Bizimle iletişime geçiniz

Politika

MHP’li Enginyurt’tan dikkat çeken paylaşım: Devir, Numan devri mi oldu?

AKP’li gençlerle buluşan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un konuşma yaptığı salonda AKP bayrakları ve Erdoğan’ın resminin olmaması MHP’li Cemal Enginyurt’un dikkati çekti.

BOLD- Daha önce AKP’li Numan Kurtulmuş’u MHP düşmanlığıyla suçlayan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından yine Kurtulmuş’a yüklendi. Enginyurt, af konusundaki açıklamaları yüzünden Kurtulmuş’u hedef alarak “Numan Kurtulmuş efendi! İşin gücün, MHP ne diyorsa tersini yapmak. Af diyen yok, ceza indirimi isteniyor. Bu MHP düşmanlığın nedir?” demişti.

TEK KARE ERDOĞAN RESMİ VE AKP BAYRAĞI YOK

Kurtulmuş’un AKP’li gençlerle buluştuğu konferans salonunda AKP bayrağı ve Erdoğan resminin yer almamasını eleştiren Enginyurt, “Numan Kurtuluş’un ‘Reisin resmiyle siyaset devri bitti’ dediğin de anlamamıştım. Altınordu Ak Gençlik konferans salonunda ki resme bakınca ne demek istediğini anladım. Salon da tek kare Cumhurbaşkanımızın resmi ve Ak Parti bayrağı yok,Numan bey resmi var.Devir,Numan devri mi oldu?” dedi.

İSTANBUL ADAYI O DEMİŞTİ

Cemal Enginyurt, Cumhur İttifakıyla girdikleri yerel öncesin de, ittifakın İstanbul adayı olarak AKP’nin Numan Kurtulmuş’u düşündüğünü iddia etmiş ve tepki göstermişti.

Muharrem İnce: ‘Otobüsüme torpille binenler dedikodumu yapıyor’

Okumaya devam et
Reklamlar

Politika

Babacan’ın İstanbul ekibinde Ilıcak’ın kızı da yer aldı

Ali Babacan’ın partisi DEVA’nın 70 kişiden oluşan İstanbul Yönetim Kurulu belirlendi. 30 yaş altı 16 genç ve 20 kadının bulunduğu İl Yönetim Kurulu listesinde Nazlı Ilıcak’ın kızı Aslı Ilıcak da yer aldı.

BOLD – DEVA Partisi’nin 70 kişiden oluşan İstanbul Yönetim Kurulu belirlendi. Listede bazı eski AK Partili yöneticilerin yanı sıra Nazlı Ilıcak’ın kızı Aslı Ilıcak da yer aldı.

LİSTEDE 20 KADIN BULUNUYOR

Teşkilatlanma çalışmalarını ve kongrelerini sürdüren DEVA Partisi’nin İstanbul Kurucu İl Başkanı olarak 14 Ağustos 2020 tarihinde Mehmet Gürol Ayan seçildi. Genel Merkez tarafından İstanbul il yönetimini kurmakla görevlendirilen Ayan ve beraberindeki kurucu heyet, il yönetimi üyelerini belirledi. 70 kişiden oluşan İl Yönetim Kurulu listesinde 30 yaş altı 16 genç yer alırken; 20 kadın bulunuyor.

İYİ PARTİ VE AKP’Lİ İSİMLER DE LİSTEDE

Ayan başkanlığındaki DEVA Partisi’nin İstanbul yönetiminde Şişli eski Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Alperen, AKP Genel Merkez Gençlik Kolları eski Teşkilat Başkanı Cengiz Sunar, AKP İstanbul İl Gençlik Kolları eski Başkan Yardımcısı Muhammet Yasir Taflan, İyi Parti İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Osman Erusta, eski milletvekili Abdülmelik Fırat’ın torunu Ömer Faruk Fırat, Nazlı Ilıcak’ın kızı Aslı Ilıcak, spor yazarı Erhan Telli, KAGİDER YK Üyesi Bahar Kayserilioğlu, İş insanı Tunç Nazikoğlu, ZÜCDER Genel Sekreteri Sibel Palacıoğlu, Dünya Kur’an okuma şampiyonu Selman Okumuş, TÜRMOB YK Üyesi Ertuğrul Erdem de yer aldı.

Öğretmenin gündemi geçim derdi

 

Okumaya devam et

Politika

Bahçeli’den Arınç’a ağır sözler: Siyaset eskisi, ahmak!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ı ağır sözlerle hedef aldı: “Bu şahsın iki suçlunun serbest bırakılmasını istemesi suçluyu övmektir, ihanete yataklıktır.”

BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’yı savundu.

AKP ile MHP’nin kurduğu Cumhur İttifakının devam edeceği mesajını veren Bahçeli, “Cumhur İttifakı ile ilgili akla hayale sığmayan dedikoduları ibretle takip ediyoruz. Cumhur İttifakı, siyaseti pazarlık üzerine inşa etmemiştir. Cumhurbaşkanımızla hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının alamayacağı kadar tutarlı, ilkeli, karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır. Kara kediler başka yerde dolaşsın. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin yegane umududur. Cumhur İttifakı yaşayacaktır, reformları bir bir hayata geçirecektir” ifadelerini kullandı.

ÇAKICI’YA ÖVGÜLER DÜZDÜ

Alaattin Çakıcı’yı “Dava arkadaşımdır” sözleriyle savunmaya devam eden Bahçeli, şunları söyledi: “Tekraren ifade ediyorum, Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır. Kılıçdaroğlu anlar mı bilemem, ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz, olamaz. Alaattin Çakıcı’nın bu devlete nasıl hizmet ettiğini bilenler bilir, bilmeyenler de kendileri bilir. Çakıcı bebeklere kurşun sıkmadı, karakolları ateşe vermedi, yollara mayın döşemedi. Kılıçdaroğlu eğer mafya görmek istiyorsa birlikte anayasa hazırladığı teröristlere baksınlar. Alaattin Çakıcı ve onun gibi arkadaşlarımız bir dönem Türk devletine suikast düzenleyen terör örgütleriyle korkusuzca mücadele etmiştir. 31 diplomatımızı şehit eden ASALA terör örgütünün peşine düşmüşlerdir. Asıl mafya, yeraltı dünyasının elemanı Demirtaş değil midir? Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin genel kurula intikal etmesi ve karara bağlanması acil beklentimizdir.

ARINÇ’A AĞIR SÖZLER

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın Kavala ve Demirtaş’a güzellemeler yapması çarpıklık ve ahmaklıktır. Bu şahsın iki suçlunun serbest bırakılmasını istemesi suçluyu övmektir, ihanete yataklıktır. Devran isimli kitabın okunmasını öneren bu gafil terör propagandasını alenen yapmıştır. Sayın Arınç, biz Kürt kökenli kardeşlerimizi hayatımızın içinden tanıyoruz. Devran isimli kitap terör anlatısıdır. Yazan da teröristtir. Yasin Börü’ye, Eren Bülbül’e ne diyeceksin? Sayın Arınç nereye varmak, ne yapmak istemektedir? Sen Devran’ı bırak da Mehmetlere bak. Demirtaş teröristtir, Devran isimli kitap terör propagandasıdır. Bizim nazarımızda aksini söyleyen terör sevicidir.”

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Şahin’den Bülent Arınç’a ayar

Okumaya devam et

Politika

“Arınç’ın bileti kesildi” iddiası

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç’ın açıklamaları sonrasında patlak veren krize dair MHP cephesinden dikkat çeken bir bilgi paylaşan Sözcü Gazetesi Yazarı İsmail Saymaz, MHP’liler artık Arınç’ın biletinin kesildiği düşündüğünü söyledi.

BOLD – Sözcü Gazetesi Yazarı İsmail Saymaz, MHP’lilerin, Cumhur İttifakı’nın insicamını bozan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç’ın artık biletinin kesildiğini düşündüğünü öne sürdü.

MHP’LİLER İSTİFA YA DA GÖREVDEN ALMA BEKLİYOR

HaberTürk TV’de yayınlanan Kübra Par’la Açık ve Net programında MHP’li üst düzey isimle yaptığı görüşmeyi aktaran Saymaz, “MHP’li üst düzey bir yetkili ile konuştum. Kendileri dedi ki; Biz, Cumhur İttifakı’nın insicamı bozulmasın diye Cemal Enginyurt’u disipline sevk ettik. Erhan Usta’yı grup başkanvekilliğinden aldık, partimizden ayrıldı. Bülent Arınç’ın koruma zırhı, muhafazası, imtiyazı nereden geliyor. Bugüne kadar biz Cumhur İttifakı’nın insicamı bozulmasın diye çok sert önlemler alırken Bülent Arınç insicamı sarsan açıklamaları öteden beri yaptı. Ama artık koruma kalkanı kalktı” dedi. Saymaz, MHP’lilerin Arınç’ın artık biletinin kesildiğini düşündüklerini kaydetti.

İSTİFA SİNYALİ VERDİ

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Arınç, geçen günlerde katıldığı bir programda yaptığı açıklamalarda Erdoğan’ın işaret ettiği ‘hukuk reformu’ ile Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılabileceğini ifade etmiş, MHP’liler Arınç’a sert tepki göstermişti. Açıklamaların üzerinden üç gün geçtikten sonra konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Arınç’ın sözlerini ‘fitne ateşi’ olarak değerlendirdi. Arınç ise bugün yaptığı açıklamada Erdoğan’ın kendisini rencide eder şekilde ağır konuştuğunu söyledi, yüz yüze görüşmede istifa edeceğinin sinyalini verdi.

Öğretmenin gündemi geçim derdi

Okumaya devam et

Popular