde konuştu.

BİNALİ YILDIRIM YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİ

31 Mart akşamından beri bugün 12. güne girildiğini ifade eden Kaftancıoğlu, “Sadece ben değil tüm arkadaşlarım günde 2-3 saatlik uyku ile ayaktayız. Yaptığımız tek iş İstanbul halkına verdiğimiz sözü yerine getirmek. Seçim gecesi boyunca YSK’nın verilerini takip ediyorduk. Anadolu Ajansı verilerinde Ekrem İmamoğlu öne geçtiği anda veri akışını kesti. Binali Yıldırım, yanlış bilgilendirme yapıldı herhalde, ekrana çıkıp ‘öndeyim’ dediğinde Ekrem İmamoğlu öndeydi” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu şunları söyledi: “Biz YSK verilerine göre sandıkların yüzde 97’si açılıp aradaki fark kapanamayacak hale geldiğinde kutlama yaptık. Binali Yıldırım’ın sonuçları bilmeden o açıklamayı yaptığını düşünüyorum. Bence kandırıldı. İyi niyetli düşünmek istiyorum ama bence kandırıldı”

SAYARAK KAPATAMAYACAKLARINI GÖRDÜLER

Kaftancıoğlu, Pazar gününe kadar sayımların tamamlanacağını belirterek “Son durum şu anda 12 sandık kuruluyla Maltepe’de sayım devam ediyor. An itibariyle 605 sandık kaldı. Yani 1,5 – 2 gün içinde sayımlar bittiğinde seçim tamamlanmış olacak. Pazara kadar bitecek. Bir ufacık not.. Esenyurt’ta Büyükşehir ile ilgili değil Meclis üyeleriyle ilgili yeniden sayım yapılacak. Şu ana kadar tüm oyların yüzde 97.8’i sayıldı. Oran vermek istemiyorum ama geçersiz oylar sayılıyor denilerek oyların çoğu sayıldı. 13 bin 963 fark var. Sayarak kapatamayacaklarını gördüler” dedi.

KAZANINCAYA KADAR SEÇİM

YSK’daki hakimlerin topluma karşı duyarlı karar vereceklerine inanmak istediğini söyleyen Kaftancıoğlu, “İstanbul’da vatandaş seçimi kazananın Ekrem İmamoğlu olduğunu biliyor. YSK’da kendi hukuksal gerekçelerini ortaya koyarak yeniden seçim kararı vermeyecek. 2 gün sonra Maltepe’deki durum netlik kazanınca mazbata alınır. Bu benim öngörüm. Halk ile inatlaşan kaybetmeye mahkumdur. Tek adamlığın tescillendiği andır bu an. Seçimi kendi koltuklarını korumak için yapıyorlar. Seçimin tekrarlanması durumunda şu sonuç çıkarılabilir. Kendileri kazanıncaya kadar seçiM yapacaklardır.” ifadelerini kullandı.

BIRAKMAK İSTEMEDİKLERİ RANT

Kaftancıoğlu ayrıca İstanbul Yarı Maratonu organizasyonunun, İBB şirketlerinden Spor İstanbul tarafından düzenlenen ihale ile, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün damadının şirketine verilmesi ile ilgili olarak, “İBB kaynaklarını ve bunların doğru kullanılmamasından kaynaklanacak rantı İstanbul halkına aktarılmamasına saray ve çevresine aktarılmasının fotoğrafıdır bu. Asıl bırakmak istemedikleri ranttır. Vatandaşı bu ranttan mahkum etmek istiyorlar. Bu sandıktan bu sonuç onların yüzünden çıktı” değerlendirmesinde bulundu.

Sahte seçmen iddialarının odağındaki ismin Erdoğan ile fotoğrafları ortaya çıktı

Politika

CHP’den istifa için 1 Mart’ı bekliyor

Türkiye’yi il il gezerek Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce’nin parti kurma hazırlığı devam ediyor. İnce, CHP’den istifa için 1 Mart’ı bekliyor.

BOLD – CHP içinde başlattığı Memleket Hareketi’ni partileştirme kararı alan Muharrem İnce, “Memleket” adını vereceği partisinin kuruluş hazırlıklarını sürdürüyor. İnce’nin CHP’den 1 Mart günü CHP’den istifa edeceği bildirildi.

CHP’Lİ 3 VEKİL DAHA VAR

Sözcü’den Başak Kaya’ı haberine göre CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel’in de İnce’nin partisine geçeceği belirtiliyor. CHP Genel Merkez yöneticileri İnce konusunda yorum yapmazken, parti yönetimi milletvekillerini takibe aldı. İstifası beklenen 3 milletvekilinin son dönemde Kılıçdaroğlu ile bir diyalog girişiminde bulunmadığı öğrenildi.

Uyuşturucu verdi, tecavüz etti, dayak attı ve serbest bırakıldı

Okumaya devam et

Politika

Ayhan Bilgen’in yeni parti imasına HDP’den ‘AKP’ uyarısı

Cezaevinde bulunan Ayhan Bilgen’in yeni parti imalı paylaşımına HDP’den, “Temennimiz odur ki Bilgen’in ifade ettiği fikirler bu iktidara payanda olmasın” uyarısı geldi.

BOLD – Geçen Ekim ayında cezaevinden avukatları aracılığıyla HDP’ye yönelik eleştirilerini dile getiren Ayhan Bilgen’in son paylaşımındaki yeni parti imasına HDP’den cevap geldi.

Bilgen 18 Ocaktaki paylaşımında, “Türkiye’de yeni bir fikir ve tarza ihtiyaç var. Bunun düşünsel ve toplumsal zeminini oluşturmak gerekiyor. Bunun yeni bir siyasi partiye dönüşme ihtimali, göreceği ilgi ve imkanlarla ilgilidir” ifadelerini kullandı. Bilgen’in paylaşımı yeni parti çalışması olarak değerlendirildi.

HDP’Lİ OLUÇ’TAN YANIT

BBC Türk’te Ayşe Sayın’ın haberine göre, HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Kobani olayları soruşturması nedeniyle Kars Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan ve tutuklanan Bilgen’in açıklamalarını değerlendirdi.

Oluç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin Bilgen’in “yeni parti sinyali” olarak yorumlanan son mesajına ilişkin sorusunu yanıtladı.

İKTİDAR TARAFINDAN KULLANILMASIN

Bilgen’in HDP’de siyaset yaptığı için iktidarın hedefi olduğunu belirten Oluç, :”En başından beri söyledik, kendisinin eleştirileri bize güç verir, bizi büyütür. Her eleştiri bizim için demokratik bir tartışma demektir. Ama temennimiz odur ki Bilgen’in ifade ettiği fikirler bu iktidara payanda olmasın ve iktidar tarafından kullanılmasın. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki, Ayhan Bilgen bugün cezaevindeyse bu iktidarın Kars’a kayyım ataması, onu siyasi rehin olarak tutması ve siyasi çalışmasını engellemesi sebebiyledir” dedi.

Joe Biden göreve başladı

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’a atanan kayyum kim?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırı ile ilgili sert konuştu. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tuttu. BOLD

Okumaya devam et

Popular