Bizimle iletişime geçiniz

Manşet

Orhan Ak pırlanta gibi çocuk, Beşiktaş’ı karıştırmak istiyorlar

Beşiktaş başkanı Fikret Orman Avusturya’da sorulara cevap verdi. Orhan Ak’a sahip çıkan başkan şampiyon olacaklarını söyledi. Burak Yılmaz’ın futbolu Beşiktaş’ta bırakacağını da belirterek Dorukhan konusunda ise her teklife açık olduklarını kaydetti.

BOLD – Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Siyah-Beyazlı takımın kamp yaptığı Avusturya’da gündeme dair sorulara cevap verdi. Taraftarın istemediği Orhan Ak’ın pırlanta gibi bir çocuk olduğunu ifade eden Orman Şampiyon alacakların kaydetti. Fikret Orman’ın konuşmasının satır başları ise şöyle:

BEŞİKTAŞ’TA TRANSFER YAPMAK EN DÜNYANIN EN KOLAY İŞİ..

Burada 31 oyuncumuz var. Hakikaten hep beraber güzel bir kamp geçiriyoruz. Tabii ki transfer ihtiyaçlarımız var. Bu sezon hocamızla beraber iyi bir çalışma dönemi geçiriyoruz, yönetim anlamında. Transferin bitimine yaklaşık 1 ay 1 gün var. Beşiktaş gibi bir kulüpte transfer yapmak dünyanın en kolay işi. Fakat o transferlerin mali portresi bizi sonradan çok zorluyor. Yeni bir yönetim şekli ortaya koyduk. Tahmin ediyorum kampa şu anda oyuncu gelmez. Süreç içerisinde takip ettiğimiz oyuncular var. 2 Eylül’e kadar elimizden geleni yapacağız.

QUARESMA ANTRENMANA ÇIKIYOR HER MAÇ 11 OYNUYOR

Ricardo Quaresma çok duygusal bir kişilik. Futbol hayatının en uzun dönemini de Beşiktaş’ta geçiriyor. Benimle beraber ilk geldiğim dönemde 8 ay çalıştı. Sonra gitti, bir daha geldi, 5. seneye giriyoruz. Onun tecrübesinde olan bir kişinin bu yazılanlardan etkilenmemesi gerekiyor. Ricardo’nun 1 sene daha sözleşmesi var. Gitmek istiyorsa şartları konuşuruz, gitmek istemiyorsa takımımızda zaten antrenmanlara çıkıyor, her maç 11’de oynuyor. Bizim yolumuz başka, o yolumuza devam edeceğiz biz. Bizim yaptığımız iş kamuoyunun önünde olduğu için herkes yorumluyor. Güzel tarafı hiçbir şey sümenaltında kalmıyor.

BEŞİKTAŞ MUTLULUKLA BÜYÜYEN BİR KULÜP

Güzel bir sezona başlıyoruz ve güzel işler yapma gayreti içerisindeyiz. Beşiktaş mutlulukla büyüyen bir kulüp. Dün mesela ben buradaydım, sahaya inen çocuklardan birkaçı buraya geldi. Onlarla da konuştum. Kaç yaşındasınız dedim, 22-23 yaşındalar. Ben yaklaşık 40 senedir bu kulübün içerisindeyim. O çocuklar internet sitesi üzerinden bir şeyler yapmaya çalıştılar, gündem oluşturmaya çalıştılar. Taraftar dediğiniz 25 milyon kişilik bir topluluk. Taraftarı kim temsil ediyor derseniz, başkan ve yönetim kurulu ediyor. Diyelim bir şey oldu, haklı veya haksız bir durum var ortada. Durup adama, “Siz hangi takımlısınız?” diye mi soruyoruz?

Beşiktaş taraftarı dediğimiz zaman, Avustralya’da Melbourne’de 1200 kişi beni karşıladı. Kim yapıyor bunu? 100 kişi geliyor, “Beşiktaş’ta şunu istemiyoruz” diyorlar. Sonra gelip “Beşiktaş’ın sahibi taraftarıdır.” diye tezahürat yapıyorlar.

BEŞİKTAŞ’I KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR

Size kim 25 milyon kişinin hakkını verdi de siz taraftar temsilcisi oldunuz. Mevzu Beşiktaş’ı karıştırmak. Siz internet sitesi kuracaksınız, sonra ortalığı karıştırmaya çalışacaksınız. Farkındaysanız, 2 sene şampiyonluğun sonrasındaki 4. bitirdiğimiz günden itibaren bunlar başladı. Amaç ne? Burası çok büyük bir camia. Bu camianın kongre üyesi olabiliyorlar, başkan olabiliyorlar.

Sizi kim seçti de liderliğe soyundunuz? Asıl amaç; Beşiktaş’ı karıştırmak. Yine söylüyorum, benim buradaki son dönemim. Sürem bittiğinde gideceğim. Bizden sonra yeni yönetim gelecek. Biz bu ülkeyi temsil ediyoruz. Bu tür mevzuların Beşiktaş’a faydası yok. Biz de 40 kişi toplanalım, bir bakanlığa gidelim Türkiye Türklerindir diye bağıralım.

ORHAN AK PIRLANTA GİBİ ÇOCUK

Orhan Ak’ı niye istemiyorsunuz diye soruyorum, ‘Bilmiyorum’ diyor. Avusturya’ya gelmişiz, bir Türkiye’yi temsil ediyoruz. Orhan Ak pırlanta gibi bir çocuk. Beşiktaş için uğraşıyor. Faydalı işler yapmak amacında. Kim için çalışıyor? Beşiktaş için çalışıyor. Bundan evvel yüzlercesi oldu, başka kulüplerde. Başka kulüpler yanlış anlamasın, örnek için söylüyorum. Gülelim arkadaşlar, gülelim. Güzel şeyler yapıyoruz. Niçin bunun kötüsünden bir olay çıkaralım. Bugün bu mevzu bitecek, yarın yenisi başlayacak. Bunların kim olduğunu herkes biliyor, onlar da kendilerini biliyor.

UEFA’DA EN YUKARILARA GİDECEĞİZ

Takımımız iyi gidiyor, kampımız iyi gidiyor. Taraftarlarımız buraya kadar geliyor. Güzel bir lige başlayacağız. İnşallah iyi bir kura çekeceğiz UEFA’da, gidebileceğimiz en üst noktaya gideceğiz. Kimse Beşiktaş’ın mutsuzluğu üzerine bir şey yapmasın.

BURAK YILMAZ BURADA FUTBOLU BIRAKACAK

Burak’la ilgili söylediğim söz ağzımdan spontane çıktı. Bizim takım kaptanımız 5 sene içerisinde Tolga Zengin’di. Tolga bize katkı verdi, sözleşmesi bitti ve ayrıldı. Kaptanlığı yönetim kurulu verir. Burak’ın takımı sahiplenmesi, şampiyonluğu isteme arzusu ve oyuncular arasındaki saygınlığı çok yüksek kendisinin. Atiba artık sembol oldu. Çok seviliyor. Kendisi ikinci kaptanımız oldu. Gökhan Gönül de üçüncü kaptanımız oldu. Burak, futbolu burada bırakmak için buraya geldi.

TRANSFERE ALİ NAİBİ BAKIYOR

Şu anda Umut Güner’in transferle alakalı görevleri var. Bizde transfere bakan kişi ise Ali Naibi’dir. Futbol takımının yönetim organizasyonu, Abdullah Avcı ve ekibinin organizasyonu, dünyadaki tüm kulüplerde nasılsa öyle. Beşiktaş’ta yöneticilik yaptığım her dönemde, her konuyu tartışacağım bir kişi oldu. Önceden Ahmet Nur Çebi vardı, şimdi Serdal Adalı var. Ben bu çabayı, güzel bir dünya kulübü olan Beşiktaş için, benden sonra gelecekler için gösteriyorum.

Fikret Orman kendisine uzatılan bir Fenerbahçe formasını da imzaladı.

BİR MAÇTAKİ SKORA GÖRE TAVIR ALMAYIZ

Bizim durumumuz başka. Biz bir maçtaki skora göre tavır alan Beşiktaşlılar değiliz. Hak üzerine kurulmuş olan bir kulübüz biz. Bizim yolumuz başka, biz gülen, mutlulukla beslenen bir camiayız. Beşiktaş kulübünün, bizim tespit edebildiğimiz 22 futbolcusu Çanakkale Savaş’ında şehit olmuş. Biz ülkenin her yerinde varız. Taraftarımızla bir araya geldiğimiz zaman, %100 şampiyon olacağımıza inanıyorum ben.

SERKAN ÇINAR VE BÜLENT YILDIRIM

Serkan Çınar ve Bülent Yıldırım’la ilgili benim çok söyleyeceğim bir şey yok. 31. haftada bizim, Galatasaray’la maçımızı yönetti Bülent Yıldırım. Serkan Çınar da Rize – Galatasaray maçını yönetti. Bunun yorumunu siz yapın artık, neden bu adamlar kademe düşürüldüler diye. Ben durum tespiti yaptım az önce, yorumu siz yapın. Hiçbir camiayla kavga etmek istemem.

MHK’DA SİSTEMSEL BİR DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ VAR

Bence sistemsel bir değişikliğe ihtiyacımız var. Kötüyü örnek yaptığımızda herkes kötüye gidiyor, iyiyi örnek yaptığımızda herkes iyiye gidiyor. Ben oldum olası tüm MHK başkanlarıyla iyi geçinmişimdir. Düşen takımları hakemler belirlediği zaman futbolun marka değerine büyük zarar verildiğini düşünüyorum. Eğer bu hakemlerin algı, baskı altına alınmasında başka teknik direktör ve yöneticilerin etkisi devam ederse biz de aynısını yapacağız. Bu bir tehdit değildir. Bunu yeni MHK başkanına söyledim.

MENFAATİMİZE BİR TEKLİF GELİRSE DORUKHAN İÇİN KONUŞURUZ

Ben oyuncu satma ve değerlendirme konusunda çok açık bir başkanım. Oyuncular da bardak değil. Onların da hisleri var, duyguları var. Futbolda çok kesin şekilde “Onu satmam” demek çok doğru değil. Yeni sezonda takım kadrosunda Dorukhan da var. Ancak menfaatimize bir teklif gelirse konuşuruz. Ayrıca Konoplyanka ile ilgilenmediklerini ifade eden orman Kagawa’nın da çok daha az bir ücrete başka takıma gideceğini kaydetti.

Genel

Enes Kanter evine döndü, yeni adresi; Portland

Tüm dünyada basketbolseverlerin yakından takip ettiği NBA’de sezonun yaklaşmasıyla birlikte takımlar arasında takaslar hız kazandı. NBA’deki başarılı temsilcimiz Enes Kanter, gerçekleşen 3’lü takasla, Portland Trail Blazers’a geri döndü.

MUHAMMET ALİ TOKSOY

BOLD- Bu sezon Boston Celtics forması giyen Enes Kanter, Memphis Grizzlies, Portland Trail Blazers ve Boston Celtics arasında gerçekleşen takas sonrasında, 2018-2019 sezonunda 23 maç forma giydiği takımı Portland Trail Blazers’a geri döndü. Gerçekleşen bu takasın ardından, Portland Enes kanter’i kadrosuna katarken, Mario Hezonjia ve Desmond Bane’de Memphis’in yolunu tuttu. Boston Celtics’de, Memphis’ten 1.tur draft hakkını aldı.

11 NUMARALI FORMAYI EMEKLİ EDİN

Enes Kanter gerçekleşen takasın ardından, Twitter hesabından Boston celtics’e teşekkür etti. Celtics organizasyonunda yer almanın kendisi için büyük bir lütuf olduğunu söyleyen temsilcimiz, bu takım, bu eyalet; saha içinde ve saha dışında, beni daha iyi bir oyuncu daha iyi bir insan yaptı. NBA yıldızımız twitini ’11 numaralı formayı emekli etmeyi unutmayın’ esprisiyle bitirdi.

“EVİM EVİM, GÜZEL EVİM”

Enes Kanter önümüzdeki sezon forma giyeceği eski takımına da sosyal medyadan mesaj göndermeyi ihmal etmedi. İlk olarak ev emojisi atan Kanter, sonrasında ise ‘Evim evim, güzel evim’ twitini paylaştı.

YARIM KALAN HİKÂYE DEVAM EDECEK

Enes Kanter, 2018-2019 sezonunun ikinci bölümünde New York Knicks’ten Portland Trail Blazers’a geçmiş, Yusuf Nurkiç’in sakatlanmasıyla ilk beşte maçlara çıkmaya başlamıştı. Nurkiç’in sakatlanmasıyla Play Off’larda hiç şans verilmeyen Portland Trail Blazers, ilk turda Westbrook’lu Oklahoma’yı, ikinci turda ise Jokic’li Denver Nuggets’ı eleyerek Batı Konferansı Finaline çıkarak otoriteleri şaşkına çevirmişti. Enes Kanter oruçlu çıktığı bu maçlarda harika performans sergilemiş, Oklahoma karşısında Steven Adams’a, Denver karşısında Jokic’e üstünlük sağlamıştı.

NBA TARİHİNİN İLK TÜRKÇE ANONSU

Enes Kanter, Portland’da 23 maç oynamış, 13 sayı ve 8.6 ribaund ortalamasıyla başarılı bir performans sergilemişti. Seyirciler ve arkadaşları tarafından çok sevilen Enes Kanter için takım organizasyonu, ilk beş çıktığı maçlarda Türkçe anons yapmıştı. NBA tarihinde ilk kez, maçların öncesinde yapılan seromonilerde bir oyuncu için Türkçe anons yapılmıştı.

Okumaya devam et

Manşet

Los Angeles Lakers 17. kez NBA şampiyonu oldu

NBA Final Serisinde, Miami Heat’i 4-2 geçen Los Angeles Lakers 2019-2020 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Lakers ve NBA’nin süper star oyuncusu Lebron James finaller MVP’si seçildi.

MUHAMMET ALİ TOKSOY – BOLD

Kovid-19 nedeniyle ara verildikten sonra Orlando’daki Walt Disney tesislerinde olağanüstü önlemler altında devam eden NBA 2019-2020 sezonu sona erdi. Los Angeles Lakers, Doğu Şampiyonu Miami Heat’i final serisinde 4-2 mağlup ederek tarihindeki 17. şampiyonluğa ulaştı.

Miami Heat, yıldız oyuncusu Jimy Butler’in 5.maçtaki harika performansıyla durumu 3-2’ye getirmiş ve 6.maça seriyi eşitleyerek 7.maça taşımak için çıkmıştı. Ancak Lebron James başta olmak üzere Los Angeles Lakers oyuncuları ekstra konsantrasyon ve performanslarıyla buna müsaade etmediler. 6.maçı 106-93 kazanan Los Angeles Lakers’ta 41 dakika sahada kalan LeBron James 28 sayı 14 ribaunt 10 asist ile triple-double yaptı. Anthony Davis 19 sayı 15 ribaunt ile oynadı. Miami Heat’te Bam Adebayo’nun 25 sayı 10 ribaunt,  5 asist, Jimmy Butler’in 12 sayı 7 ribaunt 8 asistlik performansı seriyi uzatmaya yetmedi.

LEBRON JAMES 4.KEZ MVP SEÇİLDİ, TARİHE GEÇTİ

LeBron James, 3 farklı takımla (Miami, Cleveland, Lakers) şampiyon olan ve 4 kez Finaller MVP’si ödülü kazanan ilk oyuncu oldu. 11 kişiden oluşan jürinin tamamı tercihlerini LeBron’dan yana kullandı. Lakers’ta Anthony Davis’de gösterdiği olağanüstü performans ile bu ödül için adaylar arasında gösteriliyordu.

Şampiyonluğun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan LeBron James: “Benim için çok şey ifade ediyor. Bu organizasyonu temsil etmek çok büyük anlam taşıyor. Lakers’ı hak ettiği yere taşımak için buraya geldim. Bunun bir parçası olmak inanılmaz bir his” ifadelerini kullandı.

LeBron ayrıca 4 MVP ödülüyle birlikte Michael Jordan’dan sonra en çok finaller MVP’si olan 2. oyuncu oldu. Magic Johnson, Shaquille O’Neal ve Tim Duncan’ın 3’er MVP ödülü bulunuyor.

260 play-off maçına çıkan LeBron James, tarihte en fazla play-off maçı oynayan oyuncu oldu.

Okumaya devam et

Gündem

Boston, seriyi 2-1’e getirdi, Kanter’e sansür devam etti

NBA’de Boston Celtics ile Miami arasında oynanan Doğu Konferansı Final Serisinin 3. maçını Boston kazanırken, Enes Kanter’e uyguladığı sansür değişmedi. Değişen sadece skandala imza atan isimler oldu.

MUHAMMET ALİ TOKSOY – BOLD ÖZEL

NBA’de Doğu Konferansında final heyecanı devam ediyor. İlk iki maçı 17 sayı öndeyken kaybeden Boston Celtics bu kez aynı hatayı yapmayarak seride durumu 2-1’e getirdi. Maçta 5 dakika 46 saniye süre alan Enes Kanter karşılaşmayı 4 sayı, 4 ribaundla tamamladı. Yıldız oyuncu benchden gelip süre aldığı dakikalarda, takımına büyük katkı sağladı. Ancak 2.maçta olduğu gibi, S Sport spikerleri Enes’in aldığı ribaund ve attığı sayılarda ismini söyemeyerek sansür skandalını devam ettirdi.

2.maçtan farklı olan tek şey bu sefer mikrofonların başında İnan Özdemir ve Orkun Çolakoğlu’nun olmasıydı. S Sport’un 2.maçta uyguladığı sansür skandalı, yabancı basında geniş yankı bulmuş ve trajikomik olarak nitelendirilmişti. Sosyal medyada ise maçtan çok uygulanan sansür konuşuldu.

Maçı 117-106 kazanan Boston Celtics’de 4 oyuncu 20 sayının üzerine çıktı. Double-Double yapan maçın yıldızı Jayson Tatum karşılaşmayı 25 sayı, 14 ribaund, 8 asist ile tamamladı. Serinin 4. maçı 24 Eylül Perşembe günü 03:30’da (tsi) oynanacak.

Okumaya devam et

Popular