Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

MİT kaçırmalarıyla ilgili komisyon toplantısındaki yalanları belgelerle çürüttü

MİT kaçırmaları Meclis İnsan Hakları Komisyonunun gündemine geldi. Komisyonda kamuoyuna yanlış bilgilerin verildiğini söyleyen kayıp Mustafa Yılmaz’ın eşi Sümeyye Yılmaz, “Ortaya çıkarın artık eşimi!” diyerek tepki gösterdi.

BOLD – TBMM İnsan Hakları Komisyonunun gündeminde, Şubat ayında kaybedilen 6 kişi vardı. Kayıp Mustafa Yılmaz’ın eşi Sümeyye Yılmaz, komisyon toplantısında MİT kaçırmalarıyla ilgili kamuoyuna birçok yanlış bilginin verildiğini açıkladı. Doğruların öğrenilmesi için Twitter hesabından belgeleri yayınladı.

“Toplantıda kaçırılan kişilerden bahsedilmiş. Eşimle olan kısımla ilgili doğru olmayan bilgileri somut delilleriyle kamuoyuna duyurmak istiyorum” dedi.

Kaçırma olayı sonrası hukuki süreci birebir kendisinin yönettiğini aktaran Yılmaz, “Toplantıda bana da söz hakkı verilmesini beklerdim” diyerek komisyon başkanı Hakan Çavuşoğlu’na sitem etti.

DOSYALAR BİRLEŞTİRİLMİŞ

İşte komisyondan kamuoyunu açıklanan yalanlar ve Sümeyye Yılmaz’ın açıklamaları:

  • İlk olarak bu 6 kişinin aranan kişiler olduğu ifade edilmiş. Eşim gözaltına alınıp tutuklandı ve sonrasında hükümle birlikte tahliye edildi. Ayrıca eşim 3 yıldır ikamet ettiğimiz evde kalmaktadır. Bu arama kararı ne zaman alınmıştır? Arama kararı olan kişinin ilk bakılacağı yer neresidir?
  • “Eşimle ilgili bir değil iki takipsizlik kararı verildi. İlk takipsizlik kararı bozuldu ve dosya savcılıkta açıkta iken başka savcılık tarafından 2. takipsizlik kararı verildi. Buna yaptığım itiraz sürecini bekliyordum.”
  • “Sonra adliyeden öğrendimki eşimin dosyası diğer 5 kişinin olduğu dosyayla birleştirilmiş ve eşimle ilgili var olan arama kararını bu şekilde öğrendim. Arama kararı olan biri ilk ikamet adresinde aranmaz mı? Kararın eşimin kaçırılmasıyla benzer süreye denk gelmesi tesadüf mü?”
SOMUT DELİL UYARISI

Sümeyye Yılmaz son olarak somut delil uyarısı yaptı. “Başından beri söylediğim şey; “Eşimi varsayımlar, iddialarla değil de somut delillerle arayınız. İnanın böyle eşimi bulmanız daha kolay olacaktır” diye konuştu. Her geçen saniyenin eşinin hayatını ve sağlığını riske attığını vurgulayan Yılmaz, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına “Ortaya çıkarın artık eşimi!” dedi.

Mehmet Ağar’a karşı birleşen eller

Gündem

İkinci kez koronavirüse yakalanan Yılmaz Vural yoğun bakıma alınarak entübe edildi

Haziran ayında koronavirüse yakalanan ancak iyileşen Yılmaz Vural’a yeniden pozitif tanısı konuldu. Yoğun bakımda entübe edilen Vural’ın durumunun ciddi olduğu belirtiliyor.

BOLD– Özel bir hastanede yoğun bakıma alınan deneyimli çalıştırıcı, koronavirüs tedavisi prosedürleri kapsamında entübe edildi. Spor camiasını üzen bu gelişme karşısında kulüplerden geçmiş olsun mesajları geldi.

5 AY ÖNCE KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞTI

67 yaşındaki Yılmaz Vural, haziran ayında Akhisar’ın başına geçtikten kısa bir süre sonra üç futbolcuyla birlikte kovit pozitif teşhisi sebebiyle tedavi görmüş ve testlerinin negatife dönmesiyle iyileşmişti.

Ancak başka rahatsızlıkları da bulunan ünlü teknik adam, kısa süre önce Kadıköy’deki özel bir hastanede tedavi alyına alındı. Durumu kötüleşen Vural’ın bugün itibarıyla kovit-19 prosedürleri uygulanarak yoğun bakıma alındığı ve entübe edildiği öğrenildi. Boldmedya ailesi olarak deneyimli spor adamı için acil şifa diliyoruz.

GALATASARAY FENERBAHÇE VE TRABZONSPOR’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJLARI

Okumaya devam et

Gündem

Ankara ve İstanbul başsavcıları Yargıtay üyeliğine getirildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ile Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ın da aralarında olduğu 11 hakim ve savcıyı Yargıtay’a üye seçti.

BOLD – HSK, 11 hakim ve savcıyı boş bulunan Yargıtay üyeliklerine seçti. HSK’nın Yargıtay üyeliğine seçtiği isimler arasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan ile Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’da bulunuyor.

HSK Genel Kurulu, bugünkü toplantısında boş bulunan Yargıtay üyelikleri için seçim yaptı. HSK’nın Yargıtay’a seçtiği isimler arasında dün Akıncı Üssü Davasında karar açıklayan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selfet Giray da var.

HSK’nın seçtiği diğer isimler şöyle: eski HSK Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Mehmet Beyhan Seçkin, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Canel Rüzgar, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, hakim Kemal Güngör, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Savcı Mustafa Doğan ve hakim Savaş Şahinbay.

AKP’nin yargıda reform vaadine ‘göstermelik’ tepkisi

Okumaya devam et

Gündem

Müge Anlı’yı şok etti: 24 yıl ceza aldım 3 yılda cezaevinden çıktım

Müge Anlı ile “Tatlı Sert” programına konuk olan bir kişinin, 24 yıl cezasını infaz yasasıyla 3 yılda çekip cezaevinden çıktığını söylemesi stüdyoda bulunanları şok etti. Şaşkınlığını gizleyemeyen Müge Anlı, “O zaman boşa mı kürek çekiyoruz” tepkisi verdi.

BOLD – 24 yıl hapis cezası nedeniyle 2017 yılında cezaevine girdiğini ve infaz yasasından faydalanarak 3 yılda çıktığını söyleyen kişinin sözleri stüdyoda şaşkınlığa neden oldu.

Müge Anlı, annesiyle yayına katılan konuğa, “Sen birini mi öldürdün” diye sordu. Sorusuna cevap alamayan Anlı, “Madem 24 yıl ceza aldın, şimdi nasıl dışarıdasın?” sorusunu yöneltti.

2017’de cezaevine girdiğini, infaz yasası değişikliği tahliye olduğunu söyleyen konuk, “2’de 1 yasası vurdu yarı oranına düştü. Açığa çıktım. Koronavirüsten çıkan yasadan da faydalandım” dedi. Konuğun sözleri üzerine büyük bir şaşkınlık yaşayan Anlı, ,”O zaman biz hiç uğraşmayalım cezaevine girsin diye. 24 yıl ceza alması için birinin ne yapması gerektiğini biliyoruz. O zaman boşa mı kürek çekiyoruz” dedi.

Yayın sırasında konuğun annesi de oğlunun 20 suç dosyası olduğunu söyledi.

AKP’nin yargıda reform vaadine ‘göstermelik’ tepkisi

Okumaya devam et

Popular