Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

KHK’lıların dilekçe verme hakkı da ellerinden alındı: “Bizi Vatandaşlığa Alın!”

Nüfus Müdürlüğü’ne “bizi vatandaşlığa alın dilekçesi verdirilmeyen KHK’lılar: “Ege’de boğulmayacağız, ülkemizi terketmeyeceğiz, buradayız ve vatandaşlık haklarımızı geri alana kadar mücadeledeyiz.”

BOLD – İstanbul KHK Platformu, ellerinden alınan vatandaşlık haklarının geri verilmesi “Bizi vatandaşlığa alın” dilekçesi vermek istedi ancak KHK’lıların dilekçe verme hakları da ellerinden alındı.

Polis ablukası altında dilekçe vermeleri engellenen grup adına basın açıklaması yapan İstanbul KHK’lılar Sözcüsü Münir Korkmaz, tüm KHK’lıları kendileriyle dayanışmaya çağırdığı açıklamasında, mücadelelerinin işlerini geri alıncaya kadar devam edeceğini söyledi.

İstanbul İl Nüfus Müdürlüğü’ne “Bizi Vatandaşlığa Alın!” dilekçesi vermek için giden KHK’lılar polis engeliyle karşılaştı. Polisler yaklaşık 1,5 saat KHK’lıları dilekçenin tam olarak nereye vermeleri gerektiği konusunu netleştirmek için bekletti.

Tepki gösteren KHK’lılar, kendilerinin dilekçeyi hangi şartlarda ve nereye vermeleri gerektiğini bildiklerini söylediler. Ancak uzun bekleyişin ardından KHK’lıların dilekçe verme hakları da engellendi. Engellemeye rağmen binaya giren KHK’lılara görevliler “dilekçeyi alamayacaklarını” belirttiler.

BİZ EGE’DE ÖLMEYECEĞİZ

İl Nüfus Müdürü’ne yönlendirlen KHK’lılar, polisin “Nüfus müdürü dilekçenizi almayacak, dışarı çıkın” diyerek KHK’lıları zorla dışarı çıkardı.

Bir vatandaşlık hakkı olan dilekçe verme hakkının engellendiğini belirten KHK İstanbul Platformu Sözcüsü Münir Korkmaz şöyle konuştu: “Kuruluşumuzdan beri yaptığımız bütün eylemler engelleniyor. Seyahat özgürlüğümüz dahil. Bugün en doğal hakkımız vatandaşlık hakkımız olan dilekçe hakkımız engellendi. Bizi vatandaş olarak görmüyorlar. Tarih bunu yazsın. Bu hukuksuzluğu yapanlar tarihin önünde hesap vereceklerdir. İstanbul KHK’lılar platformu her geçen gün büyüyor. Siyasi iktidara, anamuhalefete ve muhalefetin tamamına çağrı yapıyoruz; Suskunsanız bu suça ortaksınız. Sessiz kalanlar bu suça ortaktır. Sizleri affetmeyeceğiz. Biz Ege’de ölmeyeceğiz, biz ülkemizi terketmeyeceğiz. Biz bu ülkemizin asli vatandaşıyız. Söke söke haklarımızı almaya devam edeceğiz.”

Nadira Kadirova’nın avukatı: “Şirin Ünal sanık olmalı”

Gündem

Zimmetine para geçirdiği iddia edilen eski kayyum görevden alındı

Kayyum olarak getirildiği Mardin Kültür Daire Başkanlığı döneminde hakkında zimmetine para geçirdiği iddia edilen Yakup Sarı, bu suçlama nedeniyle Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alındı.

BOLD – Eski Mardin Kültür Daire Başkanlığı kayyumu, Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı görevinden alındı. Sarı’nın kayyum görevi yaparken zimmetine para geçirdiği öne sürülüyordu.

KÜLTÜR DAİRE BAŞKANLIĞINA ATANMIŞTI

Cumhuriyet’ten Seyfettin Mete’nin haberine göre Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Sarı görevden alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı emrine çekildi. Vali Mustafa Yaman’ın HDP’li Ahmet Türk ve Figen Altındağ’ın yerine kayyum olarak atandığında Yakup Sarı da Mardin İl Milli Eğitim Müdürü görevini yaparken, Mardin Kültür Daire Başkanı’nın yerine kayyum olarak atanmıştı.

400 BİN LİRA FAZLADAN ÖDENMİŞ GİBİ GÖSTERİLDİ

Mardin Kültür Daire Başkanı’nın yerine kayyum atanıp başkanlık görevine getirilen Yakup Sarı, Nihat Hatipoğlu’nu Mardin’e getirerek konferans düzenledi. Sarı bu konferans için Hatipoğlu’na 60 bin lira öderken, bütçeden ise Hatipoğlu’na ödenmiş gibi göstererek, 400 bin TL’yi zimmetine geçirdiği iddia edilmişti. Sarı’nın dün görevden alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü Koordinasyon biriminde görevlendirilmesinin bu dava ile ilgili olduğu ileri sürüldü.

KAYYUM VALİ HAKKINDA DA SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde kayyum dönemindeki usulsüzlük ve yolsuzluklara ilişkin mülkiye müfettişlerinin Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptıkları suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmalar sürüyor. Bu kapsamda eski kayyum Mustafa Yaman hakkında soruşturma başlatıldı. Hakkında fezleke hazırlanan kayyum Yaman’a, milyonlarca lira parayı yandaşlara dağıttığı ve rüşvet aldığı iddiasıyla suçlamalar yöneltildi. Dosyasının bir örneği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen Yaman’a ilişkin İçişleri Bakanlığı’nın yargılama izni vermesi bekleniyor.

3. dalga mı?: Korona hasta sayıları patladı

Okumaya devam et

Gündem

Diyanet İşleri Başkanı korona oldu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, koronavirüse yakalandı. Erbaş, genel durumunun iyi olduğunu duyurdu.

BOLD- Erbaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi. Milletten dua isteyen Erbaş, hastalara da şifa diledi.

 

Okumaya devam et

Gündem

Erdoğan’ı zorlayan ikinci Halkbank Davası

ABD’de ikinci Halkbank Davası 3 Mayıs’ta başlayacak. Yargılama, Alman Der Spiegel dergisinin ifadesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk ekonomisini korkunç bir duruma sokabilir.

BOLD – Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren bir dava var. Davanın sonunda Halkbank’a 20 milyar dolarlık bir ceza kesilebileceği ifade ediliyor. Reza Zarrab’ın itirafları davada önemli rol oynuyor. Biden’lı yeni dönemde Erdoğan için tünelin ucunda ışık görünmüyor.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0