Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Abdullah Gül’ün konuşmasını ’emperyalist plan’a bağladı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, son günlerde özellikle iktidar tarafından dillendirilen ‘yeni bir darbe’ söylemine destek verdi. 11’inci Cumhurbaşkanı Gül’ün Karar gazetesine verdiği röportajla ’emperyalist planın’ tamamlandığını savundu.

BOLD Ekonomik bilhassa da döviz kuruyla ilgili tahminlerinin tutmaması ile sık sık gündeme gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, son dönemde iktidar çevrelerince seslendirilen ‘yeni bir darbe’ söylemine destek veren açıklamalarda bulundu.

GÜL’DEN BAŞBUĞ’A, İYİ PARTİ’DEN CHP’YE İTHAM LİSTESİ GENİŞ

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Karar gazetesine verdiği röportajla ’emperyalist planın’ tamamlandığını ileri sürdü. Gül’den İlker Başbuğ’a, İyi Parti’den CHP’ye geniş bir kesimi de darbenin hazırlayıcısı şeklinde itham ederek her an harekete geçebileceklerini iddia etti.

AMERİKA’DA 276 SAYFALIK RAPOR YAYINLANMIŞTI

ABD Savunma Bakanlığının desteklediği ‘RAND Corporation’ isimli düşünce kuruluşu ‘Türkiye’nin Milliyetçi Rotası’ başlığıyla 276 sayfalık bir rapor yayınlamıştı.

Orta kademedeki subayların ordudaki tasfiyelerden rahatsız olduğu değerlendirmesi yapılarak ‘Yeni bir darbe girişimi olabilir’ iddiası dile getirilmişti.

ERDOĞAN, MİLLETİ YİNE SOKAĞA ÇAĞIRACAĞININ SİNYALİNİ VERDİ

Raporun yayınlanması sonrası darbe tartışmaları başlamış AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz ‘Kapıdan dışarı çıkalım mı çıkmayalım mı’ demez. Elinde neyi var neyi yok herkes meydanlara dökülür” demişti.

11’İNCİ CUMHURBAŞKANI İÇİN ‘KRALİÇE’NİN GÜLÜ’ TANIMI

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut da Twitter hesabından 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Karar gazetesine verdiği röportaja atıfla, “Bu sabah aniden bahçemizde açan Kraliçe Gülü bahçede emperyalist planın tamamlandığını ve harekete geçeceklerini gösteriyor” diye mesaj attı.

Gül’den eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ’a CHP’den İyi Parti’ye geniş bir kesimi darbenin hazırlayıcısı diye itham eden Başdanışman Bulut’un paylaşımları şu şekilde:

KRALİÇE’NİN ÖZ EVLADI

Çok açık ve net lafı dolandırmadan yazıyorum; bir süre önce HDP-CHP-Akşener tarafından dillendirilmeye başlanan; “Parlamenter sisteme kesin dönüş” söylemi, İlker Başbuğ’un TBMM’yi zan altında bırakan sözleri ile yeni bir viraj alırken, Rand Corp Raporu ile “sisteme müdahale” söylemi zirve yaptı. “Emperyalizm’e tam biat etmiş bir Türkiye” isteyen güçlerin öz evlatlarına yolda “paranın evladı TÜSİAD” ve kraliçe’nin öz evladı Gül’ün de bu sabah katılımı ile “fetö’den Gül’e”-“silahın gücünden paranın gücüne” bütün unsurlar tamamlandı.

Özellikle Kraliçe’nin öz evladının bahçesinin en değerli gül’ü olan şahsın yaptığı “Türkiye’de siyasal islam çöktü” açıklaması akla geçmişte yaşadığımız “darbe dönemi” açıklamalarını getirdi. Emperyalizm ve değerlerine hizmet eden bütün grupların ve bireylerin üzerinde anlaştığı “Parlamenter sisteme kesin döneceğiz” diye ortaya dökülenlerin üzerinde anlaştığı İngilizce kavram “political system correction by a military touch” yani “politik sistemin düzeltilmesi ama bir askeri dokunuş ile”…

Daha açık yazayım; yola çıkan “sistem düzeltmesi” kavramına son olarak Kraliçe’nin Gül’ünün (gezi kararı açıklanacağı gün YARGI’YA BASKI var diyerek ama aba altından sopa göstererek) katılması KERVANIN YOLA ÇIKTIĞINI GÖSTERİYOR! HEDEF ÇOK AÇIK; “POLİTİK SİSTEM DÜZELTMESİ”! VE “EMPERYALİZM’E TAM BİAT ETMİŞ BİR TÜRKİYE”!!

BUNUN İÇİN ARACIN SEÇİM OLDUĞUNU FALAN SANMAYIN; AMAÇ ÇOK AÇIK VE RAND CORP RAPORUNDA AÇIKÇA YAZIYOR; “POLİTİK SİSTEMİN GEREKİRSE ASKERİ BİR DOKUNUŞ İLE DÜZELTİLMESİ, ERDOĞAN’IN SİSTEM DIŞINA İTİLMESİ VE TÜRKİYE’NİN EMPERYALİZM’E GÜLLER İÇİNDE ESKİSİ GİBİ TESLİM EDİLMESİ!

SEVGİLİ DOSTLAR, HAYATIMDA HİÇBİR SİYASİ PARTİ’YE İLGİ DUYMADIM VE BUNU DA DEFALARCA TV’LERDE SÖYLEDİM. SON 20 YILDA DA “GİRDİ-GİRECEK” DEMELERİNE RAĞMEN ASLA SİYASETE GİRMEDİM.

BÜYÜK BİR İSTEKLE ERDOĞAN’IN EMPERYALİZM’E KARŞI BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNE HER ANLAMDA KATILDIM VE SON NEFESİME KADAR BU YOLDAYIM!
HER TÜRLÜ SİYASİ GÖRÜŞTEN TÜRK VATANDAŞLARINA VE BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’NE SESİMİ DUYURMAYA ÇALIŞIYORUM; BU SABAH aniden bahçemizde AÇAN KRALİÇE GÜL’Ü BAHÇE’DE EMPERYALİST PLANIN TAMAMLANDIĞINI VE HAREKETE GEÇECEKLERİNİ GÖSTERİYOR…

TÜRK DEVLETİ’NE BAĞLI BÜTÜN VATANDAŞLARINI, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’Nİ VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE BÜTÜN MİLLİ KURUMLARIN VATANSEVER BİREYLERİNİ; “TÜRKİYE’NİN YENİDEN EMPERYALİZM’E TESLİM EDİLMESİ” KUMPASINA KARŞI DURMAYA, BİLİNÇLİ VE UYANIK OLMAYA DAVET EDİYORUM

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ EMPERYALİZMİN KENDİSİNE DİKTİĞİ GÖMLEĞİ YIRTMIŞ VE O GÖMLEĞİ BİR DAHA ASLA AMA ASLA NE PAHASINA OLURSA OLSUN GİYMEYECEKTİR. YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ GÜÇLÜ BÜYÜK CİHANŞÜMUL TÜRKİYE…

Abdullah Gül: Ali Babacan’ı destekliyorum, siyasal İslam dünyada çöktü

Gündem

Erdoğan’ın botokslu ihale çetesi

Devletten aldıkları sınırsız ihaleler yüzünden muhalefetin 5’li çete adını taktığı, Erdoğan’ın gözde holding sahiplerinin botoks merkezlerinden çıkmadıkları iddia ediliyor.

BOLD – Odatv yazarı Hürrem Elmasçı, son yazısında estetiğe merak saran erkek iş insanlarını kaleme aldı. Elmasçı’nın isim isim yazdığı haberde Tayyip Erdoğan gözdesi iş insanları var.

İhale düşkünü 5’li çete üyelerinin neredeyse tamamı güzellik için bıçak altına yatmış. Türk Milletine ettiği küfür ile meşhur olan Mehmet Cengiz’in burnunu yaptırdığını söyleyen Elmasçı, kendisine bakıyor dediği Kalyon İnşaatın Sahibi Cemal Kalyoncu için de “Pek sosyaldir; o da göz kapaklarını aldırmış, bir de yüzünü gerdirmiş” ifadelerini kullandı.

Limak’ın sahibi Nihat Özdemir’in botoks merkezlerinden çıkmadığını söyleyen Elmasçı, MNG Holding’in sahibi Mehmet Nazif için ise “Adam, yüzünü gerdirdi; burun estetiği oldu, gözaltı torbalarını aldırdı, elmacık kemiklerine yağ enjekte ettirdi, bıyıkları kesti, üstüne bir de saç ektirdi” diye yazdı.

Hürrem Elmasçı’nın yazısı şöyle: “Ay çocuklar bu estetik merakı aldı başını gidiyor.

Artık gizlisi saklısı da kalmadı, yok “Fransız askısı”ydı, yok “örümcek tekniği”ydi filan…

Artık operasyonlar “Instagram” hesaplarında canlı paylaşılıyor ayol.

Eskidendi o, “aman kimse duymasın”lar filan.

Helal olsun derim, e zaten belli olacak ya kuzum, göz var nizam var değil mi, niye gizlenir ki?

Vallahi şahsen ben hiç karşı değilim, hafif dokunuşları severim.

Abartılmadığı sürece elbet…

Velâkin anlatacağım bu estetik yaptıran kişiler kadın değil; erkek!

Bunlar artist ya da şarkıcı filan da değil çocuklar…

Müteahhitler…

Şaşırdınız zaar…

Hiç şaşırmayın canım, e onlar da yıllara meydan okumak, şöyle aynanın karşısına geçtiğinde bir gülümsemek istemez mi?

YÜZ GERMELER, YANAK DOLGULAR

Genelde, saç ektiren erkekleri biliriz ya da diş protezleri, lakin iş öyle değil…

Mesela, Mehmet Nazif… MNG Holding’in sahibi. Serveti 1.60 milyar dolar civarı.

Ayol, bizim gelinden bilirim, estetik merkezine gittin mi öyle bir ufak dokunuşla çıkmak pek mümkün olmuyor.

“Aman şurayı da biraz gerelim”, “yanaklara az dolgu enjekte edelim”, “kaşı hafif kaldıralım” derken bir bakmışsınız bambaşka biri oluvermişsiniz…

Mehmet Bey’e de öyle oldu zannımca. İlk gidişi miydi neydi; geçen yıl filandı: Adam, yüzünü gerdirdi; burun estetiği oldu, gözaltı torbalarını aldırdı, elmacık kemiklerine yağ enjekte ettirdi, bıyıkları kesti, üstüne bir de saç ektirdi.

Yirmi yaş gençleşti vallahi!

Mesela, Mehmet Cengiz… Cengiz Holding’in kurucusu; Rizeli hani! Çaykur’un eski ve onursal başkanı…

Burun ameliyatı olmuş… Törpületmiş biraz anlayacağınız!

Mesela, Cemal Kalyoncu… Kendisi Kalyon Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Pek sosyaldir; o da göz kapaklarını aldırmış, bir de yüzünü gerdirmiş.

Adam kendine bakıyor ayol…

Bodrum Mandarin’deki evine kadın “pilates” eğitmeni getirtip pilates yapıyor o derece.

E, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur tabi.

Mesela… Nihat Özdemir… TFF Başkanı hani; serveti: 2,3 milyar dolar civarı.

Vallahi “botox merkezlerinden çıkmıyor” diyorlar, ben bilmem.

Güzel, güzel ama…

Kadını erkeği yok artık çocuklar…

Fakat çok dikkat etmeliler ve bilmeliler ki hakikaten alışkanlık yapıyor!

Başı var sonu yok yani!

Bir vakit sonra birbirine tıpa tıp benzeyen adamlar görmeyiz inşallah ne diyeyim…”

Fakirlikle boğuşan halkıyla dalga geçen iktidar

Okumaya devam et

Gündem

CHP: Erdoğan, Adnan Menderes’in kesip attığı tırnağı olamaz

Adnan Menderes’in siyasi ahlakını Erdoğan’ınkiyle karşılaştıran CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Erdoğan; Menderes’le kendini kıyaslayarak, Rahmetli Menderese büyük ayıp etmiştir. Erdoğan, Menderes’in kesip attığı tırnak olamaz” dedi.

BOLD – CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP MYK toplantısı sonrası kameralar karşısına geçti. Öztrak’ın gündeminde Aydın ziyareti yapan Erdoğan vardı. Öztrak, Erdoğan’ın kendisini Adnan Menderes ile karşılaştırdığını belirterek tepki gösterdi.

Menderes’in siyasi ahlakına atıfta bulunan Öztrak, “O Menderes ki, Kendisi Başbakanken, Ticarete atılmak isteyen oğluna, “Ticaret yaptığında alıp sattığın ben olurum. Ben Başbakan olduğum müddetçe, senin ticaret yapmana müsaade etmem” diyecek kadar, Hassas. Nüfuz ticaretine izin vermeyecek kadar, Ciddi bir devlet adamıydı” dedi.

TIRNAĞI OLAMAZ

Erdoğan’ın “Tüccar siyaset yapacağız” sözlerini hatırlatan Öztrak, “Elindeki bir yüzükle yola çıkıp, Yolda, evlatlarının aldığı gemilere, ‘Gemicik’ dedi. Rüşvetten aklanmayan bakan müsveddelerini, bu ülkenin büyükelçisi yaptı. Bugün de Milletin vergileriyle yapılan ve bakılan saraylarda yaşıyor. Erdoğan; Menderes’le kendini kıyaslayarak, Rahmetli Menderese büyük ayıp etmiştir. Erdoğan, Menderes’in kesip attığı tırnak olamaz” diye konuştu.

APO’YA YARGIÇ CÜPPESİ

Erdoğan’ın her seçim öncesi Adnan Menderes ismini istismar ettiğinin altını çizen Öztrak, “Ama Erdoğan, Rahmetli Menderes’in aziz hatırasını istismara başladıysa, kefen ve demokrasi edebiyatına sarıldıysa, seçimin de eli, artık kulağındadır. Anlaşılan bu sefer seçimi kaybetme korkusu da zirvededir. Artık Erdoğan İmralı’daki terörist başına, yargıç cübbesi giydirecek kadar, işi ileri götürmeye cüret etmiştir” ifadelerini kullandı.

Öztrak sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir zamanlar “Sayın” dediği terörist başını, Meşrulaştırmaya kalkacak kadar, kendini kaybetmiştir. Allah tez elden akıl ve izan versin. Anlaşılan İmralı’ya meşruiyet kazandırma girişimini, Derin bir sükût içinde izleyen, Küçük ortak da buna icazet vermiş. Sükût ikrardan gelir. Ne diyelim? Mitili bu defa nereye atacaklar? Milletimizle beraber görürüz. Erken seçimin ülkemizin, Milletimizin hayrına olduğunu, Uzun zamandır tekrarlıyoruz.”

Dini tartışmalardan AKP istediğini alıyor mu?

Okumaya devam et

Gündem

Mahkeme, Kavala’nın tutukluğuna devam dedi: Avrupa Konseyi’nde Türkiye’yi zor günler bekliyor

Mahkeme, Osman Kavala’yı yine tahliye etmedi. Bu kararla, hakkında Avrupa Konseyi’nde ‘ihlal prosedürü’ başlatılan Türkiye’nin AİHM’deki ve Konsey’deki durumu zora girdi. İki gün sonra AİHM’e sunulacak görüşün de kabul görmemesi durumunda Türkiye’ye Avrupa Konseyi’nden yaptırımlar gelecek.

BOLD – İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Çarşı-Gezi davasının üçüncü duruşmasında, 1539 gündür tutuklu olan Osman Kavala’yı tahliye etmedi. Karar oy çokluğu ile alındı.

Yargıtay’ın bozduğu Çarşı Davası ile İstinaf Mahkemesi’nce bozulan Gezi Ana Davası’nın birleştirilmesinin ardından Osman Kavala’nın da arasında bulunduğu toplam 52 sanıklı davanın üçüncü duruşmasına bugün devam edildi.

Duruşmada savcı Osman Kavala’nın tutukluluğuna devam talebinde bulundu. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi de oy çokluğu ile alınan kararla 1539 gündür tutuklu olan Osman Kavala’yı tahliye etmedi.

Duruşmanın 21 Şubat 2022 günü görülmesine karar verildi.

OSMAN KAVALA DURUŞMAYA KATILMADI

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde birleştirme sonrasında görülen üçüncü duruşma, büyük duruşma salonunda yapıldı.

Duruşmaya tutuksuz sanıklar Can Atalay, Ayşe Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman ile bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı. Davanın tek tutuklu sanığı Osman Kavala ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada CHP Milletvekilleri Özgür Özel, Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Osman Kavala’nın eşi Ayşe Buğra izleyici olarak yer aldı.

Ayrıca Fransa, İtalya ve Belçika Başkonsolosu, Avrupa Birliği Elçi müsteşarı ABD ve Norveç konsolosluk temsilcilikleri, Hollanda’dan bir milletvekili ve İsveç Konsolosu da duruşmayı takip etti.

AVRUPA KONSEYİ BAKANLAR KOMİTESİ ‘İHLAL SÜRECİ’ BAŞLATMIŞTI

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) iş insanı Osman Kavala’nın serbest bırakılması kararını uygulamayan Türkiye için ‘ihlal prosedürü’ başlatmıştı. Türkiye, böylece, 2010’dan bu yana Azerbaycan’dan sonra bu sürece tabi tutulan ikinci ülke oldu.

Avrupa Konseyi, Türkiye’den 19 Ocak’a kadar görüşünü iletmesini istedi. Yani duruşma Türkiye’nin 2 gün sonra sunacağı görüş öncesi kritik bir önemde idi.

Kavala tahliye edilseydi Türkiye’nin durumu kolaylaşacaktı. Ancak tahliye edilmediği için iki gün sonra AİHM’e Türkiye’nin sunduğu görüş yeterli olmazsa Türkiye’yi Avrupa Konseyi nezdinde zor günler bekliyor olabilir.

AVRUPA KONSEYİ ÜYELİĞİ ASKIYA ALINABİLİR YA DA ÇIKARTILABİLİR

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, AİHM’den Türkiye’nin sunduğu görüşü yeterli bulmaz ve “Yükümlülük yerine getirilmemiştir” şeklinde bir bildirim alırsa Türkiye’ye uygulanacak tedbirleri ele alacak.

Bu tedbirlerin neler olacağı somut olarak belirtilmiyor, komitenin uygun göreceği adımları atacağı kaydediliyor. Bu adımlar arasında söz konusu ülkenin oy hakkının veya üyeliğinin askıya alınması ve hatta üyelikten çıkarılması da yer alıyor.

AVRUPA KONSEYİ

Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği’nden bağımsız olarak Avrupa çapında insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğünü savunmak amacıyla kurulmuş hükümetlerarası bir kuruluş.

1953 yılında ilan edilen Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ni uygulamakla yükümlü Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Avrupa Konseyi’ne bağlı.

47 üyesi bulunan Konseye, Beyaz Rusya, Kazakistan ve Vatikan hariç tüm Avrupa ülkeleri üye.

Konsey, 10 kurucu üye ülke tarafından kuruldu. Kurucu üyelerden sonra konseye ilk katılan ülkeler Türkiye ve Yunanistan oldu. Türkiye, 5 Mayıs 1949’da kurulan konseye aynı yıl 9 Ağustos’ta katıldı.

Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği’nden bağımsız bir kuruluş olsa da Türkiye’nin AİHM kararlarını uygulamaması ve Avrupa Konseyi’nde düşeceği zor durum zaten dondurulmuş olan AB üyelik sürecini çok ciddi şekilde etkileyecektir.

HSK üyesinin skandal sözleri: Beraat etmiş olabilirsin ancak bu yafta ile yaşamaya alışmalısın

Okumaya devam et

Popular

Shares