Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bir mafya babasının daha kafasını kopardılar

Sedat Peker’den sonra başka bir mafya lideri daha kamuoyuna açık ifşaatlarının ardından kafeslendi. Gülaltay tutuklandı ama ifşaatları son derece önemli.

BOLD – Mafya grupları Korona zamanının ruhuna uygun biçimde savaşı sanal ortama taşıdılar. Sedat Peker ve rakip gruplarının dışında videolarla ortaya dökülen isimlerden biri de Semih Tufan Gülaltay oldu. Peker ülkeyi terketmek zorunda kalırken, MİT’le ilgili ifşaatlarıyla dikkat çeken Gülaltay ise ani bir operasyonla tutuklandı.

İnsan Hakları Derneği Başkanı Akın Birdal’a düzenlenen suikastin azmettiricisi olmaktan ceza alan Gülaltay, Ergenekon davasının da sanıklarındandı.

Gülaltay, son videolarında zaman zaman şahit olduğu, zaman zaman da kendi yorumlarıyla yakın tarihten ve günümüzden bazı olayları anlatmaya başladı.

17 Mayıs 2020’deki youtube yayınında Kozinoğlu’nun cezaevinde Doğu Perinçek tarafından infaz ettirildiğini iddia eden Gülaltay şöyle konuştu:

“Kozinoğlu Hasan Atilla Uğur’un bulunduğu koğuşta öldü, orada zehirlendi. Hiç kimse Hasan Atilla Uğur’u sorgulamadı. Neler döndü, sen bu adama neler yazdırdın da Doğu Perinçek’e verdin. Perinçek yayınladıktan sonra bu adam neden zehirlendi. 1.95 boyundaki bu komando nasıl birden bire kalp krizinden öldü. Kalp krizine yol açan ilacı hangi Maraşlı gardiyan soktu Silivri Cezaevi’nin içine. Biz bunların hepsini biliyoruz.”

Gülaltay, Hasan Atilla Uğur’un hiçbir tecrübesi olmadan Abdullah Öcalan’ı sorgulamaya gönderildiğini, tek yaptığının doğru soruları sormayarak Öcalan dosyasının kapatılması olduğunu iddia etti. Uğur’un korunduğuna dikkat çeken Gülaltay, Kozinoğlu’nun ölümünden sonra Uğur’un sorgulanmadığını da sözlerine ekledi.

PERİNÇEK İLE KOZİNOĞLU’NUN KAVGASI

Doğu Perinçek, Kozinoğlu’nu öldürmekle suçlanırken, geçmişte tersi olmuştu. Perinçek, Kozinoğlu’nun kendisini öldürtmek istediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.
Doğu Perinçek, 2005 yılında 4 MİT görevlisinin kendisine suikast düzenlemek için çalışma yaptıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Perinçek’in suçladığı isilerden biri de MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu’ydu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin soruşturma izni vermedi.

ERDOĞAN AİLESİNİN SERVETİ

Gülaltay’ın diğer hedefi ise Erdoğan ailesinin servetiydi.

İskanı bile olmayan küçük bir apartman dairesinde otururken Erdoğan’ın aniden astronomik biçimde zenginleştiğini anlatan Gülaltay, „Sadece Sümeyye Erdoğan’ın e-bebek firmasının değeri 3 milyar dolar.“ dedi. Firma için diğer tüm bebek malzemesi satan firmaların batırdığını anlatan Gülaltay, ardından savunma sanayine sözü getirdi.

Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın ürettiği 4 metre kanat açıklığı olan insansız hava araçlarına astronomik ödemeler yapıldığını iddia eden Gülaltay, „TAİ’nin ürettiği ANKA teknolojik olarak çok daha üstün ama Bayraktar’ın pırpırları daha pahalıya satılıyor. Sırf damadın kazansın diye ANKA projesini sabote ettiler. TAİ’nin ürettiği ANKA’lar 4 milyon dolara envantere girerken, Bayraktar’ın İHA’larına 6 milyon dolar ödenerek zengin edildi.“ dedi.

TUTUKLANDI

Gülaltay, sadece bu konularda değil, yakın döneme ilişkin karanlık olaylar hakkında da açıklamalarda bulunduğu bir dizi video yayınladı. Tuncay Özkan hakkında eski medya patronu Mehmet Emin Karamehmet’in anlattıkları, Tuncay Özkan’a ödediği 9 milyon dolar, Alaattin Çakıcı’nın yaşadıkları gibi pekçok ifşaattan sonra Gülaltay hakkında gözaltı kararı verildi.
Gözaltına alınan Semih Tufan Gülaltay, çıkartıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Gündem

Tünelde şerit değiştiren araç bisiklet sürücüsüne böyle çarptı!

İzmir – Manisa arasındaki Sabuncu tünelinde seyahat eden bisiklet sürücüsüne, şerit değiştirmek isteyen araç çarptı. Kaza sosyal medyada da tartışma doğurdu.

BOLD- İzmir-Manisa arasındaki 4 km uzunluğundaki 2 şeritli Sabuncu tünelinde şerit değiştiren araç bisiklet sürücüsüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle bisiklet sürücüsü takla atarak, yol kenarına savruldu. Arkadan gelen diğer araçların kaydettiği kaza anı sosyal medyada da dolaşıma girdi.

KAZA TARTIŞMA KONUSU OLDU

Bisiklet sürücüsünün sağlık durumu ile ilgili henüz bir bilgi edinilemezken, kaza görüntüleri tartışmaları da beraberinde getirdi. Bazı sosyal medya kullanıcıları bisikletle tünele girilemeyeceğini iddia ederken, bazıları da tünelde şerit değiştirmenin yasak olduğunu hatırlatarak araç sürücüsünü suçladı. İşte o kaza anı;

Kaza

Arkadaşlar bisiklet ve motor süren kardeşlerimize trafikte saygı gösterelim. Sabuncubeli tünelleri. Çok geçmiş olsun.

Gepostet von Haber 35 am Montag, 6. Juli 2020

Meteoroloji ‘den İstanbul’a şiddetli sağanak yağış uyarısı

 

Okumaya devam et

Gündem

Meteoroloji ‘den İstanbul’a şiddetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji, İstanbulluları beklenen sağanak yağış konusunda uyardı. Kuvvetli rüzgar ve yağmur nedeniyle özellikle Anadolu yakasındakilerin sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olması istendi.

BOLD- Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son tahminlerine göre, bugün İstanbul’da ve Marmara Bölgesinin doğusundaki 3 ilde, öğlen saatlerine kadar şiddetli rüzgar ve sağanak yağış bekleniyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul’da yarın sabahtan itibaren Şile, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Çekmeköy ve Sancaktepe’de yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

METREKAREYE 50 KİLOGRAM YAĞIŞ

Meteoroloji, bu bölgelere metrekareye 50 kilogram yağış düşebileceği uyarısında bulundu. Vatandaşlar sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgâr ve dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

VALİLİKTEN UYARI

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından İstanbul Valiliği de beklenen yağış nedeniyle, vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Okumaya devam et

BOLD ÖZEL

Babasına çocuğun sen gelmeden ölüyor mu diyeceğim?

Tutuklu babasını 38 ayda bir kere görebilen kanser hastası Selman’ın (6) MR’ı kötü çıktı. Annesi feryat etti: “Babasını göremeden ölüyor.”

SEVİNÇ ÖZARSLAN

BOLD ÖZEL – Haziran 2019’da beyin kanseri teşhis konulan Selman Çalışkan, bir yıldır İzmir Tepecik Hastanesinde tedavi görüyor. Annesiyle birlikte her hafta Manisa’dan İzmir’e kemoterapi için gidiyor. Küba’dan getirilen ilaçların fayda edip etmediğini öğrenmek için 3 Temmuz Cuma akşamı gece saat 01.00’de Selman’ın MR’ı çekildi.

Sonuçları dün sabah öğrenen Emine Çalışkan, “Küba’dan gelen ilaçlar fayda etmemiş. Çocuğum babası gelmeden ölecek. Allahım yardım et” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

38 aydır Manisa T Tipi Kapalı Cezaevinde kalan baba Rasim Çalışkan, hastalık sürecinde Selman’ı bir kez 5 Ağustos 2019’da görebildi ve yanında sadece 4 saat kalabildi.

Anne çalışkan gözyaşları içinde Çalışkan, doktorun söylediklerini şöyle aktardı:

“EŞİMLE NASIL KONUŞACAĞIM”

“Doktor, haftaya pazartesi Ege Üniversitesi konseyi toplanıp karar verecek. Selman, yeni ilaca da cevap vermedi. Tümörde büyüme var. Bu çocuğun şu an yaşıyor olması bile bir mucize, dedi. Ben çok kötüyüm! Bugün (8 Temmuz 2020) eşime telefon görüşünde ne cevap vereceğim, nasıl konuşacağım. Çocuğum sen gelmeden ölüyor mu diyeceğim?”

“BABAM NE ZAMAN GELECEK?”

“Anne doğum günüm yaklaşıyor. Babam ne zaman gelecek” diyen Selman da annesi de tek başına kanserle mücadele ediyorlar. 38 aydır Manisa T Tipi Kapalı Cezaevinde kalan Rasim Çalışkan, hastalık sürecinde Selman’ı bir kez 5 Ağustos 2019’da görebildi ve yanında sadece 4 saat kalabildi.

HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’na 1 Mayıs 2020’de bir mektup yazan Rasim Çalışkan, çocuğunun hastalığından dolayı ceza infaz ertelemesi için Manisa 3. ve 4. Ağır Ceza Mahkemesine 4 kez dilekçe yazdığını ve hepsinin reddedildiğini söylemişti.

672 sayılı KHK ile ihraç edilen Rasim Çalışkan, Cemaat soruşturmaları kapsamında 17 Mayıs 2017’de tutuklandı. 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Çalışkan’ın dosyası Yargıtay tarafından onaylandı. En son Manisa Erkek İmam Hatip Lisesi görev yapan Çalışkan 17 yıllık öğretmendi.

GÖZÜNÜ KAYBETMEK ÜZERE

Tümör beyincikte olduğu için Selman’ın gün geçtikçe daha çok dengesi bozuluyor. Yürümekte zorlanıyor.  Sol kolu sol bacağı hiç oynamıyor, annesinin aldığı yürüteç ile yürümeye çalışıyor. Yüzünün yarısı felç. Tümörün baskısından da gözünü kaybetmek üzere.

MR için gecenin bir saatinde yola düşen Emine Çalışkan’ın “Beklemek çok zor ama ne yapalım. Bizim de kaderimiz böyleymiş. 38 aydır babasını bekliyoruz. 2 gün de MR sonucunu bekleriz.” demişti. Şimdi ise umutları hepten tükendi. Oğlu ölümün kıyısında, yalnız bir anne olarak ayakta kalmaya çalışıyor.

İkinci Ahmet Burhan vakası: Baba tutuklu, çocuk beyin kanseri, anne yalnız ve çaresiz…

“Doğum günüm yaklaşıyor anne, babam ne zaman gelecek?”

Okumaya devam et

Popular