Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Koronavirüs testinden kaçtı, 11 gün sonra öldü

Antalya’da koronavirüs testi yaptırmamak için hastaneden kaçtığı ileri sürülen KOAH hastası Hüseyin İncirbelen, 11 gün sonra hayatını kaybetti. Vefatı sonrası kendisinde virüs tespit edildi.

BOLD – KOAH hastası 40 yaşındaki Hüseyin İncirbelen, ziyaret için gittiği arkadaşının evinde fenalaştı ve sonrasında yaşamını yitirdi. İncirbelen’in yaklaşık 11 gün önce rahatsızlanıp kaldırıldığı hastaneden koronavirüs (Kovid-19) testi yaptırmadan kaçtığı belirlendi.

AYNI EVDE KALDIĞI ABİSİ İLE ARANIYORDU

Arkadaşı Murat Çağlar, öğleden sonra ziyaretine gelen İncirbelen’in aniden fenalaştığını, nefes alamadığını ve ardından kendisinin 112’yi arayarak yardım istediğini söyledi.

Öte yandan Hüseyin İncirbelen’in 28 Mart Salı, nefes alamama şikayetiyle Manavgat Devlet Hastanesine başvurduğu, Kovid-19 testi yaptırmadan hastaneden kaçtığı, bu sebeple aynı evde ikamet eden abisiyle arandığı öğrenildi.

İNCELEME İÇİN MORGA KALDIRILDI VE ENFEKTE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Manavgat Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekibinin çalışması sonrası cenaze virüs testi yapılmak ve incelenmek üzere Devlet Hastanesi Morgu’na götürüldü.

Test sonucu İncirbelen’de koronavirüs tespit edildiği kaydedildi. Bunun üzerine aynı evde kaldığı kardeşi, evinde öldüğü Murat Çağlar ve temas ettiği kişilerin bulunup karantinaya alınacağı açıklandı.

Tabipler Birliği: “Hayatın normale dönmesi 9-11 haftayı bulur”

Gündem

Erdoğan’ın kaldırdığı yasağın gerekçesi ‘artan vaka sayıları’ydı

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Alpay Azap, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kaldırdığı sokağa çıkma yasağına gerekçe olarak ‘artan vaka sayıları’nı göstermişti.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 14 büyükşehir ile Zonguldak’ta bu gece itibarıyla yürürlüğe girmesi beklenen iki günlük sokağa çıkma yasağını iptal ettiğini açıkladı. Gerekçesini “Vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı” şeklinde izaha çalıştı.

GAZİANTEP, DİYARBAKIR VE KARADENİZ’DEKİ BAZI İLLER SIKINTILI

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, Erdoğan’ın iptal ettiği yasağın, artan vaka sayıları sebebiyle yürürlüğe gireceğini ifade etmişti. Azap, iptal öncesi yasakla ilgili “İllerdeki pandemi kurulları vaka sayılarının arttığını bildirdi. Gaziantep, Diyarbakır, Karadeniz Bölgesi’nden birkaç şehir de var. Ankara’da beklediğimiz azalmayı göremedik, çok hafif bir artış var” şeklinde konuşmuştu.

KENDİSİ DE OLUMSUZ GELİŞME ÜZERİNE KARAR ALINDIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Esasında, AKP’li Cumhurbaşkanı da yasağın kaldırıldığını duyurduğu sosyal medya paylaşımlarında, sokağa çıkmama tedbirini alma sebeplerini Azap ile aynı şekilde beyan etmişti.

Yasak kararının ‘Sağlık Bakanlığı önerisi’ ile alındığını belirten Erdoğan, ‘vatandaşlardan gelen değerlendirmeler’le kararın yeniden gözden geçirildiğini söyledi.

Yasağın amacını ‘hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak’ diye izah eden Erdoğan, ‘farklı sosyal ve ekonomik sonuçlar’ sebebiyle karardan dönüldüğünü ilan etti.

Erdoğan, bütün bu ifadelerden sonra ‘Cumhurbaşkanı olarak’ yasağı kaldırdığını açıkladı.

Polis Kızılay’a yürüyen milletvekillerini darp etti

Okumaya devam et

Gündem

Gar saldırısı için “Daha iyisi olabilirdi” mesajı atan üniversite öğrencisine dava açıldı

100 kişinin öldürüldüğü Ankara Tren Garı saldırısı için ‘Daha iyisi olabilirdi’ mesajı atan Abdurrahman Gülseren hakkında ‘IŞİD propagandası yapmak’ suçundan dava açıldı.

BOLD – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 10 Ekim Gar saldırısına ilişkin “Katliamı kınıyorum, daha iyisi olabilirdi :)” şeklinde paylaşım yapan, “ülkücü kökenli” olduğu ifade edilen Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF) öğrencisi Abdurrahman Gülseren hakkında dava açtı.

İddianamede, şüphelinin, “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan cezalandırılması istendi.

Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kabul ettiği iddianamede, şüphelinin IŞİD Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen ve birçok kişinin ölümüne neden olan saldırıyı destekler, teşvik eder mahiyette paylaşım yaptığı, bu yolla IŞİD’in cebir, şiddet ve tehdit içeren eylemlerini meşru göstermek suretiyle üzerine atılı suçu işlediği kaydedildi.

Abdurrahman Gülseren, 10 Ekim 2019 tarihinde, sosyal medya hesabı üzerinden “#10EkimAnkaraKatliamı kınıyorum; daha iyisi olabilirdi. :)” şeklindeki tepki çeken paylaşımla ilgili 10 Ekim katliamı mağdurlarının avukatı Doğukan Tonguç Cankurt, suç duyurusunda bulunmuştu.

Fatih Portakal’a kiremit cezası

Okumaya devam et

Gündem

Böbrek hastası Dilgeş’in babası: Oğlum hapiste karantinada, ilaçlarını zorla verdik!

Bayram günü hapse giren böbrek hastası 3 yaşındaki Dilgeş, bayramdan sonra doktora götürüldü. İlaçları geç verilen Dilgeş 10 gündür annesiyle karantinada.

SEVİNÇ ÖZARSLAN

BOLD ÖZEL – Ramazan Bayramı’nın ilk günü tutuklanıp hapse gönderilen 3 yaşındaki Dilgeş Aslan’ın babası, böbrek hastası oğlunun hala karantinada tutulduğunu ve ilaçlarını avukat ve vekillerin baskısıyla zorla verebildiklerini söyledi.

BÖBREK KONTROLÜ VARDI

Üç yaşındaki Dilgeş, 24 Mayıs 2020’de annesi Gönül Aslan ile birlikte tutuklanıp Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevine gönderildi. Bayram öncesinde doktor kontrolü olan Dilgeş, bayramdan sonra hapisteyken hastaneye götürüldü. Hem böbrek kontrolü hem de korona testi yapılan Dilgeş ve annesi dönüşte karantinaya alındı. Daha önce 4 kişilik koğuşta kalan anne-oğul şimdi yalnız. Oyuncakları verilmedi, ilaçları güç bela ulaştırıldı. Cezaevinin suları ise sürekli kesik.

Dilgeş ve annesi Gönül Aslan

KORONA TESTİ NEGATİF

Dilgeş’in durumunu yakından takip eden HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Dilgeş böbrek kontrolleri olan bir çocuk. Bayram öncesinde planlanmış bir randevusu vardı. Sistohiroterografi yapılacaktı. Cezaevi olayı girince ne olacak bitecek, hastaneye giderse koğuşa geri dönemeyecek tedirginliği yaşadılar. Şu anda tecritte tutuluyorlar. Korona testleri negatif çıkmasına rağmen karantinadalar.” dedi.

ÇOCUK SIKINTIDAN ÇATLIYOR

Dilgeş’in babasıyla görüşen ve verdiği son bilgileri aktaran Gergerlioğlu, “Çocuk şu anda orada sıkıntıdan çatlıyor. Sürekli televizyon istiyor, burası çok kötü eve gidelim diyor. Oyuncak da vermemişler. Her oyuncağı kabul etmiyorlar. Zor bela ilaçlarını almışlar. Her ilaç da cezaevine giremiyor. Raporuna, reçetesine bakılıyor derken gecikme oldu. Avukatlar, vekiller araya girince ısrarlar sonucunda ancak ulaştırılabildi.” ifadelerini kullandı.

SU SIK SIK KESİLİYOR

Gergerlioğlu, Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevinde ihtiyaç için kullanılan suyun da sürekli kesik olduğunu sözlerine ekledi.

DERNEK ÜYESİ DİYE…

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı Kürt soruşturmaları kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Gönül Aslan, Rosa Kadın Derneği üyesi olması ve HDP’nin düzenlediği eylem ve etkinliklere katıldığı için örgüt üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı.

Bayram günü bir çocuk daha hapse girdi

 

 

Okumaya devam et

Popular