Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Tutuklu öğretmenin oğlu Ankara’da yaşam mücadelesi veriyor

Kolundaki kist nedeniyle ameliyat edilen babası tutuklu Mehmet Erdoğan (7) narkozun etkisinden çıkamayıp bitkisel hayata girdi. Doktorların beyin ölümü gerçekleşti dediği Mehmet Erdoğan makineye bağlı yaşıyor.

BOLD – KHK’lı öğretmen Rasih Erdoğan’ın oğlu Mehmet Erdoğan, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesi veriyor. 2,5 yıldır Kahramanmaraş’ta tutuklu olan Rasih Erdoğan, ameliyattan sonra yoğun bakıma kaldırılan ve narkozun etkisinden çıkamayan oğlu hayata tutunmaya çabalıyor. Doktorların beyin ölümü gerçekleşti dediği Mehmet Erdoğan’ın kalbi atıyor.

KHK ile kapatılan okullarda öğretmenlik yaptığı için tutuklanıp Kahramanmaraş Aksu Cezaevine gönderilen Rasih Erdoğan 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dosyası Yargıtay tarafından onaylandı.

Fotoğraf: Bold

Gündem

İki sağlık çalışanı daha koronaya yenildi

Türk Tabipleri Birliği, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanı Şehri Kayhan’ın ve Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi çalışanı Esra Alakuş’un, Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

BOLD – Şiddet ve koronavirüs tehditleri altında çalışmalarını sürdüren sağlık camiası Kovid-19’a iki kurban daha verdi. Türk Tabipleri Birliği (TTB) sosyal medya hesabından, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanı Şehri Kayhan’ın ve Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi çalışanı Esra Alakuş’un korona sebebiyle yaşamını yitirdiği bilgisi aktarıldı.

Prof. Dr. Ceyhan’ın korona sorusuna bakanlıktan kaçamak cevap

Okumaya devam et

Gündem

Sağlıkçılara saldıran 5 kişi gözaltına alındı

Ankara Keçiören’de bir hastanede 5 doktor ile 5 hemşireye saldıranlara yönelik soruşturmada 5 şüpheli gözaltına alındı. Doktor ve hemşireler şikayeti olmazken, hastane başhekiminin bu kişilerden şikayetçi olduğu öğrenildi.

BOLD – Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanlarına yönelik saldırı girişimine ilişkin soruşturma kapsamında beş şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SALDIRMAYA ÇALIŞMIŞLARDI

Keçiören ilçesi Osmangazi Mahallesi Baştuğ Sokak’taki berber dükkanında silahlı saldırıya uğrayan Ahmet Öztaş (31) ve kardeşi Fırat Öztaş (25) yakınları tarafından otomobil ile Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ahmet Öztaş, canlandırma odasında 1 saat 16 dakika süren müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Ahmet Öztaş’ı görmek isteyen yakınları, buna izin verilmemesi üzerine tepki gösterdi, arbede yaşandı. Öfkeli kalabalık, canlandırma odasının kapısına yüklenerek saldırı girişiminde bulundu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLMUŞTU

Sosyal medyadan yayınlanan ve Türkiye’nin gündemine oturan görüntülerin ardından harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheliler hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, sağlık çalışanlarının ifadeleri alındı. Olay gecesi kapının arkasında bulunan 5 doktor ile 5 hemşirenin şikayetçi olmadıkları, hastane başhekiminin şikayetçi olduğu öğrenildi. Şüphelilerin ‘görevliye etkin direnmek’, ‘kamu malına zarar vermek’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘yaralamaya teşebbüs’ suçlarında adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Tutuklanan avukatlara yöneltilen suçlama: İşkence nedeniyle şikayetçi olmak

Okumaya devam et

Gündem

Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in 10 yıla kadar hapsi istendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile astsubay Erdal Baran hakkındaki iddianameyi tamamladı. Yıldız, Dükel ve Baran’ın 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi.

BOLD – Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile astsubay Erdal Baran hakkında, “Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteciler Yıldız, Dükel ile astsubay Baran hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Şüpheliler Yıldız ve Dükel ile bu isimlere bilgi temin ettiği iddia edilen Baran’a “Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçlaması yöneltildi. Terör Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianame Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Helikopterden atılan Servet Turgut’un ilk fotoğrafı

Okumaya devam et

Popular