Connect with us

Gündem

Erdoğan ailesinin torunlarla çekilmiş fotoğrafını paylaşan Nihal Olçok: Bu kadar da olmaz, yandım

Eşini ve oğlunu 15 Temmuz’da kaybeden Nihal Olçok, Erdoğan ve Çağlayan ailesinin birlikte çektirdiği fotoğrafları paylaşıp 17-25 Aralık’ı hatırlattı.

BOLD – 15 Temmuz’da oğlu ve eşi şehit olan Nihal Olçok, Erdoğan ve Çağlayan ailelerinin torunlarıyla birlikte çektirdikleri fotoğrafları paylaşıp hem iç geçirdi, hem de 17-25 Aralık’ı hatırlattı. Eski sanayi ve ticaret bakanı Zafer Çağlayan ve ailesi, geçtiğimiz ay Emine Erdoğan’ın daveti üzerine Erdoğan’ların Kısıklı’daki evlerine misafir oldu. Yemekten sonra iki aile objektifin karşısına geçip 3 kare çektirdi.

İlk fotoğrafta Zafer Çağlayan, eşi, iki oğlu, gelinleri ve torunlarıyla birlikte Erdoğan çiftinin arkasında poz verdi. Emine-Recep Tayyip Erdoğan ise sandalyede oturdu.

İkinci karede Erdoğan çifti torunlarını yanına alarak bej renkli bir koltuğa oturdu. Yanlarına ise Songül Çağlayan torunlarını kucağına alarak oturdu. Arkada ayakta ise Zafer Çağlayan, oğulları Kaan Çağlayan, Çağan Çağlayan, gelinleri Cansu Küliğ Çağlayan ve Kübra Ece Çağlayan durdu.

Üçüncü fotoğrafa ise Erdoğan’ın kızları Sümeyye ve Esra Erdoğan çocuklarıyla katıldı ve topluca bir poz verildi.

17-25 ARALIK’TA NE OLDU?

3. fotoğrafı sosyal medya hesabından 1 saat arayla iki kez paylaşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihal Olçok, ilk paylaşımında siyasetçi kimliğini ön plana çıkardı, Erdoğan ve Çağlayan’a 17-25 Aralık’ı sordu. Ahmet Davutoğlu’nun 22 Mayıs’ta neden istifa ettirdiklerine cevap istedi.

Zafer Çağlayan’ın yeni haline dikkat çeken Olçok, “Sakal geldi 17-25 BİTTİ. Hanımefendi tesettüre girerse bakanlık bile geri gelebilir. Peki ne oldu 17-25’te? Mayıs 22’de @Ahmet_Davutoglu  neye HAYIR dedi de istifa ettirdiniz. FETÖ’yü bana ve 251 aileye ve gariban Türk milletine fatura ettiniz? EL CEVAP…@RTErdogan @zafercagIayan” dedi.

BU KADAR OLMAZ, YANDIM YANDIM

Olçok ikinci paylaşımında ise eşini ve evladını kaybetmiş bir anne olarak içinin yandığını dile getirdi ve şahsen de tanıdığı Esra Erdoğan’a sitem etti: “İnan dizinin dibine oturmaya layık yüzlerce #15Temmuz annesi vardı sayın @esraalbayrakkk. Bazen bir söz,bir resim insanın gözü de gönlünü de açar. Bu resim SORULARIN CEVABI oldu. Yandım yandım içim yanıyor şu an ??yazık günah değil mi geride kalanlara. Bu kadar olmaz vesselam…”

ERDOĞAN VE ÇAĞLAYAN AİLELERİ FOTOĞRAFLARI

1. kare: Emine-Recep Tayyip Erdoğan. Ayakta: Zafer-Songül Çağlayan, oğulları Kağan Çağlayan, Çağan Çağlayan, gelinleri Cansu Çağlayan, Kübra Ece Çağlayan ve torunları, Ocak 2020.

İkinci fotoğrafta ilkinden farklı olarak Erdoğan’ın iki torunu da görülüyor.

Üçüncü karede ise Erdoğan’ın kızları Esra ve Sümeyye Erdoğan ve çocukları hep birlikte bulunuyor.

 

Gündem

Müebbet hapis cezası alan askeri öğrencilere tahliye

15 Temmuz’da tutuklanarak cezaevine gönderilen ve yargılama sürecinde müebbet hapis cezası alan FSM davası sanıkları askeri öğrenciler için Yargıtay’dan sevindirici haber geldi.

BOLD – 15 Temmuz’a ilişkin Fatih Sultan Mehmet Köprüsü davasında müebbet hapis cezası alan askeri öğrencilerin bir kısmı, Yargıtay’ın ‘bozma’ kararı sonrası tahliye edildi.

Yaklaşık 6 yıldır tutuklu olan öğrenciler yeniden yargılanacak..

Askeri Öğrenci Komitesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “FSM davasındaki bir kısım arkadaşlarımız hakkında tahliye kararı verildi. Detaylar geliyor… Bir gün tüm arkadaşlarımızı alacağız oradan, çünkü masumuz..!” denildi.

15 Temmuz ve SADAT düğümü çözülüyor

Okumaya Devam Et

Gündem

15 Temmuz ve SADAT düğümü çözülüyor

Aradan geçen 6 yıl sonra 15 Temmuz’un aydınlanmasına dair umut ışıkları belirmeye başladı. Kritik isimlerin o geceye dair bildiklerini yeni yeni dile getirmeye başlaması, karanlık geceye ait cevaplanması gereken başka soruları da beraberinde getiriyor.

BOLD – CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun SADAT’ın kapısına dayanması korku duvarlarını yıktı. Bazı önemli isimler 15 Temmuz ile ilgili bildiklerini anlatırken, gazeteciler de karanlıkta kalan noktaları gündeme taşıyor.

Erdoğan’ın bir dönem başdanışmanlığını da yapan Adnan Tanrıverdi’nin kurduğu SADAT ile 15 Temmuz arasındaki ilişki yıllardır dillendiriliyor.

Ruhat Mengi’ye konuşan Ümit Özdağ, Adnan Tanrıverdi’nin bir uçak seyahatinde kendisine “15 Temmuz öncesi sivillere eğitim verdik” dediğini aktardı.

Ümit Özdağ’ın ifşasıyla ortaya çıkan yeni soruları Fikret Bila Halktv’de dile getirdi.

O geceye ilişkin SADAT ile ilgili aydınlanmamış birçok karanlık nokta olduğuna dikkat çeken Bila, “O gece Genelkurmay’a giren siviller SADAT’ın eğittiği kişiler miydi? Köprüde sivillere ateş açanlardan bahsettiler kim? Bu hazırlık biliniyor idiyse Erdoğan’ın ‘Darbeyi eniştemden öğrendim’ açıklamasını nereye koyacağız?” dedi.

‘Kara Efe’sini kaybetti kızı için yaşıyor: Zekiye Ataç’ın kapısına yine polis dayandı

Okumaya Devam Et

Gündem

Suriye’ye yeni harekat MGK bildirisinde

Erdoğan’ın son kabine toplantısı sonrası sinyallerini verdiği, Suriye tarafından tepkiyle karşılan yeni harekat Milli Güvenlik Kurulu bildirisinde de yer aldı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son kabine toplantısı sonrası Suriye’ye yönelik yeni bir harekatın sinyalini verdi.

Suriye tarafından ise “Türkiye’nin topraklarımızda yapacağı herhangi bir askeri operasyon savaş suçuna denktir” açıklaması geldi.

ABD de bölgede istikrarı bozacağı gerekçesiyle yeni harekata sıcak bakmıyor.

MGK BİLDİRİSİNDE YENİ HAREKAT VURGUSU

Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan MGK toplantısının ardından bildiri yayımlandı.

Bildiride, milli birlik ve beraberlik ile bekaya yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı, yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında Kurul’a bilgi sunulduğu ve ilave tedbirlerin görüşüldüğü ifade edildi.

MGK Bildirisinde şunlar kaydedildi: “Güney sınırlarımızın terör tehdidinden arındırılması için halihazırda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğü ve egemenliğini hiçbir surette hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyaçlarımızın gereği olduğu belirtilmiş, bu harekatların, komşularımızın da huzur ve güvenliğine ciddi katkı sağlayacağının altı çizilmiştir. Mensubu olduğu uluslararası kuruluşlarda ve ittifaklardaki yükümlülüklerinin gereğini her daim müttefiklik ruhu ve hukuku ile ahde vefa ilkesine uygun bir şekilde yerine getiren Türkiye’nin, aynı sorumluluk ve samimiyeti müttefiklerinden de beklediği vurgulanmış, bilhassa insanlığın ortak düşmanı olan terörizme destek vererek ve himaye ederek uluslararası hukuku açıkça ihlal eden ülkelere, bu tutum ve davranışlarına son verme ve Türkiye’nin güvenlik hassasiyetlerini dikkate alma çağrısında bulunulmuştur.”

UKRAYNA İLE RUSYA SAVAŞI

Ukrayna ile Rusya Federasyonu arasındaki savaşın durdurulması ve barışçıl çözüme giden yolun açılması için vakit kaybetmeksizin kapsamlı ateşkes ilan edilmesi gerektiği vurgulanan bildiride, Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğü çerçevesinde ulaşılacak bir çözümün, bölgede kalıcı barışın tesisine esas teşkil edeceği belirtildi.

MGK Bildirisinde, “Uluslararası hukuku ve taraf olduğu antlaşmaları ihlal eden Yunanistan’ın Ege Denizi’nde tedricen artan kışkırtıcı eylemleri ve iş birliği anlayışı ile hareket edilmesi gereken ittifakları istismar etmeye yönelik gayretleri ele alınmış, milletimizin hak ve menfaatlerinin korunması hususundaki kararlı tutumumuzun tavizsiz bir şekilde sürdürüleceği vurgulanmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Son dönemde bazı ülkelerde İslam düşmanlığının yeniden yükselişe geçmesinden duyulan endişenin de belirtildiği bildiride, “İlgili ülkelere, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına ve vatandaşlarımızın fiili saldırılarla hedef alınmasına varan kışkırtıcı eylemlerin görmezden gelinmemesi ve engellenmesi hususundaki sorumlulukları hatırlatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

MGK Bildirisinde, Libya’da sağlanan istikrar ile ülkenin toprak bütünlüğünün korunmasının ve yeni çatışmalara yol açabilecek adımlardan kaçınılmasının öneminin vurgulandığı, halkın beklentileriyle uyumlu şekilde, milli uzlaşı temelinde adil, hür ve muteber seçimlerin tüm Libya sathında düzenlenmesine duyulan ihtiyacın teyit edildiği de aktarıldı.

Asker köşe sıkışan Erdoğan için mi Suriye’ye gönderiliyor

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar