Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Dünya Erdoğan’ın çarkını konuşuyor!

Gündem

İçişleri Bakanlığı 81 ilde kamuya açık alanda sigara içmeyi yasakladı

Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeyle, 81 ilin tamamında sokak, cadde ve diğer kamuya açık alanlarda sigara içilmesi yasaklandı.

BOLD – İçişleri Bakanlığından koronavirüsle mücadele kapsamında 81 il valiliğine yeni bir genelge gönderildi. Genelgeyle tüm illerde cadde ve sokaklarda diğer kamuya açık yerlerde sigara içilmesinin yasaklandığını duyurdu.

Yarından itibaren yürürlüğe girecek olan kararlarda, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara getirilecek sokağa çıkma kısıtlamaların İl Hıfzıssıhha Kurullarına bırakıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı’nden 81 ilin valiliğine gönderilen “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelgede, şu ifadelere yer verildi:

“Yarından (12 Kasım Perşembe) itibaren tüm illerde vatandaşların özellikle yoğun olarak bulunduğu valilik ve kaymakamlıklarca duyurulan cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda, sigara içmek yasaklanacak.

65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına yönelik uygulama, il bazlı yapılacak analizlere göre İl Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenecek.

Valilerce; salgınının seyri anlık olarak takip edilerek hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayılarındaki artış trendlerine göre 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde saat 10:00­-16:00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilecek.

Gelişmelere bağlı olarak alınan kararlar belirli aralıklarla gözden geçirilecek, kriterlerde iyileşme sağlanması durumunda kısıtlama aynı usulle kaldırılacak.”

Türkiye’de toplam koronavirüslü hasta sayısı 400 bini geçti

Okumaya devam et

Gündem

Hilafet paylaşımı yapan bekçi hakkında soruşturma

Bursa Valiliği, sosyal medyada Hilafet paylaşımı yapan Çarşı ve Mahalle Bekçisi İ.B hakkında soruşturma açıldığını bildirdi. Valilik paylaşımın devlet memuru sorumluluğuyla bağdaşmadığını vurguladı.

BOLD – Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Hilafet paylaşımı yapan Çarşı ve Mahalle Bekçisi İ.B hakkında soruşturma açıldığı duyuruldu. Açıklamada soruşturmanın, dini değerlerimizi ihtiva eden görsel sebebiyle değil, kullanılan etiketin, devlet memuru ödev ve sorumluluğuyla bağdaşmaması nedeniyle açıldığı vurgulandı.

Valilikten yapılan açıklamada: “Çarşı ve mahalle bekçisine açılan soruşturma ile ilgili, sosyal medyada yapılan değerlendirmeler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. İlimizde çarşı ve mahalle bekçisi olan ve kamu güvenliğinden sorumlu bir personelin yapmış olduğu bir paylaşımın, görevin niteliğine uygun düşmemesi sebebiyle soruşturma açılmıştır. Söz konusu soruşturma, dini değerlerimizi ihtiva eden bir görsel sebebiyle değil, kullanılan etiketin, devlet memuru ödev ve sorumluluğuyla bağdaşmaması nedeniyle açılmıştır” denildi.

Antalya’da 26 öğrenciyi istismar eden öğretmene 621 yıl hapis cezası

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’de koronavirüs kısıtlamaları: Sokakta sigara içmek de yasaklandı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş ve üstüne uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının yanında sokakta sigara içenin de yasaklandığını duyurdu.

BOLD – Depremin ardından İzmir’deki koronavirüs vakalarındaki artışın olağandışı olduğunu söyleyen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından yeni kısıtlamaları paylaştı.

İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu kararları paylaşan Köşger, sokakta sigara içmenin de yasaklar kapsamında olduğunu belirtti.

Alınan kararlar çerçevesinde, 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkması da yasaklandı.

Vali Köşger paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı: “Değerli İzmirliler; Doğal olarak son günlerde depreme yoğunlaşmış bulunuyoruz. Ancak tüm dünyanın henüz değişmeyen gündemi CORONA, İzmir’de de tırmanışta. Depremin olduğu günkü rakamlara kıyasen bugün iki katından fazla bir artış gerçekleşmiş durumda. Bu bağlamda Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla İzmir’de sokakta sigara içmek ve 65 yaş üstünün 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklanmış; Valilik kararıyla bazı kurumlar hariç kaç haftalık olduğuna bakmaksızın hamileler idari izinli sayılmıştır. Özel sektör mesai düzenlemesi çalışmaları da devam etmektedir. TEMİZLİK, MASKE, MESAFE kurallarına uyalım, sağlıklı kalalım.”

Türkiye’de toplam koronavirüslü hasta sayısı 400 bini geçti

 

Okumaya devam et

Popular