Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İkinci dalga konuşulurken Suriyeli gençler Taksim’de böyle eğlendi

Taksim’de aralarında Arap turistlerinde bulunduğu bir grup maskesiz Suriyelinin, sosyal mesafe kurallarını hiçe sayan, müzikli, danslı eğlencesi sosyal medyaya yansıdı.

BOLD- Havaların ısınmasının ardından özellikle İstanbul’da hayat pandemi öncesi haline döndü. Türkiye’de yeniden yükselişe geçen vaka artış sayıları yüzünden, Kovid-19 salgınında 2. dalganın yaşanabileceği tartışılırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan dün bir kere daha tedbirler konusunda gevşememe uyarısı geldi.

TEDBİRLER KONUSUNDA GEVŞEMEME UYARISI

Atılan normalleşme adımları sonrası, tedbirlerde gevşemeler olduğunu düşünen Bilim Kurulu üyeleri de televizyon kanallarından maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesi konusundaki uyarılarını arttırdı.

TAKSİM’DE TEPKİ ÇEKEN EĞLENCE

Öte yandan dün Taksim’de aralarında Arap turistlerinde bulunduğu bir grup Suriyelinin müzikli danslı eğlencesi sosyal medyaya yansıdı.

Çoğu maske takmayan gençlerin sosyal mesafe kurallarına da uymadıkları görülüyor. Görüntüler 2. dalga endişesi yaşandığı bu günlerde büyük tepki topladı. Sosyal medya kullanıcıları, çok sayıda polisin nöbet tuttuğu Taksim’de gençlere müdahale edilmemesini eleştirdi.

Kocaeli’nde korkutan vaka artışı: Asker uğurlamasına gidenlerde korona tespit edildi

Gündem

Koronavirüs salgınında son 24 saat: 1185 yeni tanı 15 ölüm

Türkiye’de son 24 saatte bin 185 kişiye Kovid-19 tanısı konulurken 15 kişinin de hayatını kaybettiği açıklandı. Toplam can kaybı 6 bine yaklaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı, koronavisü salgınına ilişkin güncel rakamları paylaştı. Toplam vaka sayısı 238 bin 450’ye, can kaybı da 5 bin 813’e çıktı. İyileşenlerin sayısı ise 221 bin 574 oldu. Ağır hasta sayısı 586 olarak kayda geçti.

Bakan Fahrettin Koca, Twitter’dan şunları ifade etti: “Yeni hasta sayımızda artış devam ediyor. İyileşen hasta sayımız, dün olduğu gibi yeni hasta sayısından az. Test sayımızsa giderek artıyor. Vaka sayılarını düşürmeyi başarana kadar tedbirde teyakkuz halinde olmalıyız. İyi haber sıkı tedbire bağlı.”

Okumaya devam et

Gündem

Tutuklu kanser hastası Ümit Gökhasan tahliye edildi

Üç buçuk yıldır  tutuklu olan 3. evre kanser hastası Ümit Gökhasan tahliye edildi. Haberi eşi Şükran Gökhasan “Müjdeler olsun, çok mutluyum. Eşime ceza ertelemesi verdiler. Eşimi almaya gidiyoruz.” diyerek duyurdu.

BOLD – Cemaat soruşturmaları kapsamında 8 Mart 2017’de tutuklanan KHK’lı komiser Ümit Gökhasan’ın şikayetleri Ağustos 2019’da başladı. Ancak süreçler uzadığı için hastaneye geç götürüldü. Ocak 2020’de mide kanseri teşhis konuldu. 13 Şubat 2020’de Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi Hastanesinde midesinin tamamı ve yemek borusunun yarısı alındı. Ameliyattan 14 gün sonra tekrar Afyon Cezaevine gönderilen Gökhasan’ın kemoterapi tedavisi, Türkiye’de Mart 2020’de başlayan ve cezaevlerini de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle aksadı. Kemoterapi geç kaldığı için tümör başka organlarına da sıçradı. Hastalık 3. evreye kadar geldi.

YÜZDE 80 ENGELLİ RAPORU VERİLDİ

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu, 18 Haziran 2020’de “Hasta hayatını yalnız idame ettirebilir, infazın tehirine gerek yoktur” diye rapor verince tahliye edilmedi. Hastane raporunu dikkate alıp kanserli hastası tahliye etmeyen Ayfon Savcılığını’nın kararına Gökhasan’ın ailesi itiraz etti. Bu kez Ümit Gökhasan’a yüzde 80 engelli raporu verildi. Durumu tekrar değerlendirildi ve bu akşam üzeri tahliye edildi.

Bold Medya’ya konuşan Şükran Gökhasan, “Çok sevindik tahliye olmasına ama durumu kötü. Çok halsiz, elini kolunu kıpırdatamıyor. Çok zayıflamış. Eve getirdik. Hemen yoğurt yedirdim. Çorba yaptım, birkaç kaşık içti. Allah sağlık sıhhat versin, şifasına kavuşsun inşallah.” dedi.

Midesi ve yemek borusu alınan kanser hastasına cezaevinde kalabilir raporu verildi

“Eşim ölümcül hastalıkla mücadele ediyor, kurul toplanıp rapor vermiyor”

Tutuklu kanser hastası Ümit Gökhasan’ın eşi: Geceleri kusmaya başladı, sesimizi duyan yok mu?

Kanser hastası tutuklu Ümit Gökhasan’ın eşinden videolu çağrı

Bir ay önce midesi alınan kanserli hasta cezaevine geri gönderildi

Okumaya devam et

Gündem

13 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkek adliyede suçunu kabul etti

Antalya’da bir iş yerinde 13 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile esnafın yakalayıp polise teslim ettiği 55 yaşındaki E.K. adliyeye sevk edildi. Zanlının suçlamayı kabul ettiği ileri sürüldü.

BOLD – Çocuğa yönelik cinsel istismar haberlerine bir yenisi eklendi. Antalya Muratpaşa’da 55 yaşındaki E.K’nin 13 yaşındaki erkek çocuğu H.G’yi istismar ettiği belirtildi. Cumhuriyet Mahallesi 675 Sokak’taki bir iş yerinde meydana gelen olay şüphe üzerine ortaya çıktı.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜSÜ ELE VERDİ

İşletme sahibi, kuşkulanması sebebiyle eski güvenlik kamerası görüntülerini izledi ve E.K’nin H.G’yi rahatsız ettiğini fark etti. O sırada iş yerine gelen zanlı, çalışanlarca yakalandı. İhbar üzerine gelen polis, şahsı gözaltına aldı. Esnafın tepkisi ve darbı üzerine şüpheli, ekip otosuna bindirilip emniyete götürüldü. Sağlık kontrolü sonrası Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği’nce ifadesi alınan E.K, işlemlerin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Emniyetteki ifadesinde suçlamaları kabul ettiği belirtilen zanlının, darp neticesi üstündeki gömleğin yırtıldığı görüldü.

“Yerlerde sürünerek karga tulumba hastaneye kaçırıldım”

Okumaya devam et

Popular