Connect with us

Gündem

“Evet, hava yine darbe kokuyor…”

Artı Gerçek yazarı Ahmet Nesin, “Evet, hava yine darbe kokuyor, Türkiye yeniden darbeye gebe…” başlıklı yazısında önemli iddialarda bulundu.

BOLD Nesin, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın askeri başdanışmanı, SADAT’ın  kurucusu emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin görevinden istifa etmesini değerlendirdi. “Tanrıverdi Ergenekon tarafından görevinden alındı” diyen Nesin, Erdoğan’ın çok yakınında olan Milli Birlik Cemiyeti’nin Kurucu Genel Başkanı Ömer Önder’ın Facebook sayfasından yaptığı “Hep birlikte ayaklandığımız vakit, yer yerinden oynayacak. Hazırlanıyoruz derinde, kimse kalmayacak şu anki yerinde” paylaşıma dikkat çekti.

Erdoğan’ın 2 Ocak’ta Şehir ve Güvenlik Sempozyumu’nda yaptığı “Artık şehirlerimizin dış güvenliğini surlar ve hendeklerle koruyamayacağımız, içerideki düzeni de sadece kolluk gücüyle sağlayamayacağımız bir yere gelmiş durumdayız” sözlerine atıf yapan Nesin, yazısında şunları kaydetti:

TÜRKİYE’DE 3 GRUP DİKEN ÜSTÜNDE

“Şu an Türkiye’de 3 grup diken üstünde. Birinci grup Erdoğan grubu, Ergenekon bir darbeyle iktidarını değiştirir diye tir tir titrer durumda. İkinci grupsa Ergenekoncular, onlar da Erdoğan darbe yapar diye hep teyakkuz durumundalar. Üçüncü grup ise her zaman olduğu gibi bizler, hangisi yaparsa yapsın, piyango hep bize çıkar…

Geçenlerde Erdoğan’ın askeri başdanışmanı, Güvenlik ve Dış Politika Kurulu üyesi ve aynı zamanda SADAT’ın kurucusu emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi 2 görevinden birden istifa etti. Yanlış yazdım esasında, Tanrıverdi Ergenekon tarafından görevinden alındı.

…Siyasetin himayesine geçmemiş bir cumhuriyet savcılığı olsa, bu iki açıklama için de darbe girişimi çağrısı suçlamasıyla soruşturma açar ve hatta iş bu yüzden AKP’nin kapatılma davasına kadar gider. Savcılık henüz soruşturma açmadı ama Adnan Tanrıverdi cumhurbaşkanlığındaki 2 görevinden de istifa ettirildi. Bu açıklamalardan Ergenekon rahatsız oldu, çünkü Ergenekon dindar Erdoğan’ı kullanmak ister, şeriatçı Erdoğan’ı asla, tekrar yargılanmadan önceki durumuna döner ve darbe planlarını yapmaya başlar, Erdoğan’sız bir Türkiye ortamını yaratır. Doğal olarak bununla beraber Ergenekon’un sivil kanadı olan Mehmet Ağar ekibi de rahatsız olur, emekli generallerden başta Veli Küçük olmak üzere rahatsız olurlar ve son olarak da MHP rahatsız olur. Nitekim, tam da bu açıklamalardan sonra MHP lideri Devlet Bahçeli’den “FETÖ’nün sekiz ayağından yedisiyle mücadelede başarı sağlandı. Bununla birlikte FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin bu düzeyde bir mücadele yapıldığı ve sonuç alındığı söylenemeyecektir. Devleti bu çeteden arındırırken, siyaset kurumunun da bu illetten temizlenmesi elzemdir” diye bir açıklama geldi ve AKP anında bu açıklamadan rahatsız olduğunu belirtti.

Bütün bunlara Adnan Tanrıverdi’nin 2010 Mayıs ayında söylediği “Profesyonel ordularla emperyalist görevler yapılmıştır, ama vatan savunmasının yapıldığının örnekleri yoktur” sözlerini de eklersek bundan sonra bizleri nelerin beklediğini daha iyi görürüz.

HAZIRLANIYORUZ DERİNDE, KİMSE KALMAYACAK YERİNDE

İş bununla da bitmiyor, Erdoğan’ın çok yakınında olan Milli Birlik Cemiyeti’nin Kurucu Genel Başkanı Ömer Önder Haberdar Facebook sayfasında ilginç bir paylaşım yaptı: “Hep birlikte ayaklandığımız vakit, yer yerinden oynayacak. Hazırlanıyoruz derinde, kimse kalmayacak şu anki yerinde.”

Buyurun buradan yakın dedikleri böyle bir şey. Bu yazıyı okuduktan sonra belki Erdoğan’ın neden inatla Suriye’ye girdiğini ve binlerce ÖSO’cunun Türkiye’ye yeniden girdiğini daha iyi anlarsınız. Bu grupların alayını eğiten Adnan Tanrıverdi’nin sahibi olduğu SADAT, hepsi bir anlamda ona ve Erdoğan’a bağlı, milli ve yerli ordumuz.

Evet, hava yine darbe kokuyor, Türkiye yeniden darbeye gebe…”

Hayata Dönüş Operasyonu gerekçeli kararında “meçhul kişiler” ayrıntısı

Gündem

Üniversitede torpil iddiası: Birinci olan elendi, müdürün eşi alındı

Balıkesir Üniversitesi öğretim görevlisi alımında, ön değerlendirme sınavına 17 kişi girdi, 6 kişi kazandı. ALES puanı 74 olan 5. sıradaki Fatma Girgin 1. olurken, 92 puanla 1. olan Engin A. ise giriş sınavında yedekte kaldı.

BOLD – Balıkesir Üniversitesi’nin öğretim görevlisi alımında ALES ve lisans puanı düşük olan aday 90 puan verilerek kazandırıldı. ALES ve lisans puanı yüksek olan adaya ise sınavda 48 puan verilmesi dikkat çekti.

YÜKSEK PUANLA YEDEKTE KALDI

Üniversite, 8 Nisan’da Balıkesir Meslek Yüksek Okulu Muhasebe ve Vergi Bölümü’ne alacağı öğretim görevlisi için sınav açtı. Ön değerlendirme sınavına 17 kişi girdi, 6 kişi kazandı.

ALES puanı 74 olan 5. sıradaki Fatma Girgin, giriş sınavını birincilik ile kazanırken, ön değerlendirmedeki aynı sınavda 92 puanla birinci olan Engin A., ise giriş sınavında ikinci olup, yedek sırada yer aldı.

MÜDÜRÜN EŞİ OLDUĞU İDDİASINA “OLABİLİR EVET’ DİYE YANIT VERDİ

Sınavı düşük puan almasına rağmen birincilikle kazanan Fatma Girgin’in, Sındırgı MYO Müdürü Göksel Kemal Girgin’in eşi olduğu iddia edildi. Sözcü gazetesine konuşan Balıkesir Üniversitesi Genel Sekreteri Yemliha Yanar, “Olabilir evet” diye yanıtladı.

“KOMİSYON BÖYLE TAKDİR ETMİŞ”

Yanar, “Tabi ki puanlar birinci elemede sıralamaya etkin. Ama bir de akademik komisyon oluşuyor. Kişinin akademik yeterliliği ile ilgili. Komisyon, burada bir takım sorular soruyor. Takdir edersiniz ki herhangi bir çalışanın eşi olması, onun başarılı olduğunda alınmayacak anlamını taşımaz. Dolayısıyla akademik komisyon, akademik yeterliliğine bakar. Komisyondan o şekilde takdir görmüş. Tamamen üst yönetimin dışında olan şeyler” dedi.

Galatasaray’dan Hakan Şükür’süz UEFA şampiyonluğu videosu

Okumaya Devam Et

Gündem

Tuvalet ücreti 5 liraya çıktı: Erdoğan’ın “Bu günleri de gördük” videosu viral oldu

Gelen zamlar sonrasında umumi tuvalet ücretleri 5 liraya çıktı. Bu büyük zamla birlikte AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın umumi tuvalet ücretlerini 1 liraya düşürdüklerini anlattığı videosu sosyal medyada binlerce kez izlendi.

BOLD – Enflasyon’un yüzde 70’lere çıkması sonrası Türkiye’nin birçok erinde olduğu gibi Muğla’nın Marmaris ilçesinde de umumi tuvalet ücretleri 5 liraya çıkarıldı.

ZAMMIN GEREKÇESİ YÜKSEK ENFLASYON

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki umumi tuvalet fiyatları da Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından alınan karar ile 3.5 liradan yüzde 43 zam ile 5 liraya çıkarıldı. Marmaris sakinleri, sosyal medya platformları üzerinde bulunan hesaplarından paylaştıkları umumi tuvaletlerin fiyat belgesine tepki gösterdi. Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, “Enflasyon yüzde 70 olunca bu zam kaçınılmazdı” diyerek zammı savundu.

ZAM TALEBİ İŞLETMECİLERDEN GELDİ

Zamla ilgili konuşan Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, “Ülke genelinde malum fiyat artışları yaşanıyor. Başta kira ve elektrik ücretleri aşırı zamlandı. Giderlerin normalin üzerinde çok yükselmesi her şeyde etkili oldu. TÜİK’in açıkladığı resmi enflasyon yüzde 70 oldu. Biz de tuvalet işletmecilerinin başvurusunu göz önüne alarak geçen yıl 3,5 lira olan ücreti 5 TL yaptık” şeklinde açıklamada bulundu.

ERDOĞAN 1 TL’YE İNDİRMEKLE ÖVÜNÜYORDU

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, birçok konuşmasında paradan sıfır atarak umumi tuvalet ücretlerini 1 milyon liradan 1 liraya düşürdükleri örneğini veriyordu. Bu zamlarla birlikte Erdoğan’ı bu örneği de çöp oldu.

 

Erdoğan satmaya müşterileri almaya doymuyor: Apar topar yıkılan Atatürk Havalimanı için kime söz verildi

Okumaya Devam Et

Gündem

Eski MİT’çi Darıcılı, Gülen Hareketi üyelerinin nasıl kaçırıldığını anlattı: Afrika’dan rüşvetle getiriyoruz, Almanya’da mümkün değil

MİT’te 15 yıl yurtiçi ve yurtdışı görevler yapan Doç. Dr. Ali Burak Darıcılı, Gülen Hareketi mensuplarının yurtdışından kaçırılmasıyla ilgili çarpıcı itiraflar yaptı. Gülen Hareketi üyelerinin Afrika ve Orta Asya ülkelerinden rüşvet karşılığı kaçırıldığını söyleyen Darıcılı “Çünkü o ülkeler çok güçlü devlet yapısına sahip değil. Rüşvet vererek vesaire hallediyorsunuz. Ama bunu Almanya’dan yapmanız pek mümkün değil.” dedi.

BOLD – MİT eski çalışanı Doç. Dr. Ali Burak Darıcılı, Bizim TV adlı YouTube kanalında gazeteciler Şaban Sevinç ve Burcu Uğur’un sorularını cevapladı.

“AVRUPA’DAN AMERİKA’DAN NEDEN GETİRMİYORSUNUZ?”

Sık sık teknik sorunların yaşandığı yayında gazeteci Şaban Sevinç, “Beklerim ki ben bir vatandaş olarak Milli İstihbarat Teşkilatı gitmiş, Zekeriya Öz’ü paketleyip gelmiş Almanya’dan getirmiş mesela Ankara’ya, Esenboğa Havalimanı’na indirmiş uçağı. İşte Abdullah Öcalan’a 99’da Afrika’dan, Kenya’dan getirdikleri gibi. Bunu yapmıyorlar, yapamıyorlar… Avrupa’da Amerika’da cirit atıyorlar, neden mesela MİT bir tanesini paketleyip getiremezler?” diye sordu.

Darıcılı ise, “Çünkü yurt dışında bu tip faaliyetleri icra etmek konjonktür gereği çok şey değil, mümkün değil.” yanıtını verdi.

“İLGİLİ ÜLKENİN İÇİŞLERİNE MÜDAHALE ANLAMINA GELİR”

Sevinç’in, “Ama Afrika’dan getiriyorsunuz?” sorusuna ise eski MİT’çi Afrika ve Orta Asya ülkelerinde yerel işbirlikçiler bularak ve onlara rüşvet vererek yasa dışı insan kaçırıldığını anlattı. Darıcılı, ““Çünkü o ülkeler “Failed state (aciz devlet, düşkün devlet)”, yani çok güçlü devlet yapısına sahip değil. Rüşvet vesaire ile hallediyorsunuz. Ama bunu Almanya’da yapmanız mümkün değil. Böyle örtülü faaliyeti icra ederken deşifre olursanız uluslararası hukuk nezdinde çok büyük sorun yaşarsınız. Bu ilgili ülkenin içişlerine müdahale anlamına gelir.”

“KÜÇÜMSEMEYİN, KİME RÜŞVET VERECEĞİNİ BİLMEK DE ÖNEMLİ”

Sevinç araya girerek “Ama Burak bey, rüşvet vererek ben de getiririm yani, MİT’e gerek yok ki… Ben de giderim Gana’ya, Gana’daki İçişleri’ne gerekli rüşveti veririm, alırım gelirim.” dedi. İstihbaratçı Darıcılı ise “Ama o kadar küçümsemeyin. Kime rüşvet verileceğini bilmekte önemli yani.” karşılığı verdi.

“ESKİ MİT’ÇİNİN İNTERNETİ SÜREKLİ KESİLDİ”

Bursa Teknik Üniversitesi ve Milli Savunma Üniversitesi’nde dersler verdiğini söyleyen Darıcılı’nın ifşaatları devam ederken sürekli internetinin kesilmesi dikkat çekti. Programı yapan gazetecilerin sesinde sorun yaşanmazken sesinin sık sık kesilmesi üzerine Darıcılı, kanaldan ayrılmak zorunda kaldı.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar