Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Barış Pınarı Harekatı Cenk Şahin’in başını yedi

Almanya 2. Lig futbol takımlarından St. Pauli’de oynayan Cenk Şahin, Türkiye’nin Suriye’ye yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek veren paylaşımı nedeniyle kadro dışı bırakıldı.

BOLD – St. Pauli’de forma giyen Cenk Şahin, Barış Pınarı Harekatı’na destek paylaşımı başına dert oldu. Genç oyuncu, kadro dışı bırakıldı. Kulüpten yapılan açıklamada, “St. Pauli, bu tarz paylaşımlarla ve konularla bağdaştırılmamayı diliyor, bu tarz şeylerin kulübümüzün değeriyle örtüşmediğini belirtmek istiyoruz” denildi.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Kulüpten yapılan açıklamada şöyle denildi: “Cenk Şahin perşembe günü Türk ordusunun Suriye’de gerçekleştirdiği operasyon ile ilgili bir paylaşımda bulundu. FC St. Pauli, bu tarz paylaşımlarla ve konularla bağdaştırılmamayı diliyor, bu tarz şeylerin kulübümüzün değeriyle örtüşmediğini belirtmek istiyoruz. Kulübümüz oyuncuyla bir konuşma gerçekleştirdi. Görüşmeler özel olarak devam ediyor ve bu işlem tamamlanana kadar başka hiçbir yorum yapılmayacaktır.”

Nobel Barış Ödülü Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmet Ali’nin oldu

Gündem

Günlük verilerin açıklanmasının ardından Bakan Koca’dan ‘sınır’ uyarısı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 89 kişiyle beraber toplam can kaybı 11 bin 507’ye yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 89 kişiyle beraber toplam can kaybı 11 bin 507’ye yükseldi. Son 24 saatte yapılan testler sonucu 3 bin 223 yeni hasta tespit edildi. Böylece toplam hasta sayısı 414 bin 278’e çıktı.

Toplam iyileşen hasta sayısı 2 bin 561 artarak 353 bin 663’e ulaştı. Öte yandan ağır hasta sayısının 3 bin 439, hastalardaki zatürre oranının da yüzde 4.2 olduğu açıklandı. Verilere göre Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 53.5, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 69.9 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 34.9 olarak duyuruldu.

BİR SINIR VAR

Verileri sosyal medya hesabından paylaşan ve değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şunlara dikkat çekti: “Bugün tespit edilen 3.223 yeni hastamız var. Kayıplarımız günlük 100’e yakın. Sağlık çalışanlarımızın gücünün de sağlık alt yapılarının da kapasitesinin bir sınırı var. Tedbirlere uyarak mücadeleye güç verin.”

 

Okumaya devam et

Gündem

Dokuz yıl sonra İstanbul’da yapılan Formula 1’de kazanan Hamilton oldu

İngiliz pilot Lewis Hamilton, 9 yıl aradan sonra İstanbul’da yapılan Formula 1 yarışında dünya şampiyonu oldu. Hamilton bu sonuçla 7’inci kez dünya şampiyonluğunu kazanırken Michael Schmacher’in rekoruna da ortak oldu.

BOLD – Formula 1’de Türkiye ayağını kazanan Lewis Hamilton bir kez daha dünya şampiyonluğunu ilan etti. Intercity İstanbul Park’ta 58 tur üzerinden yapılan Türkiye Grand Prixsi’nde yarışa 6. cepte başlayan ve damalı bayrağı en önde geçen İngiliz pilot, kariyerinde böylece 7’inci kez kupayı kaldırdı.

EFSANE İSMİN BAŞARISINA YENİ ORTAK

Hamilton bu şampiyonlukla, Alman Michael Schumacher’in 7 kezle “Formula 1’de en fazla şampiyonluk yaşayan pilot” rekorunu egale etti. Yarışta Racing Point’ten Meksikalı Sergio Perez ikinci, Ferrari’nin Alman pilotu Sebastian Vettel ise üçüncü sırayı elde etti.

Diğer yandan İstanbul Park pistinde yapılan asfalt yenileme çalışmaları pilotların tepkisine sebep olmuştu. Yarışta zaman zaman zor anlar yaşanırken Formula 1 araçlarının yola tutunamaması ve yağışın da etkili olmasıyla bir hayli zorlanan pilotlar tepkilerini dile getirdi.

KORONAVİRÜS UNUTULDU

Ayrıca seyircisiz olması gereken organizasyona alınan yoğun davetliler de bir hayli dikkatleri çekti. Kalabalık uluslararası boyutta da yankı uyandırdı. Formula 1’i sürekli takip eden medya mensupları da yaptıkları paylaşımlarla tepkilerini dile getirdiler.

Okumaya devam et

Gündem

Boğazın incilerinden 365 yıllık Vaniköy Cami kül oldu

Üsküdar, Kandilli’deki Osmanlı döneminden kalma yaklaşık 4 asırlık tarihi Vaniköy Camisi henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında büyük ölçüde hasar gördü.

BOLD – Üsküdar, Kandilli’deki Osmanlı döneminden kalma tarihi Vaniköy Camisinde öğlen saatlerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Alevlerin sardığı camideki yangın Avrupa yakasından da görüldü. Çengelköy, Üsküdar, Kadıköy, Kavacık ve Ümraniye itfaiye ekiplerinin yanı sıra yangına denizden de müdahale edildi. Söndürülen yangının ardından camide soğutma çalışmaları başladı.

 

BÜYÜK ÖLÇÜDE TAHRİP OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Mahir Polat sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “365 yaşında Tarihi Vaniköy Cami ne yazık ki yangınla büyük ölçüde tahrip oldu. İBB İtfaiyesi ve İBB Miras ekipleri olarak olay yerinde durum tespiti ve belgeleme yapıyoruz. İstanbul ve Osmanlı tarihine etki eden Kadızadeli hareketinin tarihine ilişkin tarihi bir yapıydı” dedi.

Okumaya devam et

Popular